wtorek, 23 listopada 2021

Opracowanie zbiorowe - "Dolina Muminków. Zabawy Muminków. Ruchome obrazki"


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Dolina Muminków. Zabawy Muminków. Ruchome obrazki

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 8

Wiek: 2+ 

Ocena: 10/10

Opis:

W Dolinie Muminków zabawa nigdy się nie kończy! Na morzu, na stoku, na scenie, na niebie, wszędzie tam Muminki czekają na ciebie! Pociągnij, popchnij, przesuń! Rusz tylko palcem – łatwa to sprawa, a nie ominie cię świetna zabawa! 

Ta piękna i wytrzymała kartonowa książka z ruchomymi obrazkami to zaproszenie Doliny Muminków znanej z nowego serialu animowanego na podstawie serii powieści oraz komiksów autorstwa Tove Jansson. Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

Recenzja:

Gdybym zrobiła ankietę wśród znajomych, w której zapytałabym o ulubione bajki, to zgaduję, że Muminki byłyby w ścisłej czołówce. Nie dziwi mnie to, sama lubię te sympatyczne stwory i ich przygody. Polubi je też zapewne niejeden młody czytelnik, zwłaszcza zaprezentowane w tak atrakcyjnej formie.

"Dolina Muminków. Zabawy Muminków. Ruchome obrazki" to niepozorna książeczka w niewielkim formacie, która w środku skrywa prawdziwe cuda. Ruchome elementy to coś, co zawsze wzbudza zainteresowanie maluchów. Tutaj możemy różne rzeczy przesuwać, ciągnąć czy popychać. Na każdej rozkładówce coś się dzieje - i to jest fajne, o to chodzi w książeczkach dla najmłodszych.

Tekstu nie jest dużo, za to jest wdzięczny i rymowany. Warto też zwrócić uwagę na estetykę ilustracji - dla mnie są one wręcz zjawiskowe, naprawdę robią wrażenie, a uczciwie przyznaję, że nie każda kreska rzuca mnie na kolana. Jest bardzo kolorowo, wesoło, ale też przejrzyście. Niewielki format będzie wygodny dla małych rączek.Jeśli zainteresował was ten tytuł, to zdradzę, że w serii ukazały się na razie dwie książeczki. Liczę natomiast, że będzie kontynuacja, bo fajnie się to czyta - choć moja córa powoli wyrasta już z takich publikacji, to niektóre wciąż robią wrażenie, jak te właśnie.

Książka warta polecenia. Jak i cała seria.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

2 komentarze:

  1. Mój synek też powoli z takich wyrasta, ale Muminki są nadal lubiane. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaproszenie do Doliny Muminków to jak powrót do dzieciństwa w którym Uwielbiam Muminki.Obie recenzowane książeczki są śliczne,kolorowe i bajkowe.Wspaniałym atutem jest również to ,że książeczki posiadają ruchome elementy co dodatkowym plusem,ponieważ dzieci uwielbiają takie urozmaicenia.Wspomniane publikacje zachwycają i zapraszają dzieci do wyjątkowej krainy wyobraźni.

    OdpowiedzUsuń