piątek, 26 października 2018

Orianne Lallemand - "O Wilku, który nie lubił chodzić"


Autor: Orianne Lallemand
Tytuł: O Wilku, który nie lubił chodzić
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 32
Ocena: 10/10

Opis:

W środę (tak, to na pewno była środa) Wilk postanowił przestać chodzić. Znudziło mu się ciągłe dreptanie, bieganie i podskakiwanie (poza tym te pęcherze i odciski). Tylko na jaki środek lokomocji się przerzucić? Rower? Tak bardzo lubi czuć wiatr na pysku. Auto? Wie, gdzie jest kierownica. Samolot? Zostałby asem przestworzy. Oj, Wilku, ty jeszcze zatęsknisz za chodzeniem pieszo...
Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię. A przy okazji... jaki to świetny pomysł na prezent!

Recenzja:

Za każdym razem, gdy sięgam po kolejną książkę z przygodami Wilka, jestem ciekawa nie tylko tego, co kryją karty, ale także swojej własnej reakcji. Czy nadejdzie dzień, w którym ocenię Wilka na coś innego niż maksymalna nota? - pytam się w myślach. Cóż, nie wiem, czy to kiedykolwiek nastąpi, z pewnością nie teraz.

Co tym razem wykombinowało to sympatyczne stworzenie? Otóż Wilk postanowił, że... przestanie chodzić. Zamierzał od tej pory przemieszczać się różnymi innymi środkmi transportu. Idea jest taka, że w każdym miesiącu Wilk próbuje innej formy podróżowania i za każdym razem spotyka go jakaś przygoda. Napaść Indian na pociąg, wielka burza podczas lotu samolotem - cóż, będzie ciekawie!

Dla dzieci młodszych książeczka będzie mieć dużą wartość poznawczą, bo poza różnymi środkami lokomocji, skądinąd bardzo zróżnicowanymi - od nart przez motocykl po traktor - poznają one także kolejne miesiące i będą mogły zaobserować, jak zmienia się świat i przyroda wokół w poszczeglnych porach roku. Fajne jest także przesłanie, bo koniec końców Wilk wróci do podróżowania na swoich łapach, a co go do tego przekona, tego już dowiecie się z książki.

Ilustracje w serii o Wilku są dla mnie wręcz fenomenalne. Mnóstwo kolorów, sympatyczny bohater z długim pyskiem i bardzo, bardzo miła dla oka kreska. Nie do przecenienia jest także poczucie humoru, którym emanuje opowieść, co dla dzieci ma zawsze duże znaczenie. Po prostu jeśli coś bawi, to także ciekawi, a z tym wilczym ancymonem nie sposób się nudzić.Podsumowując, jeśli jeszcze nie znacie serii o Wilku, koniecznie zapoznajcie się chociaż z jedną z jego przygód, zapewne nie będzie ona ostatnia i - jak mnie - trudno wam będzie oderwać się od tych książeczek.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada.

4 komentarze:

 1. Środki lokomocji - to jest to! Jak nie mam pewności czy same bajki zainteresują moją Pannę, tak ilustracje z samochodami, traktorami, samolotami, na pewno! Kolejna książeczka do zakupu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książeczka, którą mój syn z przyjemnością by podziwiał - zarówno jej treść jak i ilustracje. Trochę się boi wilków (z powodu bajki o trzech świnkach), więc byłby to świetny pretekst, by przekonać go o dobrym sercu tego zwierzaka. Może seria o Wilka przypadnie mu do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc nie znamy jeszcze Przygód Wilka. Przemawia do mnie fakt że można z tej książeczki nauczyć się wielu rzeczy. Jestem tylko ciekawa czy moje dziewczyna były by zainteresowane środkami transportu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie "męska" literatura (wilk, motoryzacja itp ;) i taką lubimy z synem najbardziej, ale nie oszukujmy się kochamy każdą: męską, żeńską. Obecnie u nas na topie jest Isadora wampirowrózka. Nie znamy serii o Wilku bardzo chętnie poznamy się bliżej. :)

  OdpowiedzUsuń