wtorek, 8 lutego 2022

Opracowanie zbiorowe - "Pogoda. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda"


 Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Pogoda. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 14

Wiek: 0-3 lat

Ocena: 10/10

Opis:

Książeczka Pogoda z serii Zabawa i Przygoda przedstawia krótką historyjkę o małej dziewczynce, która lubi bawić się ze swoim kotkiem na dworze. 

Każda rozkładówka pokazuje inną formę aktywności oraz inne zjawiska pogodowe. Dzięki czemu mały czytelnik poznaje różne zjawiska pogodowe. Książeczka zawiera elementy POP-UP, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnego czytania.

Recenzja:

Pop-upy - kto ich nie lubi? Moje doświadczenia z dziećmi są takie, że przesuwanki i pop-upy to dwa rodzaje książek najchętniej wybierane przez maluchy. Nie dziwię się zresztą temu, w końcu stwarzają one możliwość aktywnego uczestniczenia w lekturze - rodzic czyta, a dziecko zajmuje się całą resztą, w jego oczach być może nawet atrakcyjniejszą niż sam tekst.

Tematyka tej konkretnej książeczki jest bardzo wdzięczna - zjawiska pogodowe. Jako nauczyciel z pewnością wykorzystam ją na zajęciach z moimi przedszkolakami, bo pracuję z najmłodszą grupą. 

W książeczce pokazano sześć zjawisk atmosferycznych: wiatr, śnieg, słońce, zachmurzenie, tęczę i deszcz. To dobry punkt wyjścia do rozmowy o aktualnej pogodzie, którą danego dnia widzimy za oknem. W taki właśnie sposób zamierzam korzystać z tej publikacji na zajęciach - i w domu też, jeśli tylko córze mój pomysł przypadnie do gustu.Książka jest przyjazna młodym czytelnikom - ma zaokrąglone rogi, miłe dla oka, kolorowe ilustracje i atrakcyjne ruchome części, które "stają na baczność", gdy otworzy się książkę. Naprawdę fajna sprawa.

W serii pojawiły się także inne tytuły. Bardzo zachęcam do zapoznania się z nimi i wybrania tych, które najbardziej odpowiadają zainteresowaniom Waszych pociech. Jest niemal pewne, że ta zabawa im się spodoba!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

8 komentarzy:

 1. Wizualnie bardzo fajna książeczka. W swojej biblioteczce mamy jeszcze niewiele pop-upów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna ksiażeczka. Sama z chęcią kupię dla synka

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne ilustracje. Nie kupowałam jeszcze tych książeczek

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci uwielbiają dodatkowe atrakcje w książeczkach. Jako rodzic również jestem zachwycona. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po takie książeczki dzieci chętnie sięgają

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy już kilka tytułów z tej serii i ten również. Moja córka je uwielbia. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie ksiażeczki są bardzo fajne. Dzieci się dużo uczą

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczki z serii Akademia mądrego dziecka jak zwykle zaskakują pozytywnie.Książeczka "Pogoda"jest pięknie wydana, bardzo kolorowa i niezwykle atrakcyjna dla dzieci.Elementy POP-UP sprawiają że ta książeczka jest bardziej Atrakcyjna dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń