wtorek, 16 listopada 2021

Opracowanie zbiorowe - "Zabawa w chowanego. Przygody Misia Paddingtona"


 Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Zabawa w chowanego. Przygody Misia Paddingtona

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 10

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Zabawa w chowanego. Przygody Misia Paddingtona. Książka z otwieranymi okienkami

Dziś Paddington pierwszy raz w życiu będzie bawił się w chowanego. Dołącz do zabawy, pomóż misiowi liczyć, a później znaleźć jego przyjaciół, którzy ukryli się w domu. Podnoś klapki na kolejnych stronach, by sprawdzić, czy Paddingtonowi udało się odszukać Judy, Jonatana, Mateusza, Lucky, Panią Bird, a nawet swój ulubiony przysmak – kanapkę z marmoladą. A ty lubisz bawić się w chowanego? 

Mocny karton, z którego wykonana jest książka, wytrzyma długie godziny zabawy, okienka otwierają się łatwo, a dzięki zaokrąglonym rogom produkt jest bezpieczny nawet dla maluchów. Otwieranie i zamykanie klapek rozwija zdolności manualne dzieci, a wspólne poszukiwanie ukrytych elementów to dobra zabawa dla całej rodziny! Nie tylko fanów uroczego serialu telewizyjnego Przygody Misia Paddingtona.

Recenzja:

Oto kolejna książka, która ma spore szanse na to, by podbić serca miłośników okienek. Paddingtona zapewne znacie, więc przedstawiać specjalnie go nie będę, natomiast chciałabym pokazać wam, co kryje się w tej uroczej publikacji.

Jak sugeruje tytuł - będzie o zabawie w chowanego. Tyle że z Paddingtonem musi być wesoło. Do wspólnej zabawy włącza się większość domowników, nawet... pani Bird! Gdzie się schowają? To właśnie będzie rola młodego Czytelnika - pomóc misiowi z Peru odnaleźć wszystkich. A żeby to zrobić, trzeba odkryć okienka i sprawdzić, co się pod nimi kryje. Dzieci do tej zabawy nie trzeba specjalnie zachęcać - sprawdzone!

Tekstu w książce nie jest zbyt dużo, więc jako dolną granicę wiekową grupy docelowej czytelników dałabym nawet 2+. Przy czym dodam, że spodoba się i niejednemu przedszkolakowi.

Książeczka ma dość niewielki, wygodny dla małych rączek format. Zaokrąglone rogi czynią ją bezpieczną w użytkowaniu przez dzieci. W środku jest bardzo kolorowo i to jest bardzo duża zaleta tej publikacji. Ilustracje są piękne, zachęcają do poznania tej historii i do wzięcia w niej czynnego udziału, tj. otwierania okienek.Książka warta polecenia dla młodszych dzieci. A że ma okienka, to można brać w ciemno, nie tylko dla fanów Paddingtona.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

2 komentarze:

  1. Ostatnio często widze tego misia. Myślę nad zakupem tych bajek dla synka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieci kochają i uwielbiają książeczki z okienkami,te książki są zdecydowanie bardziej ciekawe i interesujące.Miś Paddington już jakiś czas temu podbił nasze serca.Zrecenzowana pozycja ma cudowne i kolorowe ilustracje ,jest idealna na prezent dla przedszkolaków.

    OdpowiedzUsuń