czwartek, 28 lutego 2019

Jenny Broom, Katie Scott - "Animalium"

Autor: Jenny Broom
Ilustracje: Katie Scott
Tytuł: Animalium
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Data wydania: październik 2015
Liczba stron: 104
Ocena: 10/10
Wiek: 9+

Opis:

Imponujący atlas zwierząt pełen całostronicowych ilustracji w stylu dawnych rycin.
Witajcie w Muzeum Zwierząt! Znajdziecie tu najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe istoty, jakie mieszkają na Ziemi. Okazy pradawne i współczesne, olbrzymie i maleńkie, groźne i bezbronne.
Zapraszamy odwiedzających w każdym wieku, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musicie wychodzić z domu – to wyjątkowe muzeum zamknięte jest w książce!

Recenzja:

Zakochaliście się kiedyś w książce od pierwszego wejrzenia? Jeśli nie, to bez wątpienia doświadczycie tego z Animalium. To przepiękny atlas pełen niesamowitych gatunków zwierząt, zjawiskowych rycin i licznych ciekawostek, który robi wrażenie nie tylko rysunkami i treścią, ale i niebagatelnym rozmiarem. 

Animalium jest swoistym Muzeum Zwierząt – wstęp jest nazwany tu wejściem, kolejne rozdziały salami, a na koniec trafiamy do biblioteki, w której znajduje się indeksowanie i kuratorzy. Muszę przyznać, że autorzy wykazali się tutaj nietuzinkową pomysłowością, bowiem dzięki temu książka ta nie jest zwyczajnym atlasem, jakich wiele. Absolutnie urzekła mnie ta forma i – choć może się zdawać, że to niewiele – naprawdę uprzyjemniła mi lekturę. Moja siostrzenica również była tym zachwycona. 

W salach naszego książkowego muzeum, znajdziemy sale z bezkręgowcami, rybami, płazami, gadami, ptakami i ssakami. W każdym rozdziale znajduje się charakterystyka kilkunastu okazów z opisem gatunków. Opisane są tutaj również rozmaite środowiska naturalne, co według mnie jest ogromną zaletą tej książki. Atutem jest również fakt, że informacje weń zawarte nie tylko zaciekawią dziecko, ale i dorosłego. 


Tekst Jenny Bloom czyta się przyjemnie, z żywym zaciekawieniem, choć cudowne ilustracje Katie Scott nieco utrudniają lekturę, bowiem… są po prostu ZJAWISKOWE! Rysunki w książce robią niesamowite wrażenie i nawet teraz, zaglądając do niej, wciąż moje oczy zamieniają się w dwa lśniące spodki. Duży format, rzeczywisty wygląd zwierząt, piękne kolory i nietuzinkowa kreska – to po prostu magia. 

Animalium to piękna i mądra książka, która zachwyci każdego młodego – i nie tylko – przyrodnika. My jesteśmy całkowicie zadurzone w tej pozycji, a zdjęcia w sieci nie oddają piękna tej pozycji. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, najprawdziwsze cudo. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się zdobyć bilet do kolejnego takiego muzeum. Doskonały pomysł na prezent. Polecał z całego serca!  

Książkę do recenzji otrzymałam od serwisu Jakkupowac.pl! :)

3 komentarze:

 1. Przepadłam.... cudowne ryciny, a widziałam jeszcze z tej serii Botanicum i Dinozaurium. Też są cudowne <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno pojawiło się na rynku też "Planetarium". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za cynk, o Planetarium nie wiedziałam :)

   Usuń