środa, 4 maja 2022

Wu Hongbin, Jam Dong - "Między nami ząbkami. Akademia mądrego dziecka"

 

Autor: Wu Hongbin, Jam Dong
Tytuł: Między nami ząbkami. Akademia mądrego dziecka
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 14
Wiek: 3+ lat
Ocena: 10/10

Opis:

Zapraszamy do buzi - miasteczka pełnego ząbków.

Odwiedzimy rodzinę Ząbkowickich i zobaczymy, jak żegnają pierwszego mleczaka. Zajrzymy do szkoły w Ząbkowicach, gdzie ząbki przygotowują się do swoich ról. Będziemy też w fabryce, gdzie rozdrabniają jedzenie; potowarzyszymy ząbkom podczas kąpieli i wizyty u dentysty; zobaczymy jak walczą z zarazkami i jak możemy im pomóc, by służyły nam jak najdłużej.

Między nami ząbkami to napisana przez ekspertów duża kartonowa książka z okienkami i scenką pop up, która w zabawny sposób oswaja z tematem higieny jamy ustnej. Opatrzona niezwykle szczegółowymi ilustracjami, które przedstawiają scenki i zdarzenia z życia ząbków. To pobudza wyobraźnię, pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonują zęby; uświadamia, dlaczego trzeba o nie dbać i podpowiada, jak robić to prawidłowo. Bez nudnego pouczania!

Treść dostosowana do wieku najmłodszych.
Piękne ilustracje najwyższej jakości, przywodzące na myśl serię ,,Było sobie życie".
Trwała i bezpieczna kartonowa oprawa.
Otwierane okienka - nauka i zabawa w jednym.

Recenzja:


Akademia Mądrego Dziecka dla dzieci od trzeciego roku życia to wyjątkowy cykl wydawniczy, który przekazuje wiedzę na różne ważne tematy, w ciekawej formie. Tym razem weszliśmy w posiadanie książki zatytułowanej Między nami ząbkami. To rewelacyjna wyprawa do Ząbkowic, dzięki której nasze pociechy z pewnościa będą chciały prawidłowo zadbać o swoje zęby. Wiadomo, że mycie zębów nie dla każdego jest czynnością przyjemną, a tym bardziej wizyta u dentysty nie należy do ulubionych obowiązków maluchów. Jak zachęcić do niej najmłodszych? Wszystko im ciekawie wyjaśniając, przekazując interesująco to, co jest z tym związane. Przedstawiając to jednocześnie z jasnej strony, z pozytywnymi odczuciami. Recenzowana publikacja umożliwia rodzicom przekazanie wiedzy w taki sposób, by zainteresować nią swoich podopiecznych, a zarazem wpoić im wartościowe zachowania i udowodnić, że dbałość o ząbki to nic trudnego.
Książka składa się z kilku rozkładówek, a każda z nich poświęcona jest różnym zagadnieniem związanych z zębami. Otwierając ją, wkraczamy do wymaigowanego świata, w którym żyją właśnie ząbki. Takie przedstawienie tematu jest niezwykle ciekawe, mamy bowiem wrażenie, że poznajemy pewną zgraną społeczność. Nadanie zębom ludzkich przymiotów pozwala lepiej zrozumieć dane zagadnienia. Odniesienie poszczególnych tematów do znanych dzieciom prawidłowości, pozwala lepiej przyswoić informacje zawarte w książce. Rodzina Zębickich wyprawi pożegnalne przyjęcie dla swojego pierwszego synka Mleczysława, a podczas niej poznamy naukowe fakty związane z zębami. Odwiedzimy szkołę w Ząbkowicach, fabrykę i szpital. Dowiemy się, co zagraża zębom i jak temu zaradzić. Za pomocą podobnych analogii autorzy przekazują wiedzę o budowie i rodzajach zębów, wizycie u dentysty i wielu ważnych treściach związanych z higieną jamy ustnej. Uważam, że przedstawiają ją w wyczerpujący i niezwykle ciekawy sposób. Wykonanie publikacji oczywiście zachwyca swoją formą, pomysłowością i pięknymi ilustracjmi. Twarda okładka i kartonowe strony oraz większy format wpływają pozytywnie na wizualny i praktyczny odbiór książki. Otwierane okienka umilają przyswajanie zawartych w niej informacji. Dodatkowo na ostatniej rozkładówce znajduje się scenka pop-up. To wszystko sprawia, że książka zachwyca i fascynuje swoich odbiorców. Tekst ma luźny przystępny styl, jest on nawet ujęty w chmurkach jako wypowiedzi i rozmowy samych ząbków.


Między nami ząbkami to wspaniała i oryginalna pomoc dydaktyczna do przekazania wiedzy dzieciom na temat zębów. Można się nią bawić, czytać ją i uczyć się z niej. Znajdziecie tam wszystkie ważne informacje o zębach. To najlepsza książka dla dzieci poruszająca ten temat, jaką widziałam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

4 komentarze:

 1. To pierwsza książka o ząbkach , jaka widzimy i od razu taki czad.
  Zacznę od tego że dentysta i wizyty u niego to u nas dość ciężki temat. Niestety syn nie przepada za wizytami u stomatologa ale zaczął przynajmniej dobrze dbać o swoje ząbki.
  Książka ta bardzo przydałaby się się u nas , by poznać wiele ciekawostek na temat jamy ustnej , ci się w niej dzieje i dlaczego warto dbać o nią i regularnie uczęszczać do dentysty.

  aczne o strony wizualnej , bo ta zrobiła na mnie mega wrażenie. Duża kartonowa książka , z okienkami , które z pewnością zrobią furorę i do tego scenka pop up , które w wesoły , zabawny sposób przedstawiają scenki z życia ząbków. To pobudza wyobraźnię i w bardzo przystępny sposób przedstawiają ważne informacje jak i dlaczego należy dbać i jamę ustną , bez nudnego przekazywania informacji. Dzieci w taki zabawny sposób , bardzo atrakcyjny , chętnie nauczą się zasad prawidłowej higieny i zrozumieją dlaczego ona jest tak ważna. Ta publikacja jest świetna , dzięki której w przystępny sposób można dzieciom wpoić wartościowe zachowania i pokazać tym samym że warto dbać o ząbki , bo to procentuje na naszą przyszłość , na nasze zdrowie i lepsze samopoczucie.

  Pięknie przedstawiony temat , w bardzo przystępny i zabawny sposób , który zaciekawi każdego dziecko. Chętnie sama zajrzę do Ząbkowic a i syna swojego tam zabiorę by kolejna wizyta u dentysty nie była w towarzystwie łez.

  Przepiękne ilustracje , fantastyczny pomysł na książkę , rewelacyjny i bardzo potrzebny temat . Rewelacyjna pomoc dydaktyczna , która porusza temat właściwie zapomniany przez inne wydawnictwa. Może ona pozwoli nam oswoić lęk przed dentystą.

  Jestem zachwycona pod każdym względem. Chyba sama lepszej publikacji o tej tematyce nie widziałam , dlatego z przyjemnością się w nią zaopatrzymy. Czuję że to będzie u nas hit.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna pozycja. Wizualnie prezentuje się świetnie. Jest to pierwsza książka o zębach którą spotykam. Bardzo mi sie spodobała myślę że jednak synkowi bardziej. Uwiebiam książki które Łączą edukację z zabawą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. W mojej opinii Rodzice są coraz bardziej świadomi jak ważna jest Higiena jamy ustnej i dbanie o ząbki odkąd pojawiają się już pierwsze ząbki u malucha.Mam wrażenie, że dawniej ludzie aż tak bardzo nie zdawali sobie sprawy że nawet picie z butelki kiedy nie myje się zębów dość często powoduje tzw.Próchnicę Butelkową.

  Jestem pewna że ta książka napisana przez Ekspertów zaciekawi małych czytelników.Taką rodzinkę Zebickich dzieci polubią i będą ciekawe co tam się wydarzy.

  Książka jest przepiękne wydana i ważne jest to, że uświadamia dzieciom co zagraża zabkom.Myślę,że ta pozycja powinna się znaleźć w każdej biblioteczce młodego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń