piątek, 10 maja 2019

Jannie Ho - "Ruchome elementy. Gdzie jest moja mama?"Autor: Jannie Ho
Tytuł: Ruchome elementy. Gdzie jest moja mama?
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 10
Ocena: 9/10

Opis:

Ruchome elementy to zabawne i przyjemne dla oka książeczki.
Każda książka opowiada krótką historię jednego uroczego zwierzaka. Czytaną historię można urozmaicać ruchomymi elementami zamieszczonymi w książce. Ciepłe ilustracje i sympatyczny tekst przeniosą dziecko do pięknego świata bajek.

Recenzja:

Książki z ruchomymi elementami są z nami praktycznie od momentu, kiedy moja córa rozpoczęła swoją przygodę z czytaniem na poważnie, mając kilka miesięcy. Znamy i posiadamy już różne serie, chociaż jeśli mam być szczera - sądziłam, że to będzie krótka miłość. Zosia zaczęła się już przecież interesować książkami z większą ilością tekstu, więc podejrzewałam, że wszystkie przesuwanki pójdą w kąt. Tymczasem okazało się, że jedno nie wyklucza wcale drugiego i to zauroczenie trwa w najlepsze. Nic też nie zapowiada, aby miały nastąpić zmiany, dlatego chętnie poznałyśmy się z nową serią z ruchomymi elementami, tym razem takie cudo zaproponowało czytelnikom wydawnictwo Wilga.

Ruchome elementy. Gdzie jest moja mama? to niewielkich rozmiarów książeczka, w której sympatyczna myszka szuka swojej mamy w różnych, nie zawsze typowych dla mam miejscach. Dziecię aktywnie uczestniczy w tych poszukiwaniach, wysuwając ruchome paski. Mama nie chowa się jednak ani na placu zabaw, ani za wielkim murem. Są tam jednak inne zwierzątka, które poznajemy wraz z głównym bohaterem tej opowiastki. Na szczęście poszukiwania kończą się sukcesem - ku uciesze małej myszki, mamy zresztą też.Książka jest wykonana solidnie - ma grube kartonowe strony, ruchome elementy także są wykonane z tego materiału. Na początku miałam wrażenie, że niektóre strony dość ciężko "chodzą", jednak okazało się, że to kwestia "rozruchu", po kilkakrotnej lekturze wszystko było już w porządku. Tekstu nie jest dużo, bo całość opiera się na ilustracjach i przede wszystkim na interakcji dziecka i głównego bohatera. 

Książeczka jest bardzo fajnie pomyślana i porządnie wykonana. Ma wszelkie zadatki na to, by zachwycić malucha, który w trakcie lektury poczuje moc sprawczą i pomoże nowemu przyjacielowi w poszukiwaniach.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

3 komentarze:

 1. Myślę, że to bardzo ciekawa propozycja dla mojego rocznego siostrzeńca ale i nie tylko, trzyletniemu też się spodoba! Książeczka w stylu "Mała biała rybka szuka mamy". Fajne ma kolory,twarda oprawa na plus bo się nie zniszczy tak bardzo. Dziecko poznaje zwierzątka a także różne miejsca zamieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta Aleksińska14 maja 2019 21:06

  Och nie! Kolejne cudo które z pewnością pokochają moje dzieci. Pójdę z torbami przez ten blog!

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki są świetnym pomysłem aby zarazić dzieci miłością do literatury. Są idealne na start. Do tego pokazują inny świat i budzą ciekawość.

  OdpowiedzUsuń