wtorek, 22 września 2020

Emilia Dziubak - "Jesień w lesie. Puzzle"

 Autor: Emilia Dziubak

Tytuł: Jesień w lesie. Puzzle

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 88

Wiek: 3+

Ocena: 10/10

Opis:

Czy wiecie, jakie kolory ma las jesienią i co się w nim wtedy dzieje? Jakich przysmaków szukają dziki? Gdzie chowa zapasy na zimę wiewiórka? Które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które zostają? Kogo można spotkać podczas zbierania grzybów? Układajcie puzzle i poznawajcie mieszkańców lasu.

Puzzle dla najmłodszych autorstwa Emilii Dziubak, którą mali czytelnicy znają między innymi z książek "Rok w lesie", "Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury" i "Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt".

Puzzle składają się z 88 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47 x 33 cm.

Recenzja:

Był czas, kiedy moje dziecię nie wyobrażało sobie dnia bez układania puzzli, których miało naprawdę dużo - w różnych kolorystykach, rozmiarach i kształtach. Teraz ta fascynacja osłabła i wcale nie tak łatwo jest zainteresować moją córkę tą aktywnością. Ale z Emilią Dziubak już tak jest, że jej ta sztuka się udaje. 

To nie są nasze pierwsze puzzle z Naszej Księgarni zlustrowane przez panią Emilię. Znamy już jej kreskę i z książek, i z układanek. I jeszcze się chyba nie zdarzyło, by moje dziecko powiedziało, że mu się nie podoba. Zresztą mnie - jako wielkiej fance jej twórczości - trudno sobie wyobrazić, że komuś mógłby się ten rodzaj obrazu nie podobać, choć wiem, że gusta są różne.

Te konkretne puzzle tematycznie bardzo przystają do tego, co widzimy za oknem. Liści na drzewach coraz mniej, jesień za pasem i właśnie jesienna kolorystyka dominuje na ułożonym obrazku. Układanka liczy sobie aż 88 elementów, więc nie tak łatwo ją ułożyć, moja trzylatka potrzebowała pomocy, ale z przyjemnością układałam razem z nią, podziwiając to, co powstawało na naszych oczach.

Mimo że puzzli jest w tym zestawie sporo, to nie są one malutkie, a to istotna zaleta, bo przy tak ciemnej kolorystce niewielkie elementy byłyby zbyt mało wyraźne, by dziecko ułożyło je bez problemu. To dlatego obrazek po ułożeniu jest dość duży - 47 x 33 cm.


Puzzle z Naszej Księgarni, nie tylko te, bo mamy też inne zestawy, cechuje wysoka jakość - nie rozwarstwiają się, nie zaginają, są wykonane z masywnej tektury. Posłużą naprawdę na długo, inne puzzle z tego wydawnictwa mamy już długo i wciąż nie są zniszczone.

Polecam, bardzo polecam, bo pomysł i wykonanie są na naprawdę wysokim poziomie!

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

 1. To jest coś dla nas uwielbiamy z synkiem puzzle myślę że to nasz strzał w 10. Obrazek jesienny jest naprawdę piękny

  OdpowiedzUsuń
 2. Te puzzle to jest coś zdecydowanie dla nas !
  Cała moja rodzina lubi - nie, po prostu uwielbia ilustracje Pani Emilii Dziubak :) Wszystkie książki z naszej biblioteczki, które ilustrowała Pani Dziubak są strzałem w dziesiątkę, a książka „Rok w lesie” jest jedną z najczęściej oglądanych książek w domu.
  Oprócz tego iż ilustracje są po prostu piękne, to niosą ze sobą niesamowitą ilość wiedzy oraz możliwości do rozmów i szukania odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieciaki.
  Same puzzle również są lubianą formą spędzania czasu - szczególnie w okresie jesienno - zimowym.
  Obecnie posiadamy jedne puzzle Wydawnictwa Nasza Księgarnia „Kraina Czarów”. Jest w niej nieco mniej elementów (54) i po mału wydaje się być już za prosta dla mojej najstarszej pociechy. Puzzle są trwałe, odpowiedniej wielkości - jakościowo jesteśmy z nich zadowoleni.
  Dlatego z ogromną przyjemnością sięgniemy po kolejne puzzle z serii, okraszone ilustracją jednej z naszych ulubionych artystek.
  Puzzle „Jesień w lesie” będą dla nas idealne na nadchodzące długie jesienne wieczory :)

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Puzzle... Nadal je uwielbiamy układać, zwłaszcza w okresie jesienno zimowym. Mój syn jest bardzo spostrzegawczy i szybciej dopasowywuje elementy niż rodzice.

  Jesień w lesie. Puzzle, łączą w sobie dwa elementy, które uwielbiamy. Puzzle i jesień, która jest naszą ukochaną porą roku. Kochamy spacery po lesie (mamy to szczęście i mieszkamy przy lesie), zbieramy dary jesieni, obserwujemy zmiany w przyrodzie, które zachodzą.
  Na ponure, deszczowe popołudnia takie puzzle to dla nas strzał w 10. A w dodatku autora twa Emilii Dziubak, która dla nas jest mistrzem ilustracji. Pamiętamy ja m. in z ROK W LESIE, wyszukiwane, którą mój syn uwielbiał i maglował przez trzy lata. Jeśli widzimy nazwisko Dziubak na publikacji, kupujemy ją zawsze w ciemno. Uwielbiamy styl ilustratorki, a ja znam się na rzeczy, bo ogromną uwagę przykuwam do ilustracji.

  Choć puzzle są dla młodszych, my również po nie sięgniemy. Mój syn jest w trakcie wwr (wczesne wspomaganie rozwoju), jest w zerówce, ale kupujemy książki i pomoce typu puzzle i gry dla nieco młodszych dzieci, tak by dał sobie z nimi radę. Te puzzle z pewnością znajdą się w naszym domu,tym bardziej że jest w nich jesień i las, a autorem ilustracji jest ukochana przez nas Pani Emilia.

  I co najważniejsze... To są puzzle tematyczne i odzwierciedlają to co naprawdę widzimy przez okno, przedstawiają rzeczywistość. Pokazują piękno pory roku, cudowne barwy, opadające liście... Choć mają 88 elementów, myślę że mój syn da sobie radę spokojnie. Będzie mógł porównać swoją wiedzę z tym co widnieje na ułożonych puzzlach. A o jesieni już sporo wie.

  Jesteśmy bardzo na TAK, jeśli chodzi o te puzzle. Edukują i bawią zarazem, a poza tym gwarantują mile wspólnie spędzony czas.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń