środa, 12 grudnia 2018

Emilia Dziubak - "Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt"


Autor: Emilia Dziubak
Tytuł: Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 28
Ocena: 10/10
Wiek: 0-10

Opis:


Kotu Homerowi brakuje prawdziwego przyjaciela… Postanawia wyruszyć w świat w jego poszukiwaniu. Najpierw musi się jednak zastanowić, co w przyjaźni jest dla niego najważniejsze. Czy opiekowanie się sobą nawzajem, czy bezinteresowność i pełne oddanie, a może wierność? W swej podróży pozna niezwykłe pary: mrówki i mszyce, rybę podnawkę i rekina, sikorę i drozda, koźlarza babkę i brzozę, zawisaka powojowca i floksa oraz wiele innych stworzeń. Czy znajdzie bratnią duszę?

Emilia Dziubak w piękny sposób łączy opowieść o przyjaźni z ciekawostkami z życia zwierząt i roślin.


Recenzja:


Oto i kolejna fenomenalna pozycyjna z serii wielkoformatowych kartonówek Naszej Księgarni. Nie da się ukryć, że już sama autorka jest gwarancją sukcesu. Śmiało mogę nazwać się psychofanką pani Dziubak, wprost uwielbiam jej ilustracje, a i moja Maja w nich gustuje. Dlatego jej książki wybieramy w ciemno i jeszcze ani razu nie żałowałyśmy.  

Tym razem dodatkową zachętą był dla nas główny bohater – Homer, czyli nikt inny, jak grubaśny kot autorki. Zniechęcony lenistwem swych ludzkich służących, wyrusza w świat na poszukiwanie idealnych przyjaciół. Czy ich znajduje? 
To fascynująca podróż w głąb tajemnic przyrody. Wraz z Homerem mały czytelnik poznaje najróżniejsze rodzaje zależności miedzy zwierzętami i roślinami. A to cały wachlarz relacji! Od tych opiekuńczych, przez nieświadome, związane z pracą, a nawet pełne fałszu i obłudy. Przyjaźnie idealne i przyjaźnie od święta. A wszystko to na przepięknych, kolorowych, pełnych szczegółów planszach w niepowtarzalnym stylu autorki.

Książka kończy się małym psychotestem pozwalającym sprawdzić jakim jest się typem przyjaciela – Mrówką, trzmielem, lwem, a może krewetką? Jest też opcja fasolki szparagowej!

Piękna, pełna ciekawostek. W końcu bakterie w żołądku krowy i żuki gnojaki to w pewnym wieku najciekawsze tematy na świecie! A dopełnione takimi ilustracjami, to już w ogóle raj na ziemi. 

Jak zwykle warto wspomnieć również zalety wydania – duży format (zbliżony do A4), twarde strony i bezpiecznie zaokrąglone rogi zachęcają maluszka do samodzielnej lektury. A poruszane tematy zainteresują również rodzica.

Świetnie wydana, fantastycznie zilustrowana, ciekawa i z kotem w gratisie. A podobno ideały nie istnieją!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

7 komentarzy:

 1. 10/10. Dziękuję Wam za polecenie. O dziwo nie znalazłam tej autorki. Ilustracje bajka. Książka wygląda genialnie. Zapowiada się edukacyjny zawrót głowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. 11/10. Uwielbiam tę autorkę. Kupuje w ciemno. Świetnie zrobiona recenzja. Kawał dobrej roboty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się takie wydanie, no i treść super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej autorki, ale widzę, ze sama się dużo mogę z tej książeczki nauczyc😁😁😁
  Nie wiem czy to ja bym czytała dzieciom, czytaczem dzieci czytalyby mi😍

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się fajna lektura dla dzieci i dorosłych. Ilustracje cudowne. Z dziećmi uwielbiamy przyrodnicze ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książka. Uwielbiam duże kartonówki :-)

  OdpowiedzUsuń