wtorek, 16 marca 2021

Mandy Archer - "Absolutnie fantastyczne dinozabawy"

 


Autor: Mandy Archer

Tytuł: Absolutnie fantastyczne dinozabawy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 128

Wiek: 6-10 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Ponad 100 stron dinozabaw! Przygotuj się na tworzenie i odkrywanie!

To prawdziwe dinoszaleństwo! Ponad 100 ekscytujących dinozadań do rozwiązania, kolorowania i narysowania! Kredki w dłoń!

Recenzja:

Dinozaury to tematyka, którą uwielbiają dzieci. Książki, kolorowani, figurki, maskotki - przekrój możliwości zabawy jest tutaj naprawdę szeroki. My także dinozaury lubimy i chętnie podejmujemy z córą zabawy z ich udziałem.

"Absolutnie fantastyczne dinozabawy" to książka, według wskazań wydawcy, dla dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat. Zgodzę się z tym o tyle, że sześciolatki i dzieci starsze będą nią zainteresowane, o ile nie zachwycone, ale spokojnie można po nią sięgnąć także z młodszymi pociechami. Moja trzyipółletnia córa chętnie wykonuje niektóre polecenia z książki, zwłaszcza te dotyczące kolorowania lub tworzenia bardzo... hm... ekspresyjnego, kiedy mamy na przykład namalować lawę wypływającą z wulkanu. Także z doświadczenia wiem, że frajdę z tej książki będą miały także młodsze dzieciaki.

Tym, co zwróciło moją uwagę w przypadku tej publikacji, jest fakt, że nie wszystkie polecenia brzmią konkretnie i - wbrew pozorom - to jest świetne! Nie na każdej rozkładówce znajdziemy zadania w stylu: narysuj dinozaura. Niektóre mają formę pytań, na przykład: co tyranozaur ma w pysku? Przed kim uciekają te nieśmiałe dinozaury? Tak skonstruowane polecenia należą do moich ulubionych, bo rozwijają wyobraźnię - dziecko może tworzyć według własnych pomysłów i reguł, w dodatku jest do tego zachęcane.
Na uwagę zasługuje także różnorodność zadań. Wszystko krąży wokół dinozaurów, ale już zadania bardzo różnią się od siebie - możemy kolorować, dorysowywać, tworzyć coś zupełnie autorskiego, wyszukiwać takie same dinozaury, ozdobić dinozaury w taki sposób, by każdy był inny, znajdować różnice między obrazkami itd.

Książka warta polecenia, u nas chwyciła, a sądzę, że w przypadku nieco starszych dzieci fun będzie jeszcze większy :)

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

4 komentarze:

 1. Wow, jestem pud wrażeniem tej publikacji. Wiekówo idealna dla nas.

  Syn bardzo lubi edukacyjne książeczki z zadaniami, gdzie można tworzyć i odkrywać jednocześnie coś nowego.

  Kolorowanki, rysowanie, zadania to prawdziwy raj dla dinomaniakow, które nie lubią nudy. Bardzo podoba mi się forma w jakiej jest ta publikacja. Konkretne, proste zadania, które nie przysporzą problemu zarówno młodsze u jak i starszemu dziecku

  Niedawno obchodzony był dzień dinozaura, mój syn znowu przypomniał sobie o tych historycznych stworach, dlatego myślę za tą książka że świetnymi zadaniami do wykonania będzie dla niego idealna.

  Z taką publicznych ja ją jazdy dinomaniak nie będzie się nudził.

  Dziękuję za recenzję

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książeczka. Dzieciaki lubią dinozaury. Wszyscy twierdzą, że wymarły a one są wiecznie żywe 😉 (w różnych publikacjach i nie tylko.)
  Dzieci lubią książeczki z zadaniami. Fajnie, że zadania nie są "jednakowe" tylko różnią się od siebie. Chodzi mi tu oto, że książeczka nie jest nastawiona tylko np. na malowanie czy rysowanie tylko zadania są różne. Warta polecenia.👍🏻

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa i orginalna propozycja🤩 U nas od dłuższego czasu królują dinozaury więc i ta pozycja książkowa będzie dla nas idealna...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa publikacja. Dla fanów dinozaurów to będzie hit. Dzieci będą zachwycone różnorodnością zadań. Dużym plusem są autorski pracę gdzie dzieci mogą rozbudzić swoją wyobraźnię 🙂

  OdpowiedzUsuń