piątek, 24 września 2021

Tove Jansson - "Co było potem?"


 Autor: Tove Jansson

Tytuł: Co było potem?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 28

Wiek: 3-6 

Ocena: 9/10

Opis:

Muminek wraca do domu, niosąc bańkę z mlekiem dla mamy. Wiatr zawodzi w ciemnych koronach drzew, zza których wyłania się słońce. Na łące wśród kwiatów można chwilę odpocząć przed dalszą drogą. Kto by pomyślał, że to początek fascynującej przygody?

Dzięki wyciętym w kartkach otworom mały czytelnik na każdej rozkładówce może zobaczyć tajemniczy fragment kolejnej strony i spróbować zgadnąć, co się za chwilę wydarzy. Potem wystarczy odwrócić kartkę, by się przekonać, czy miał rację!

Ta przepiękna książka zachwyci dzieci i ich rodziców.

Recenzja:

To dopiero świetny pomysł na książkę! A już zwłaszcza taką ze znanymi i lubianymi bohaterami, a do takich z pewnością należy zaliczyć Muminki!

Pomysł jest taki, że na każdej rozkładówce, dzięki dziurom, pokazany jest kawałeczek kolejnych stron. Wdzięczny, rymowany tekst opowiada o przygodach Muminka, a każda rozkładówka kończy się pytaniem: co było potem? Dzięki temu dziecko może puścić wodze fantazji i wymyślać ciąg dalszy tej historii. A następnie sprawdzać... jak daleko było od prawdy! Bo przygody Muminka i Mimbli są w tej książce tak szalone, że naprawdę niełatwo je odgadnąć :)

Okładka jest gruba, więc książka posłuży na dłużej. I już w okładce mamy pierwszą dziurę, która jest taką zapowiedzią tego, co spotkamy w środku. Na samym końcu także spotkamy dziurę, ale... za małą, by się przez nią przecisnąć, a więc zostajemy w książce :)Podoba mi się pomysł, podoba mi się jego realizacja i humor w tej publikacji. Podoba mi się nieobliczalność przygód głównych bohaterów i to, że po drodze spotkamy także inne postacie. W zasadzie chyba wszystko mi się tu podoba. A skoro tak, to mogę napisać tylko jedno: polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

5 komentarzy:

 1. Pierwszy raz spotykam się z takim wydaniem książki jestem za. Sama recenzja zachęca do zapoznania się z ta publikacja

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja dawno nie widziałam Muminków. To była bajka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem coraz bardziej pozytywnie zaskoczona tym jak bardzo zmieniają się formy wydawanych obecnie książek, zwłaszcza dla dzieci. Książka z dziurą! Któż by o tym pomyślał jeszcze kilka lat temu a do tego chwalił takie rozwiązanie. A jest ono genialne moim zdaniem bo niesamowicie wpływa na wyobraźnie dzieci, dając im okazję do wyrażania własnej opinii i kreatywności. Tu nie ma złych odpowiedzi, bowiem to dziecko ma udział w tworzeniu historii na łamach książki i cokolwiek wymyśli z pewnością będzie pasowało w jakiś sposób do całości. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. Olbrzymi plus dla pomysłodawców i wydawnictwa. WOW!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba wszyscy uwielbiamy Muminki. :) Bardzo fajne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam większość książek wydanych przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Za każdym razem są to bardzo ciekawe pięknie wydane książki wydane z dbałością o najmniejsze szczegóły.Kiedy myślę o Muminkach powracam myślami i wspomnieniami do lat dzieciństwa. Jestem pewna, że przygody Muminka dostarczą dzieciom i nie tylko wiele radości.Bardzo fajny pomysł z takim odkrywaniem kolejnych stron.Recenzja zachęca do zakupu i sięgnięcia po tak wyjątkową książkę.

  OdpowiedzUsuń