niedziela, 20 grudnia 2020

Opracowanie zbiorowe - "Bing. Książka do wyklejania"; Emma Drage - "Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami"

 
Autorzy:
opracowanie zbiorowe; Emma Drage
Tytuł: Bing. Książka do wyklejania; Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 01.08.2018; 13.11.2019
Liczba stron: 16; 12
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 10/10

Opis: 
 
 Odkryj zupełnie nowy wymiar przyklejania! „Bing. Książka do wyklejania” to jednocześnie czytanka i wyklejanka – i to jaka! Wybierz dowolne naklejki i umieść je na tle. Zapełnij je różnymi elementami. Naklejki wielokrotnego użytku pomogą ci stworzyć idealną scenę. Możesz zmieniać swoją kompozycję do woli. Kiedy uznasz, że to już koniec, przewróć kartkę i zacznij zabawę od nowa! Każda strona to nowa przygoda – scena, którą zaprojektujesz sam! Baw się i przyklejaj bohaterów w coraz to nowych miejscach. To wszystko zależy tylko od Ciebie! Nie bój się kreatywności! Możesz zaprojektować dowolną scenę albo wzorować się na kadrach filmowych. Czy potrafisz odtworzyć swoją ulubioną bajkę? 
***
 Gdy Bing i Sula szukają biedronek, okazuje się, że w ogrodzie można natrafić na wiele różnych niespodzianek. Sympatyczną opowieść o przyrodniczych odkryciach ulubionego króliczka kilkulatków i jego przyjaciółki uzupełniają znajdujące się na stronach książeczki otwierane okienka. W każdym z nich czeka co innego – na przykład piłka, kwiat albo kotek – więc maluch razem z bohaterami odkrywa kolejne niezwykłe rzeczy. Historia opowiedziana w książce przeplata się z pytaniami, które dodatkowo naprowadzają dziecko na właściwy trop. To świetna zabawa, a jednocześnie okazja do wyćwiczenia koordynacji ręka-oko i… zaproszenie do odkrywania świata dookoła! 
 
Recenzja:
 
Bing to jedna z uwielbianych przez dzieci postaci bajkowych. Książki z nim zawsze mają duże zainteresowanie, zwłaszcza jeśli są wyposażone w naklejki lub otwierane okienka. Do tego jeśli są opatrzone przyjemnym tekstem, zapewniają mnóstwo zabawy, dodatkowo rozwijają też motorykę naszych pociech. Czy Bing. Książka do wyklejania i Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami spełniają swoje zadanie i umożliwiają dzieciom spędzenie miło czasu z tym fantastycznym króliczkiem? Niech ich szeroki uśmiech po otwarciu przesyłki będzie jednoznacznym dowodem na to, że te książeczki są po prostu fenomenalne dla każdego malucha. Godziny przyklejania i otwierania okienek dostarczą im wiele frajdy i rozbudzą w nich jeszcze większą miłość do książek.

Mój synek należy do grupy tych dzieci, które przepadają za Bingiem. Zatem nic dziwnego, że książki o nim tak bardzo mu się spodobały. Jego malutkie rączki nie mogły się wręcz od nich oderwać. To fantastyczne uczucie móc sprawić dziecku taką radość. Jestem przekonana, że i wasze pociechy będą zadowolone z takich niespodzianek. Książki do wyklejania to seria, w której znajdziecie także innych bohaterów z dziecięcych bajek. Natomiast Bing w ogrodzie należy do cyklu z mniejszą liczbą tytułów (2), ale jest równie absorbująca jak książeczki z naklejkami. HarperKids nadal nie zawodzi małych wielbicieli niezwykłych publikacji.


Książka do wyklejania to nie tylko publikacja służąca do przyklejania naklejek, gdyż dzieci dzięki niej mogą również posłuchać krótkiej opowieści o Bingu i jego przyjaciołach. Odwiedzą pokój króliczka i poszukają jego zabawek, udadzą się do parku karmić kaczki i pójdą na plac zabaw. Poza tym czeka ich jeszcze kilka ciekawych przygód. Z tymi bohaterami nie można się nudzić. Przy każdej ze scen wyraźnie zaznaczono, które przedmioty należy przykleić na konkretnych stronach. Oczywiście najważniejsze w tym wszystkim jest to, że naklejki można przyklejać i odklejać... wielokrotnie. Czy może by coś fajniejszego dla naszych maluchów? Na pewno ta książeczka zajmie ich na długi czas. Poza tym budowanie scen i umieszczanie naklejek ćwiczy dziecięcą kreatywność i spostrzegawczość oraz poszerza ich zasób słownictwa.


 
Książka ma format A4 i jej strony są specjalnie przystosowane do tego, by bawić się z nimi przyklejając i odklejając  naklejki. Naklejki są różnej wielkości, młodsze dzieci mogą jeszcze potrzebować pomocy przy ich właściwym użytkowaniu. Muszę zaznaczyć, że specyficzny zapach, o którym pisałam w poprzedniej recenzji książek z tej serii to prawdopodobnie tylko kwestia nowości i wraz z upływem czasu traci on swoją intensywność. W przypadku Binga jest już niemal niewyczuwalny. Ulubieni bohaterowie, zajmująca aktywność, ciekawa historyjka - to wszystko w jednej cieniutkiej książeczce, która jest naprawdę bardzo pięknie wydana i zachęca dzieci do zabawy.

 
Natomiast Bing w ogrodzie to krótka opowieść wzbogacona otwieranymi okienkami. Dzieci razem z Bingiem wyjdą do ogrodu, gdzie będą szukali biedroneczki. Poszukiwania te są bardzo ciekawe i zajmujące. Historyjka rozpoczyna się od słów, które zawsze słyszymy, na wstępie odcinków bajek animowanych o Bingu, więc jeśli wasze dzieci je oglądają, na pewno to zauważą i w głowie usłyszą znajomy głos narratora. Czy szukanie biedronki zakończy się sukcesem? Otwierane okienka sprawiają, że zabawa ta jest bardzo realistyczna, gdyż rzeczywiście szukamy pod nimi tego owada. Sprawdzanie tego, co się pod nimi ukrywa jest naprawdę fascynujące, czemu dowodzi dziecięcy entuzjazm podczas przeglądania tej niezwykłej książeczki.
 
Publikacja ta ma kartonowe strony i jest w mniejszym formacie niż A4. Otwieranych okienek jest dość dużo. Są one rozmieszczone logicznie i bardzo pomysłowo. Radosne kolory wprawiają w doskonały nastrój, ale oczywiście najwięcej frajdy sprawia odkrywanie zawartości pod otwieranymi okienkami. Ponadto dzieci zdobędą nieco wiedzy z przyrody, dowiedzą się jak wyglądają biedronki i gdzie lubią przesiadywać. Dwuletnie maluchy z pewnością będą potrzebowały trochę pomocy przy pierwszym otwieraniu okienek. Należy też uważać, by nie pociągnęły ich za mocno i nie rozerwały kartonu. Książeczka ta należy do naszych ulubionych i prawdopodobnie wasze maluchy pokochają ją równie mocno.

Bing. Książka do wyklejania i Bing w ogrodzie. Książka z otwieranymi okienkami to publikacje aktywnościowe umożliwiające dzieciom zabawę z ich ulubionym króliczkiem Bingiem. Naklejki i otwierane okienka to coś, co maluchy lubią najbardziej. Zarówno jedna, jak i druga książka dostarcza mnóstwa radości. Poza tym obie wspierają rozwój dzieci, jednocześnie bawiąc ich możliwościami, jakie im oferują. Wspaniałe książeczki, które warto mieć! 
 
Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

5 komentarzy:

 1. Synek bardzo lubi królika Binga i myślę że ta książeczka do wyklejania z zadankami bardzo by mu się spodobała. Synek bardo lubi rozwiązywać zadanka dają mu dużo frajdy

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój syn był fanem Binga jeszcze na początku roku. Teraz już o nim zapomniał, ale pozostały w naszej biblioteczce książeczki i kilka gazetek z dodatkami.
  Myślę że gdyby Kuba wiedział że jest publikacja z naklejkami o Bingu, to chętnie zainteresowałby się nią. Jyz sam fakt że są naklejki, czyni książkę atrakcyjną. Właściwie to nie znam dziecka, które nie uwuelbiałoby naklejek. W dodatku tu są naklejki które można przyklejać i odkkejać wielokrotnie, to świetny pomysł. Atrakcyjność tej książeczki to z pewnością nie tylko naklejki, ale i poznawanie pokoju królika, czy też udanie się do parku. Myślę że dzieci czeka wiele ciekawych przygód.

  Jeśli chodzi o drugą książkę z okienkami to znowu coś dla mojego syna. Mimo iż Kuba ma 6 lat nadal uwielbia książeczki kartonowe a z okienkami w szczególności. Zawsze zwycięża ciekawość to za tym okienkiem się kryje. W dodatku to wyprawa do ogrodu i poszukiwanie buedtinek, a my jesteśmy właśnie na etapie owadów. W dodatku świetne, kolorowe ilustracje przykuwają uwagę.

  Mimo iż syn już wyrósł z Binga, myślę że tymi dwoma książeczka i byłby zainteresowany. Bardzo dziękuję za recenzję.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że nie znamy bajki o Bingu.
  Myślę jednak, iż nie będzie to miało wpływu na użytkowość kaiążeczki z najlwjkami, ani z otwieranymi okienkami.
  Dzieci uwielbiają naklejki i mam wrażenie, że mogą je wyklejać godzinami. Dlatego opcja z naklejkami wielorazowymi jest wręcz idealna. Już nie wspominając o tym, że gdy coś się krzywo przyklei, to nie ma problemu, można odkleić i przykleić jeszcze raz bez rozerwania papieru.
  Natomiast jeśli chodzi o interaktywne książeczki, szczególnie te z otwieranymi okienkami, to są to zawsze strzały w dziesiątkę.
  Myślę, że może to być fajna opcja na prezent - bez względu na to czy zna się postacie Binga, czy też nie.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak wspominałam przy okazji gazetki o Krainie Lodu, gazetki kupuję od czasu do czasu. Tej p Bingu też jeszcze nie znam, ale wielorazowe naklejki i książeczki z okienkami zawsze się sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez pewien okres czasu Bing był nieodłącznym kompanem córki. Maskotka, ręcznik, puzzle. Traktowane jak świetość. Szkoda, że nie trafiliśmy na takie książeczki. Pewno bylyby czytane codziennie.

  OdpowiedzUsuń