środa, 15 listopada 2017

Ola Cieślak - "Od 1 do 10"

Autor: Ola Cieślak
Tytuł: Od 1 do 10
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 22
Ocena: 10/10
Wiek: 3+

Opis:

Wesoła książeczka do nauki liczenia, dzięki której dzieci bez trudu opanują liczby od 1 do 10.

Pomoże im w tym gromada rozbrajająco narysowanych zwierzaków i dziesięć łatwo wpadających w ucho wierszyków. Od 1 do 10 to orzeźwiający książkowy koktajl ze świeżych kolorów, dowcipnej kreski i dużej ilości dobrego humoru.


Recenzja:

To jedna z tych książeczek dla maluszków, które uwielbiam za prosty pomysł. Niewielką całokartonową pozycję z bezpiecznie zaokrąglonymi rogami wypełniają cyfry i zwierzątka opisane jednozdaniowymi wierszykami. Niby nic odkrywczego, a jednak – każda podwójna strona poświęcona została jednej cyferce i odpowiadającej jej liczbie zwierzątek. I powiem szczerze, że nie można się oprzeć „szkicowym” rysunkom nakreślonym niby od niechcenia i nie zawsze grzecznym wierszykom, które czepiają się pamięci jak rzepy. A przy okazji są przezabawne.


Książeczka oczywiście wspaniale się sprawdzi przy nauce liczenia, ale przypomni również kolory, nazwy zwierząt, rozwinie słownictwo  i będzie świetnym treningiem dla pamięci. Bo te króciutkie rymowanki same wchodzą do głowy. Może się również okazać koronnym argumentem w dyskusji, czy można ładnie rysować jednocześnie „wychodząc za linię” :D


Sugerowany wiek małego czytelnika to 3+, ale moja córka już w wieku niecałych 2 lat świetnie się przy niej bawi. I chociaż jeszcze do 10 nie liczy, to liczenie do 3 idzie nam całkiem nieźle – widać efekty ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz