piątek, 13 maja 2022

Amelia Hepworth - "Jak to działa? Dinozaur", "Jak to działa? Traktor"


Autor: Amelia Hepworth

Tytuł: "Jak to działa? Dinozaur", "Jak to działa? Traktor"

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2022

Wiek: 3+ 

Ocena: 10/10

Opis:

Seria sztywnostronicowych książeczek, których wyjątkowa cecha to wycięte strony. Taki schemat pozwala dziecku zrozumieć, jak coś wygląda i w jaki sposób działa.

Dinozaury to fascynujące stworzenia! Z tej książki dowiesz się, jak wyglądały. Strona po stronie odkrywaj ich tajemnice dzięki wspaniałym ilustracjom.

Profesor Myszka wprowadza małego czytelnika w świat dinozaurów. Dziecko dowiaduje się, jak wygląda dinozaur, poznaje gatunki dinozaurów, a także dowiaduje się, czym są amonity i koprolity.

Traktory to wielkie maszyny! Z tej książki dowiesz się, jak działają. Strona po stronie odkrywaj ich kolejne części dzięki wspaniałym ilustracjom.

W tej książeczce dziecko poznaje budowę traktora. Poza informacjami, jak jest zbudowany, dowiaduje się również, na czym polega praca rolnika. Idealna książeczka dla dzieci zafascynowanych budową pojazdów.

Recenzja:

Kiedy w poprzedniej recenzji wspominałam, że wydawnictwo Wilga wydało w ostatnim czasie sporo perełek dla najmłodszych czytelników, to myślałam między innymi o serii "Jak to działa?". Dawno nie trzymałam w rękach tak pomysłowych i jednocześnie solidnie wydanych książek dla maluchów.

Książek "z dziurami" przeczytałam już w swoim życiu całkiem sporo, niemniej te konkretne zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie, bo z każdą rozkładówką człowiek ma wrażenie, że zagłębia się w tematykę coraz bardziej i bardziej, pokonując kolejne warstwy. To zdecydowanie są książki, które wywołują u czytelnika efekt wow!

"Jak to działa? Dinozaur" to publikacja, z której dowiemy się między innymi, ile gatunków dinozaurów odkryto do tej pory, kiedy na Ziemi mieszkały tyranozaury, jak były zbudowane i co je cechowało, a także co (i w jakiej ilości!) jadły i co to są skamieniałości. Po całej książce oprowadza nas profesor Myszka, który prowadzi badania nad dinozaurami i ciekawostkami na ich temat sypie jak z rękawa!
Pojazdy rolnicze, w tym traktory, to jedna z ulubionych tematyk maluchów, jeśli chodzi o książki i zabawy. I o tym właśnie jest druga publikacja, którą chcę wam dzisiaj pokazać. Co traktor ma w środku i jak działa? Co to jest kogut w traktorze i gdzie jest umieszczony? Co potrafi traktor i do czego służy? To tylko przykłady tego, czego dowiemy się z tej książki.
"Jak to działa?" od Wydawnictwa Wilga to naprawdę porządna porcja wiedzy zapakowana w bardzo atrakcyjną dla dzieci formę - solidnych, kartonowych książek z dziurami. Sądzę, że seria przypadnie do gustu wielu dzieciom i zyska mnóstwo fanów. Bardzo polecam!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

4 komentarze:

 1. Ta o dinozaurach dla fana tych stworzeń będzie idealna! Jeszcze nigdzie o niej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książeczki dla maluchów. Kolorowe i bardzo ciekawe, szczególnie o dinozaurach. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem że Wydawnictwo Wilga w ostatnim czasie przygotowało wiele pięknych i wartościowych książeczek dla dzieci.To oczywiście nas rodziców i małych czytelników bardzo cieszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że ta Seria sztywnostronicowych książeczek z wyciętymi stronami jest niezwykle interesująca dla dzieci. Dinozaury od zawsze fascynującą dzieci, są to jedne z ulubionych stworzeń.Wspaniałe jest to że dzieci z takiej książki dowie się jak wygląda Dinozaur,a także z całą pewnością pozna Gatunki , których być może do tej pory nie znało.Fajnym elementem jest to że o takich ciekawostkach opowiada profesor Myszka.Natomiast kolejna pozycja dotycząca Pojazdów Rolniczych jest również bardzo fenomenalna.Dzieci mieszkające w mieście niejednokrotnie nie widziały traktora a dzięki takiej książeczce mogą się dowiedzieć wielu ważnych i ciekawych rzeczy na jego temat.
  Książeczka jest precyzyjnie wykonana i bardzo zachwyca.

  OdpowiedzUsuń