środa, 18 kwietnia 2018

Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier - "O Wilku, który chciał zmienić kolor"


Autor: Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
Tytuł: O Wilku, który chciał zmienić kolor
Wydawnictwo: Adamada
Seria: Przygody Wilka
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 32
Ocena: 10/10
Wiek: 3+

Opis:

Pewnego dnia Wilk budzi się w bardzo złym humorze. Cały czarny – nie podoba się sobie wcale. Postanowione! Od dzisiaj zmienia kolor. Tymczasem... nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało.

Przygody Wilka poznały już 2 000 000 dzieci na całym świecie, w 20 krajach stały się bestsellerem, a we Francji weszły nawet do kanonu lektur szkolnych. 

Seria wyróżniona w konkursie Świat przyjazny dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Recenzja:

Wilk jaki jest każdy widzi. A mianowicie jest czarny. Calutki – od stóp do głów. I ani trochę mu się to nie podoba. No cóż, jak widać kompleksy potrafią dopaść każdego, nawet tak odjazdowego gościa jak sam Wilk. 

A Wilk przecież nie byłby sobą, gdyby po prostu pogrążył się w depresji. O nie, on podejmuje działanie! Wspina się na wyżyny kreatywności i znajduje sposób, by każdego dnia tygodnia wypróbować inny kolor nie bacząc na skutki uboczne. Maluje się, błoci, wyziębia, objada i stroi, stroi, stroi… budząc w obserwatorach skrajne emocje - od śmieszności, po zachwyt. Nie próbujcie tego w domu! Jednak mimo najszczerszych starań nawet najbardziej zaskakujący pomysł nie kończy się sukcesem, a żaden kolor nie zyskuje wilczej akceptacji. To po prostu nie są kolory, w których wilki wyglądają dobrze.

Okazuje się, że nie zawsze warto stroić się w pawie piórka. 

Piękna lekcja akceptacji swojego wyglądu. I przy okazji wartościowa pomoc w utrwalaniu nazw kolorów i dni tygodnia. Rozbudza kreatywność, dodaje pewności siebie, zachęca do podejmowania szalonych działań, realizowania planów i próbowania nowości. Bo dobrze czasem przymierzyć cudzą skórę, żeby docenić swoją własną. 

Nie rozumiem tylko dlaczego Wilk nie lubi Mikołajek, Mikołajki są super!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz