czwartek, 13 stycznia 2022

Opracowania zbiorowe - "JJ i przyjaciele na tropie. Cocomelon. Szukaj i znajdź" i Kinga Tajgreber - "Cocomelon. To lubię. Dobre słowa", "Cocomelon. To lubię. Warzywa"

 

Autor: opracowanie zbiorowe; Kinga Tajgreber 
Tytuły: JJ i przyjaciele na tropie. Cocomelon. Szukaj i znajdź; Cocomelon. To lubię. Dobre słowa i Cocomelon. To lubię. Warzywa
Wydawnictwo: HarperKids
Dok wydania: 15.09.2021; 13.10.2021
Liczba stron: 22; 10 i 10
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Cococomelon - internetowy fenomen zaprasza do wspólnej zabawy! Wyjątkowo wytrzymała, kartonowa książka w dużym formacie w sam raz dla maluchów, które uwielbiają spędzać czas z JJ, jego rodziną i przyjaciółmi.
Najmłodszy czytelnik może przeglądać książkę z kolorowymi ilustracjami bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych obrazkach elementy wskazane w poleceniach. To nie tylko doskonała zabawa, ale także możliwość ćwiczenia spostrzegawczości, zdolności koncentracji, umiejętności liczenia na podstawowym poziomie czy znajomości kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by dziecko z łatwością poradziło sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych przedmiotów, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem. Sztywne, kartonowe strony są odporne na zabrudzenia i próby wyginania, dzięki czemu książeczka będzie służyć dziecku przez długi czas.
***
Cocomelon pomaga najmłodszym odkrywać jakie magiczne słowa pomagają w życiu! Co trzeba zrobić żeby uruchomić magię? Dzień dobry, przepraszam, dziękuję – to słowa, które mogą sprawiać że inni się uśmiechają. Bohaterowie książeczki pokazują, że dzięki grzecznym zwrotom wspólna zabawa staje się lepsza, a zwracanie się o pomoc łatwiejsze. Książka „Cocomelon. To lubię. Dobre słowa” ma wygodny format i wytrzymałe kartonowe strony odporne na wielokrotne wspólne czytanie i oglądanie. Kolorowa książeczka jest znakomitym pretekstem do rozmowy o tym dlaczego uprzejme słowa są ważne na co dzień i może stać się miłym prezentem nie tylko dla małych wielbicieli Cocomelona.
***
Cocomelon – ulubieniec najmłodszych zaprasza do stołu!
Dlaczego jedzenie warzyw jest taką ważną sprawą? Czy dzięki nim można lepiej grać w piłkę? Jak się nazywają poszczególne warzywa i jak można je przygotować żeby smakowały nawet niejadkom?
Opowieść bohatera internetowego fenomenu Cocomelon jest znakomitym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem o tym, dlaczego warto jeść warzywa i jak istotne są dla zdrowia i siły każdego z nas. Barwne ilustracje i poręczny, niewielki format są atrakcyjne dla malucha, który chętnie zgaduje kolory warzyw i dyscypliny sportu uprawiane przez bohatera książki „Cocomelon. To lubię. Warzywa”.
Odporna na dziecięce eksperymenty kartonowa książeczka jest idealna do wspólnego wielokrotnego czytania nie tylko przed obiadem.

Recenzja:

Kto ma małe dziecko, a zwłaszcza takie zaczynające oglądać już bajki, na przykład, za pośrednictwem Internetu, ten z pewnością zna popularny kanał na YouTube o nazwie CoComelon. Czasami swojemu młodszemu synkowi włączam piosenki tam publikowane i mimo że są one w języku angielskim to on chętnie ich słucha. Malutki chłopczyk o skróconym imieniu JJ będący ich bohaterem to postać, którą nasze pociechy z łatwością mogą polubić i razem z nim poznawać otaczający ich świat. Wydawnictwo HarperKids postanowiło swoją ofertę wzbogacić także o tytuły, w których możemy spotkać tego właśnie chłopca. Ostatnio w nasze ręce trafiła publikacja ze znanej nam już serii Szukaj i znajdź oraz dwie książeczki z nowego cyklu Cocomelon. To lubię. Oczywiście we wszystkich trzech przewodnikiem jest wspomniany JJ. Co zatem nasze maluchy znajdą w tych właśnie, poświęconych jego osobie, publikacjach?


JJ i przyjaciele. Cocomelon. Szukaj i znajdź to książka-wyszukiwanka zachęcająca maluchy do myślenia, a przede wszystkim umożliwiająca im ćwiczenie spostrzegawczości. Wydanie w twardej oprawie oraz oczywiście kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami zapewniają bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom oraz wpływają na doskonałą wytrzymałość publikacji. Nasze pociechy poznają także rozkład dnia małego bohatera internetowowego kanału oraz dowiedzą się w jaki sposób spędza on swój wolny czas z rodziną. Oczywiście to nie wszystkie tematy poruszone w tej książce. Oprócz tego pomysłodawcy publikacji postawili nacisk, między innymi, na więzi rodzinne i przyjacielskie małego chłopca. Jest to zatem doskonały tytuł zarówno do krótkiego czytania jak i pożytecznego spędzenia czasu przy wartościowej i oryginalnie wydanej książce dla dzieci.Natomiast książeczki z serii Cocomelon. To lubię mają nietypowy - w zaokrąglonym kształcie - format, są więc małe i poręczne, a zatem także wygodne w użytkowaniu. Oprócz Dobrych słów i Warzyw, które mamy w swojej biblioteczce, w serii dostępna jest także trzecia zatytułowana Przedszkole. Pierwszy ze wspomnianych tytułów porusza temat magicznych słów, co oczywiście jest ważne w komunikacji międzyludzkiej i świadczy o dobrym wychowaniu. Kultura osobista to coś, co trzeba wpajać naszym pociechom od najmłodszych lat i ta publikacja będzie dla nas do tego doskonałą pomocą. Warzywa zaś, jak sam tytuł wskazuję, poświęcona jest tejże żywnosci i zapoznaje maluchy z szczegółami jej dotyczącymi. Obie publikacje pomimo tego że mają niewiele tekstu wnoszą dużo użytecznej i wartościowej wiedzy, która jest wręcz niezbędna w procesie wychowywania i rozwoju naszych pociech.Wszystkie trzy książeczki są pięknie i doskonale jakościowo wydane, ślicznie zilustrowane i oferują dzieciom wspaniałe możliwości zabawy, rozrywki oraz nauki nowych rzecz.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

6 komentarzy:

 1. Super wyglądają 🙂myślę że z tą seria można się super bawić i dziaciaczki będą zadowolone

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek uwielbia tego bobaska. Książeczki też by się spodobały

  OdpowiedzUsuń
 3. Kanał CoComelon oczywiście znamy. :) Książeczki prezentują się również ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn jest już za duży na takie książeczki ,ale z przyjemnością przeczytałam recenzję.

  Szukaj i znajdź to świetna zabawa i nauka w jednym. Takie książeczki potrafią zająć, zaciekawić malucha a przy okazji


  Książeczki są pięknie wydane, kartonowe strony a więc trwałe co jest bardzo istotne przy maluchach, mają piękne ilustracje i stanowią świetną zabawę a przy okazji zachęcają do myślenia i uczą spostrzegawczości. Mój syngdu był maluszkiem uwielbiał wyszukiwanki i przyznam szczerze ,że są one bardzo atrakcyjne dla maluchów.

  Z kolei Dobre słowa i Warzywa to bardzo ciekawe książeczki, o istotnej tematyce , które mają funkcję poznawczą. Maluch poznaje żywnośc że wszystkimi szczegółami,które jej dotyczą. Natomiast Dobre słowa uczą jak ważne są magiczne słowa zwłaszcza w komunikacji międzyludzkiej ,ile dobrego wnoszą do życia i że należy ich używać.

  Choć książeczki te mają niewiele tekstu , wnoszą wiele istotnych informacji w życie malucha. Piękne i solidne wydawnia ,które powinny znaleźć się w domu każdego maluszka.

  Dziękuję za recenzję.


  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł na prezent dla maluszka. Moje dziecko uwielbia te piosenki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama siedziałam przed telewizorem z dzieckiem i oglądałam wszystkie ich filmiki :D

  OdpowiedzUsuń