niedziela, 24 kwietnia 2022

Opracowanie zbiorowe - "Bajki 5 minut przed snem 2. Bing" i Ted Dewan - "Bing. Czytajmy razem"

 

 
Autor: Opracowanie zbiorowe / Ted Dewan
Tytuły: Bajki 5 minut przed snem 2. Bing i Bing. Czytajmy razem
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 192 i 128
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Sześć nowych, uroczych i pełnych radości opowiadań o przygodach Binga i jego przyjaciół to wielka rzecz! Tym razem króliczek poznaje nowego, młodszego kolegę, sprzedaje wraz z Sulą zabawki, których już nie potrzebuje, uczy się bawić z psem, wraz z Flopem ratuje żabę, która wpadła do ogrodowego basenu i odwiedza park, w którym grasuje złodziej żołędzi. To tylko część przygód, które czekają na młodych czytelników w tej książce! Każda opowieść została napisana przyjaznym, bardzo prostym językiem i stanowi punkt wyjścia do fascynujących rozmów z kilkulatkiem. Opowiadania z tego zbioru to świetna propozycja do wspólnej lektury dla całej rodziny - nie tylko przed snem!

W książce znalazły się opowieści: Nowy przyjaciel Binga, Wyprzedaż u Suli, Cześć, piesku; Lody na patyku; Żołędzie; Oddech smoka.
Gra na instrumentach muzycznych, malowanie obrazu albo… zakładanie skarpetek to dla kilkulatka wielka rzecz! Doskonale wie o tym Bing - bohater ciepłych, mądrych i pełnych uroku opowieści Teda Dewana, na podstawie których powstał uwielbiany przez maluchy na całym świecie serial.
***
Bing. Czytajmy razem to książka, w której czarny króliczek poznaje świat i zdobywa doświadczenia będące udziałem wszystkich kilkulatków. Książka ma duże, piękne ilustracje stworzone przez Teda Dewana, a proste i pełne uroku teksty zrozumieją nawet najmłodsze dzieci. Każda opowieść to punkt wyjścia do rozmów z maluchem o jego (lub jej) własnych przygodach z ubieraniem się „twórczością artystyczną”, ulubionych lub znienawidzonych potrawach i wielu innych codziennych doświadczeniach!

Recenzja:


Bajek z Bingiem w roli głównej nigdy za wiele. Jeśli ktoś jest tego samego zdania, to ucieszą go dwie nowe publikacje od wydawnictwa HarperKids, dzięki którym dzieci mogą poznać kilka przygód wesołego króliczka i jego przyjaciół. Bajki 5 minut przed snem 2. Bing i Bing. Czytajmy razem to zbiory krótkich opowieści z codziennego życia znanych bohaterów, zawierających ważne przesłania, a nawet wspierających maluchów w zdobywaniu nowych informacji i umiejętności. Czy historyjki spełnią oczekiwania młodych wielbicieli książek? Myślę, że każdy z nich chętnie spędzi z nimi czas i będzie zadowolony, mogąc poznać nowe historyjki, pełne ciekawych wydarzeń. Już same okładki w energetycznych kolorach zapowiadają treść dostarczającą mnóstwo frajdy, obiecując przegonienie nudy w daleki kąt.

Bajki 5 minut przed snem to seria od wydawnictwa HarperKids, która liczy sobie już wiele tytułów. Tym razem, po raz kolejny, zebrano i opublikowano w jednej książce sześć opowieści o popularnym króliczku Bingu. Treść tych historii jest interesująca, pouczająca i nawet inspirująca. Dzieci będą mogły poznać nowego przyjaciela Binga i zrozumieć, że maluchy czasami wymagają specjalnego traktowania. Dowiedzą się także jak zorganizować wyprzedaż. Zrozumieją, że posiadanie pieska jest wymagające. Zaobserwują, do czego można wykorzystać żołędzie. Zatem mają wiele przygód do odkrycia. Oczywiście opowieści te niosą ze sobą przesłanie, a także pozwalają na analizę różnych emocji, takich jak tęsknota, złość, czy też cierpliwość. Takie pouczające i życiowe historyjki to doskonały pomysł na zakończenie dnia. Z pewnością dzieciom się one spodobają i będą oni z ochotą słuchali o tym, co znowu przydarzyło się Bingowi.

Czytajmy razem. Bing to również zbiór kilku opowieści o tytułowym bohaterze. Jednak jest on wydany w nieco inny sposób, gdyż zawiera mniej tekstu, ale kładzie nacisk na przekazanie małym odbiorcom ważnych informacji, jednocześnie zachęcając ich do aktywności i odpowiedzi - poprzez zadawanie różnych pytań. Oprócz poznania ciekawej historii dzieci mogą poćwiczyć umiejętność rozpoznawania kolorów, smaków jedzenia, wydawanych dźwięków przez różne przedmioty, czy też sprawdzenie znajomości kolejności zakładania ubrań. Informacje są przedstawione w ciekawej formie i zawierają niekiedy zaawansowane treści, wychodząc poza podstawowy zakres wiedzy. W szczególności jeśli chodzi o kolory, gdyż pokazane są nawet te o takich nazwach jak: cynober, fuksja, indygo, a nawet fuksja. Na pewno czas spędzony z tą książką zaowocuje znajomością nowych słow oraz miło spędzonym czasem.

Obie książki prezentują się bardzo ładnie. Mają nieco większy format oraz czcionkę o przystępnej wielkości. Nie jest ona jednorodna, zastosowano jej różne rozmiary, a nawet pogrubienie, co też jest ciekawym wizualnie urozmaiceniem. Okładki w barwnych kolorach przyciągają wzrok, a ich wykonanie również wzbudza pozytywne odczucia. Bajki 5 minut przed snem 2 mają miękką okładkę, lecz jest ona nieco grubsza niż standardowa i usztywniona. Zaś publikacja Czytajmy razem ma twardą obwolutę z miękkim wypełnieniem, nieco uginającym się pod naciskiem, to typ takiej niby poduchy, tak bym to nazwała. Polecam te książki wszystkim fanom Binga oraz tym, ktorzy lubią ciekawe, wartościowe historie, z których można czerpać wiedzę oraz radość z ich poznawania oraz odkrywania nowych informacji.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

6 komentarzy:

 1. Choć syn już wyrósł z Binga , jednak nadal jeszcze o nim pamięta. Gdy przypadkiem zauważymy książeczkę i Bingu ,jest nią żywo zainteresowany i chcę ją kupić. Nadal nie oddaliśmy książeczek o Bingu , które mamy w domu , bo syn nie pozwala. Twierdzi że to jego przyjaciel.
  Binga nigdy za wiele, mam wrażenie ,że syn chciałby kupić wszystkie książeczki z bohaterami tej bajki. Przyznam szczerze , że trochę syna rozumiem , bo książeczki o Bingu mają bardzo fajne przesłania..

  HarperKids ma znowu się postarał. Kolejne na bardzo fajne bo publikacje , i oczywiście w roli głównej z fantastycznym na króliczkiem na i jego przyjaciółmi.
  Krótkie opowiadania mają swoje plusy. Jednym z nich jest bo to że nie nudzą , a niewiele słów a konkretnie przedstawione sytacje nie znudzą namalują , i łatwiej zrozumie przesłanie. Takie opowiastki są pouczające , inspirujące , niosą przesłanie , pomagają zrozumieć świat i sposób w jaki należy postępować. Kształtują osobowość , wzbudzają na empatię i pozytywne uczucia , emocje.

  Takie życiowe historyjki pozwalają również na analizę emocji , zarówno tych dobrych jak i złych , pozwolą zrozumieć te emocję i rozwiązać sytacje tak by wszystko zakończyło się dobrze.


  Z kolei druga publikacja CZYTAJMY RAZEM. BING wnosi bardzo wiele w życie malucha, Przede wszystkim na rozwój mowy. Zachęca do aktywności i odpowiedzi ,poprzez zadawane pytania. Rozwój mowy , wzbogacanie słownictwa , i funkcje poznawcze tak jak kolory , smaki , przedmioty....to wszystko dzięki tak nieporozrnej publikacji , która wnosi e życie maluszka wiele.

  Bing gwarantuje świetnie spędzony wspólny czas , zabawę na i naukę , poznanie świata otaczające , wzbogaci zasób wiedzy i słownictwa....wszystko dzięki ulubionemu królikowi , którego kocha mnóstwo dzieci.

  Oba wydania bardzo mi się podobają , nie mam właściwie się do czego przyczepić. Może poza jednym , jedna z tych książeczek ma miękka okładkę , a ja za takimi na nie przepadam. Mam rzaemie z publikacje z twardymi okładkami są trwalsze.

  Kolorystyka by i ilustracje super , niezbyt d ul do tekstu no i oczywiście wszędzie ukochany przez dzieci Bing.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz przeszliśmy na Reksia. Ale Bing też był czytany

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla fanów tego króliczka te książki to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam, że dzieci uwielbiają tą bajkę. Nie mam swoich ale, moje siostrzeńcy się bawią w Binga

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój synek uwielbia Binga. Mamy pare książeczek

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy kilka książeczek Binga. Są pięknie wydane, pomysłowe i rozwojowe.

  OdpowiedzUsuń