piątek, 1 kwietnia 2022

Choux Nathalie - "Rodzina. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa"


 Autor: Choux Nathalie

Tytuł: Rodzina. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 10

Wiek: 2+ 

Ocena: 9/10

Opis:

Książeczka "Rodzina" przedstawia i pokazuje najbliższe osoby z otoczenia maluszka.  Na dużych obrazkach dzidziuś poznaje rodzinę: mamę i tatę czyli rodziców, brata i siostrę czyli rodzeństwo oraz babcię i dziadka czyli dziadków. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać  osoby z którymi ma styczność na co dzień.

Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

Recenzja:

Bardzo lubię ten moment, gdy sięgam po nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka, także te skierowane do najmłodszych czytelników. Niby znam już ten schemat - poręczny format, zaokrąglone rogi, pancerne strony, przesuwane elementy, a jednak za każdym razem czuję to zaciekawienie: czy AMD znów mnie czymś zaskoczy?

Ta książeczka urzekła mnie rozkładówką, na której pada pytanie: czy masz brata, czy siostrę? Jeśli przesuniemy paluszkiem w prawo, zza drzewa wyskoczy siostra, a jeśli w lewo - brat. Bardzo pomysłowe i skłaniające do opowiadania o własnej rodzinie.

Co więcej - poza takimi klasycznymi postaciami, jak rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie pojawią się w tej książeczce nawet... pradziadkowie! Dla mnie to trochę takie zaproszenie do stworzenia drzewa genealogicznego rodziny :)Dzięki tej publikacji maluszek rozbuduje swój zasób słownictwa, będzie mógł opowiedzieć o swoich bliskich, ale także poćwiczy sprawność paluszków i rączek - to właśnie umożliwiają przesuwane elementy. Dodam jeszcze, że ze względu na naprawdę solidne wykonanie, ta książeczka zostanie z wami na długo, choć zapewne będzie często w użyciu - doświadczenie podpowiada mi, że przesuwanki to jedne z najchętniej wybieranych przez maluchy książki. I wcale się temu nie dziwię!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

4 komentarze:

 1. Książeczka idealna dla mojego siostrzeńca kartowanie wydanie przetrwa w jego rączkach

  OdpowiedzUsuń
 2. Seria Akademia Mądrego Dziecka jest rewelacyjna. Przeglądałam recenzje wszystkich książeczek z tej serii , i mam bardzo przyjemne odczucia co do tej serii. Cieszę się że powstają kolejne części , bo tematów dla maluszka jest naprawdę wiele , a takie publikacje są bardzo pomocne w nauce , w poznawaniu świata .

  Rodzina to bardzo wdzięczny i piękny temat. Maluszek uczy się słów mama , tata ,siostrą ,brat. Uczy się nazywać osoby , z którymi jest na co dzień.

  Wykonanie niezwykle staranne. Poręczna książeczka ma twarde , kartonowe strony co sprawia że będą wytrzymałe. Nie od dziś wiadomo , że dzieci też lubią posmakować książeczki. Znam to z autopsji. Do tego zaokrąglone bo rogi , które są bezpieczne dla maluszka i cudowna sprawa i najbardziej przykuwająca uwagę to ruchome elementy , które ćwiczą motorykey małą.

  Dzięki tej książeczce , maluszek wzbogaci swój zasób słownictwa , dzięki czemu będzie potrafił nazwać swoich członków rodziny.Poza tym tym największym hitem w tej książeczce są przesuwane elementy. Każde dziecko to uwielbia , na nawet dorosly przeglądając tę publikację pierwszą rzeczą jaką zrobi ,będzie przesuwał te elementy. Kusi małych i dużych.

  Seria ta jest świetnym pomysłem na prezent dla każdego maluszka.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem przekonana, że Seria książeczek Akademia Mądrego Dziecka nie ma sobie równych jest poprostu bezkonkurencyjna.Cieszę się bardzo, że Wydawnictwo HarperKids wydaje tak mądre,piękne i wyjątkowe książeczki dla dzieci.Za każdym razem z niecierpliwością czekam na recenzję książeczek z tej serii.Kiedy kupiliśmy na prezent taką książkę dla malucha w rodzinie to jego rodzice byli zauroczeni i nie mogli się napatrzeć jak małego Jasia zaciekawiła książeczka.

  Zdecydowanie dla mnie ważne jest to że książeczki są trwałe,ale również bardzo bezpieczne dla dziecka ponieważ mają zaokrąglone rogi.Ruchome elementy sprawiają że książeczka jest bardziej Atrakcyjna,przykuwa uwagę.Natomiast nie ma elementów malutkich które mogłyby się odczepić co też jest istotne.

  Ta publikacja z pewnością będzie jedną z ulubionych każdego małego dziecka.Rodzina przedstawi dziecku bądź już utrwali osoby z najbliższego otoczenia.Oczywiste jest to, że prawie każde dziecko pierwsze słowa jakie wypowiada to mama ,tata albo baba.Dziadkowie są dla dzieci bardzo ważni również uczą świata, rozpieszczają.Każde dziecko jest szczęśliwe kiedy ma siostrę albo brata, może się bawić bądź uczyć od rodzeństwa ,ale także uczy się dzielić. Rodzina jest trwałym fundamentem każdego dziecka, dlatego to bardzo ważny temat.


  Ta pozycja pomoże rozbudować słownictwo, poćwiczyć również rączki.Przesuwanki są świetne i dają wiele możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym dodać do swojego poprzedniego komentarza ( a nie wiem jak edytować) , że Akademią Mądrego Dziecka nie ma sobie równych na rynku.

  Miałam okazję przeglądać te książeczki u znajomej rodziny , która ma maluszka . Są bardzo zadowoleni , dziecko nie rozstaje się z książeczkami . Są to bardzo mądre , przyjazne dla małych rączek , piękne wydania , które kocha wiele maluszków. Myślę że rodzice również są nimi zachwyceni, gdyż dokupują kolejne nowości.

  Nauka przez zabawę wiedzie tu prym. Nie od dziś wiadomo ,że to najłatwiejsza metoda nauki , która sprawdza się też u dorosłych.

  Jeśli pojawi się kolejny maluszek w naszej rodzinie , z pewnością kupię całą serię w prezencie bo naprawdę warto.

  Jeszcze raz bardzo dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń