środa, 20 marca 2019

Emilia Dziubak - "Leśna kraina. PUZZLE"

Tytuł: Leśna kraina. PUZZLE
Ilustrator: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba elementów: 45
Ocena: 10/10
Wiek: 3+

Opis:

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie w lesie? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Układajcie puzzle i poznawajcie mieszkańców lasu.

Piękna ilustracja autorstwa Emilii Dziubak, znanej małym czytelnikom między innymi z książek "Rok w lesie" czy "Proszę mnie przytulić", podzielona została na 54 duże elementy. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach:  47 x 33 cm.


Recenzja:

Kogo jak kogo, ale Emilii Dziubak chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Jestem wielką fanką jej ilustracji, a moja rodzina podziela ten entuzjazm. Mamy sporą kolekcję książek jej autorstwa, lub tylko przez nią ilustrowanych. Jedną z moich ulubionych (a i moja córka daje się na nią często namówić) jest właśnie „Rok w Lesie”, gdzie mnogość detali sprawia, że za każdym razem można zachwycić się czymś nowym. 

Mimo to wydawało mi się, że znam tą książkę na tyle dobrze, iż ułożenie puzzli z jedną z ilustracji nie przysporzy mi najmniejszych problemów i dam sobie z tym radę choćby i z zamkniętymi oczami. Akurat. 

Te puzzle są trudne! Oczywiście ilość i wielkość elementów zostały dostosowane do małego odbiorcy, ale mnogość detali sprawia, że trzeba naprawdę wytężyć wzrok i skupić się na układance przez dłuższą chwilę. No i bez ściągi ani rusz, dlatego lepiej dbać o oryginalne opakowanie! 

Wraz z moją trzylatką układałyśmy ta ilustrację na trzy razy, bo jednak nie była w stanie skoncentrować się dostatecznie długo (a przynajmniej wieczorami, po pełnym przygód dniu w przedszkolu. Może w sobotę z rana poszłoby nam lepiej? Sprawdzimy!). Za to satysfakcja ze skończenia tak „dorosłej układanki” była olbrzymia.

Jestem bardzo mile zaskoczona jakością wykonania. Sam obrazek jest świetnie wydrukowany – wszystkie te drobne szczególiki są dobrze widoczne, nic się nie rozmazuje ani nie rozmywa, a delikatny połysk dodaje głębi (jeszcze większej niż w przypadku książki!). Elementy zostały dobrze wycięte, nie rozwarstwiają się i idealnie do siebie pasują. Dobra robota!

A że ilustracja wybrana na puzzle przedstawia leśne życie w kwietniu, to polecam do rodzinnego układania w mokre wiosenne, weekendowe poranki. 

Recenzja powstała dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy wzor . kolorystyka puzli sprawiaja ze sa one trudniejsze w ułożeniu chodz nie powiem sama bym chciala je poskładać

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealne dla mojej rodziny, która mieszka w lesie☺ Moje dzieci uwielbiają zwierzątka w grach, książeczkach. Wszelkie figurki, maskotki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla nas jeszcze za trudne, chociaż "Rok w lesie" - uwielbiamy <3. Ale tak przyszłościowo może zakupię - uwielbiam te ilustracje, a i sama chętnie bym się pobawiła w układanie puzzli :)

    OdpowiedzUsuń