poniedziałek, 26 kwietnia 2021

"Młodzi Tytani. Bajki 5 minut przed snem"

Tytuł: Młodzi Tytani. Bajki 5 minut przed snem
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 24 marca 2021
Liczba stron: 192
Ocena: 9/10

Opis:

7 fantastycznych, powalających i całkowicie odjechanych opowieści o przygodach Młodych Tytanów! Sprawdź, jak zakończyła się wycieczka samochodowa drużyny, czy przyjaciołom udało się uwolnić z jajek pisklęta i do czego doprowadziła bohaterów wielka i bardzo niebezpieczna przygoda z lekturą. Opowieści zostały napisane na podstawie odcinków serialu, a oryginalne, utrzymane w komiksowym stylu ilustracje z pewnością przypadną do gustu fanom kreskówki. Dobra zabawa gwarantowana!

Recenzja:

Bajki 5 minut przed snem to bardzo fajna propozycja nie tylko na dobranoc. My już mamy kilka książeczek z tej serii i wracamy do czytania ich również w ciągu dnia. Tym razem w nasze ręce trafiła pozycja o przygodach Młodych Tytanów, których mój mały siostrzeniec uwielbia. I choć nie jestem fanem tej kreskówki, bo jest dość głupiutka, tak bajeczki zawarte w tej pozycji są naprawdę fajne!

Książka jest bardzo kolorowo wydana i nie ma dużo treści na stronach, co na pewno sprzyjać będzie także nauce czytania. Liczne ilustracje, w żywych barwach to nietuzinkowa zachęta do poznawania przygód na własną rękę (choć czasami pojawiają się w treści nieco trudniejsze dla młodszych słowa, jak choćby integracja). Tytuł ten ma także całkiem spory format, co bez wątpienia także jest atutem w kwestii literatury dziecięcej.

Bajki o Młodych Tytanach może nie są super pouczające, ale niosą ze sobą wartości (przyjaźń), a nawet jedna z nich jest zachętą do sprzątania. Nie mogę jednak odpuścić sobie wrażenia, że historie tu zawarte głównie mają bawić, co nie jest w żadnym wypadku niczym złym – wszak śmiech to zdrowie i jestem przekonana, że dzieci świetnie będą z tymi bajkami spędzać czas. Rozwijają one także wyobraźnię, a bohaterów nie można nie polubić – są różnorodni, szaleni, weseli. Dla dziecka to najprawdziwsza BOMBA – zresztą, dla rodzica też, jeśli podejdzie do nich z przymrużeniem oka…

Kończąc zwięźle, Młodzi Tytani. Bajki 5 minut przed snem to pozycja dla maluchów na każdą okazję. Na tak zabawnych i kolorowych bajeczkach nauka czytania przebiegnie w sympatycznej atmosferze, a i czytanie ich na dobranoc wróży wesołe sny. Bardzo polecamy wszystkie książeczki z tego cyklu, bo jak na razie – żadna nas nie zawiodła. <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz