środa, 9 czerwca 2021

Päivi Arenius - "Muminki i zima. Szukaj i znajdź"

 

Autor:
Päivi Arenius
Tytuł: Muminki i zima. Szukaj i znajdź
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 22
Ocena: 10/10
Wiek: sugerowany wiek to 3-7 lat, moim zdaniem raczej 1-3

Opis:

Mogłoby się wydawać, że zimą czas w Dolinie Muminków płynie leniwie, a Muminki zapadają w sen. Tego roku jest jednak inaczej. Dom Muminków odwiedzają niespodziewani goście, a na śniegu odbywają się harce i zabawy! Daj się zaprosić do pełnego ciepła świata Muminków i poczuj jego niezwykłą aurę. Pomogą w tym przepiękne ilustracje w stylu Tove Jansson, w których rozsmakują się zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi odbiorcy.

Szukaj i znajdź to dopracowana graficznie i pięknie wydana kartonowa książka, którą można przeglądać bez końca, wyszukując na ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem! Towarzystwo Muminków oraz ich przyjaciół sprawi, że czas spędzony z książką będzie niezapomnianym przeżyciem, a mocne kartonowe strony wytrzymają wszystkie dziecięce eksperymenty!
 
Recenzja:
 
Czy komuś dały już w kość wiosenne upały? Jeśli tak, to mam dla Was świetną pozycję na ochłodę – „Muminki i zima” to najnowsza część z serii wyszukiwanek „Szukaj i znajdź” inspirowanych przygodami bohaterów ulubionych bajek.

Odwieźmy Dolinę Muminków przysypaną śniegiem. Czy będzie tam co robić, skoro Muminki zapadają w sen zimowy? Oczywiście! W końcu Dolina pełna jest również innych mieszkańców. Co robią mała Mi, Too-Tiki, Paszczak i Ryjek, kiedy Muminki śpią? Znajdzie się też ktoś, kto zakłóci im zimowy odpoczynek, w końcu nie mogą ich ominąć zimowe zabawy! Będzie lepienie bałwanów (i Buki) ze śniegu, łowienie ryb na zamarzniętym jeziorze, spiżarnia pełna zimowych zapasów, narty, sanki i łyżwy. Wśród tylu atrakcji nasi bohaterowie ani się obejrzą, a wróci wiosna. A wraz z nią Włóczykij.

Barwne ilustracje wypełniające całe strony tej kartonówki nie są bardzo szczegółowe (są zdecydowanie mniej skomplikowane, niż na przykład ilustracje z serii „Ulica Czereśniowa”), dzięki czemu proponuję ta pozycję najmłodszym czytelnikom. Na każdej stronie zostały przedstawione po trzy szczegóły, które trzeba odszukać, ale każdej z ilustracji towarzyszy również krótki tekst, w którym zadane są pytania, na które należy odpowiedzieć przyglądając się obrazkowi. W związku z tym, poza spostrzegawczością, cierpliwością i skupieniem uwagi maluch ćwiczy również myślenie przyczynowo-skutkowe oraz umiejętność budowania zdań i całych wypowiedzi. Na końcu książki znajdują się odpowiedzi.

Jeśli jednak macie ochotę zajrzeć do świata Muminków, ale niekoniecznie wśród zimowej aury, polecam inny tytuł z serii – „Muminki i morze”.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa HarperKids.


4 komentarze:

 1. Super. My lubimy Muminki a do tego wyszukiwania to świetna sprawa. Zawsze dodatkowy bodziec dla dziecka przy słuchaniu opowieści. Piękne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Muminki i Zima.Szukaj i znajdź " to kolejna bardzo znakomita i interesująca propozycja dla małych wielbicieli książek od Wydawnictwa HarperKids.Mam ogromny sentyment do Muminków to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Ta kartonowa książka jest bardzo ładnie wydana,fajne jest to że jeśli dziecko będzie często z niej korzystać to się tak szybko nie zniszczy.Jestem pewna że większość dzieci będzie zafascynowane tą książką( tak jak ja).Cieszy również fakt ,że ta książka ćwiczy spostrzegawczość i koncentracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. To z całą pewnością publikacja, od której można wprowadzić najmłodsze dzieci w świat Muminków i zapoznać je z tymi przesympatycznymi bohaterami od lat podbijającymi serca czytelników na całym świecie. Ta kartonowa książeczka znakomicie się sprawdzi przy nauce liczenia,kolorów spostrzegawczości czy rozpoznawania kształtów, a przy tym z całą pewnością zaprezentuje ciekawą historię,która przypadnie do gustu dzieciom. To jedna z tych książeczek, która powinna się znaleźć w biblioteczce malucha.

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, moje ukochane Muminki. Kocham wszystkie książki o Muminkach, bo to była moja najukochansza bajka w Wieczorynce.

  Nie lubię wiosny i lata, kocham jesień i zimę, dlatego ta książka łączy w sobie to vo uwielbiam. I nie ważne że to książka dla dzieci, ja właśnie jestem takim dużym dzieckiem zakochanym w literaturze dziecięcej.

  Szukaj i znajdź choć dla młodszych dzieci, myślę że zainteresują się nią fani Muminków bez względu na wiek.

  Kartonowe mocne strony, przepiękne ilustracje, dość szczegółowe, niezbyt wiele tekstu, oj tu zmysły dziecięce mogą sobie poszaleć

  Piękne wydanie, bardzo pomysłowe i zarazem ćwiczą spostrzegawczość, cierpliwość i skupienie uwagi.

  Chyba skuszę się i dokupue tę książkę do muminkowej kolekcji ❤️

  Dziękuję za recenzję

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń