piątek, 17 lipca 2020

Opracowanie zbiorowe - "Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw"


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw
Wydawnictwo: HarperCollinsPolska
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 22
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw to wyjątkowa książka, która zabierze młodego czytelnika do świata filmów wytwórni Pixar. To propozycja dla kilkuletnich miłośników Aut, Toy Story, Iniemamocnych, Coco czy Gdzie jest Nemo?, którzy chcieliby na chwilę stać się młodymi detektywami i pomóc ulubionym bohaterom odnaleźć drogę do celu. W książce znajduje się bowiem dziesięć pięknie ilustrowanych map – każda z innego filmu – a na każdej z nich inny niesamowity labirynt do pokonania. Dodatkowo wszystkie mapy zawierają dziesięć ukrytych lokacji do odnalezienia.  

Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw to pozycja, dzięki której dziecko uczy się logicznego myślenia oraz ćwiczy spostrzegawczość. Ta książka to wiele godzin zabawy, do której ciągle chce się wracać, bo nigdy się nie nudzi. A dzięki kartonowym kartkom książka będzie cieszyć młodych czytelników naprawdę długo.

Recenzja:

Labirynty to jedne z ulubionych zadań dzieci w książkach, gdzie poza czytaniem stawia się na ich aktywność. Ta seria - bo jest też druga część dotycząca bajek Disneya - to prawdziwa gratka dla miłośników labiryntów, bo znajdziemy je na każdej rozkładówce!

Każda rozkładówka dotyczy innej bajki Pixara (na przykład "Toy Story", "Iniemamocni", "Gdzie jest Nemo?", "Ratatuj"). I to jest fajne - zamiast czynić motywem przewodnim jedną znaną i lubianą historię, postawiono tu na różnorodność, dzięki czemu szanse na to, że ta książka spodoba się dzieciom, od razu wzrosły. Wiele dzieci ma przecież swój ulubiony film animowany, a publikacja, w której znajdziemy głównych bohaterów ukochanej bajki, zyskuje na atrakcyjności w oczach młodego czytelnika.

Od razu zaznaczę, że labirynty w tej książce wcale łatwe nie są, więc nawet starsze pociechy nie będą zawiedzione - trochę będą musiały pogłówkować, nim znajdą właściwą drogę. A gdyby miały jakieś wątpliwości, czy podążyły właściwą trasą, to na końcu publikacji umieszczono poprawne odpowiedzi, więc zawsze można sprawdzić.Dodatkową atrakcją jest umieszczenie na każdej rozkładówce kilku rzeczy do odnalezienia, więc do labiryntów dołącza nam wyszukiwanka - i to też mi się podoba, bo zadania stają się zróżnicowane.

Na uwagę zasługuje na pewno samo wykonanie - solidne (wszystkie strony są wykonane z grubej tektury) i estetyka (jest naprawdę dobrze pod względem graficznym).

Polecam tę książkę dla nieco starszych pociech, myślę, że już czterolatek może próbować się z nią zmierzyć. Wybierzecie tę część serii, w której znajdziecie ulubione bajki, co zdecydowanie uatrakcyjni publikację w oczach waszych dzieci.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska.

5 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo atrakcyjnie dla dzieci. Mogą spędzić przyjemnie czas bo to nasze lato jak narazie kapryśne takie labirynty w sam raz na niepogodę

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie labirynty zainteresują chyba każde dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna książeczka dla mojego przedszkolaka,który uwielbia tego typu gry i łamigłówki logiczne. Oprócz ciekawych ilustracji na uwagę zasługuje umieszczenie postaci znanych dzieciom z bajek,dzięki czemu książeczka zyskuje na atrakcyjności. Fajnie,że rozwiązywanie łamigłówek wymaga koncentracji i prezentuje wyższy poziom trudności bo dzięki temu nie tylko nie znudzi się dziecku ale przy okazji zapewni mu wielu radości z rozwiązanego zadania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, te labirynty są świetne, a do tego super wydane. Kolorowe i twarde strony... jeszcze z takimi się nie spotkałam. Mój przedszkolak z pewnością się nimi zainteresuje, bo tak wydanych labiryntów jeszcze nie widzieliśmy

  Basia P

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podobają takie labirynty, świetne jest to że książka jest solidnie wykonana.Teraz szukałam czegoś na prezent dla chłopca, myślę że takie labirynty napewno go ucieszą

  OdpowiedzUsuń