środa, 13 marca 2019

Wielka Szkoła AktorskaDawno na blogu nie pojawiła się recenzja zabawki - ale już to nadrabiam! W końcu Bajkowir jest miejscem przeznaczonym specjalnie dla dzieci i ich rodziców. Chcemy, żeby było tu kolorowo, ciekawie i różnorodnie. Przychodzę więc dziś do Was ze swoją opinią na temat gry planszowej - "Wielka Szkoła Aktorska". Wydaje mi się, że każdy lubi planszówki: zarówno dzieci, jak i osoby starsze, więc postanowiłam, że nie będę sięgała tylko po zabawki, które działają przy pomocy baterii, ale także po takie, którymi można bawić się w każdych warunkach - nawet na wakacjach, kiedy jesteśmy odcięci od świata.


Jak zwykle na samym początku mówię o tym, do jakiej kategorii wiekowej skierowana jest dany zestaw. W tę grę powinny grać osoby od szóstego roku życia - i mniej więcej poziom jest taki, że dzieci, które mają lat dwanaście także znajdą tu coś dla siebie. Są to dosyć szerokie widełki, ale przyznam się szczerze, że kiedy sama w to grałam ze swoją kuzynką, to część pytań dalej była trudna nawet dla mnie, a jestem już przecież osobą dorosłą! Niemniej jednak to zależy jeszcze od pytania - bo część jest bardzo fajna i przystępna.


Zestaw ten obiecuje ponad tysiąc quizów i aktywności - nie przeliczałam tych kart z pytaniami, ale naprawdę było ich bardzo dużo. Nie wydaje mi się więc, żeby ten napis kłamał. Zabawa z tą planszówką może więc być długa, fajna i bardzo przyjemna. Przede wszystkim na pewno zintegruje całą rodzinę - albo ogólnie wszystkich uczestników gry.
Samych kategorii quizów jest dosyć sporo. Jak możecie przeczytać na opakowaniu: historia i postaci; geografia i piękno; zwierzęta i natura; sport i fantazja; odkrycia i wynalazki oraz pamięć i koncentracja. Niektóre z tych kategorii są jakoś dziwnie ze sobą sparowane - co ma sport do fantazji? Niemniej jednak zabawa przy tym jest wyśmienita. 
Na tym samym zdjęciu możecie przeczytać także, że do zestawu tej gry planszowej dołączony jest elektroniczny stoper, który poprawia refleks i tworzy swego rodzaju dynamikę zabawy.


Jeśli zastanawiacie się, czy warto wydać taką kwotę na planszówkę - zwróćcie uwagę na jej zawartość. Oprócz tego, że ma walor edukacyjny, to jeszcze ma w sobie naprawdę sporo rzeczy. Gry planszowe dla osób starszych też sporo kosztują, a mają one mniej więcej podobną ilość elementów w sobie, więc jak dla mnie cena za ten zestaw jest adekwatna do tego, co my tu mamy. Szczególnie, że jest to gra dla osób od szóstego do dwunastego roku życia, a nie dla jakichś maluszków - więc będzie ten zestaw na pewno dłużej wykorzystywany niż tylko jeden raz.


Tak wygląda pudełko po otwarciu - jeszcze nie jest zawartość przygotowana do zabawy z dzieckiem. Przede wszystkim trzeba wyjąć i ułożyć odpowiednio wszystkie elementy. Samo "wyciąganie" kart jest trochę czasochłonne - ale na szczęście robi się to tylko raz, a później cieszy tylko efektami. 


Powyżej natomiast są przykładowe pytania i karty do gry. Łatwiej mi było zrobić zdjęcie, kiedy one były jeszcze ze sobą połączone - po prostu mogłam więcej pytań uchwycić aparatem. Jak się już możecie domyślić, karty są dwustronne. Te zwierzątka, które widzicie wyżej są jedną częścią z kategorii natury - a z drugiej strony są pytania o owe istotki. 

Ogólnie - ja jestem zadowolona. Jak przyjeżdżają do mnie dzieciaki z różnych części mojej rodziny, to ostatnio wyciągam im tę grę i mam spokój przez dłuższy czas - oczywiście nadzoruję całą tę grę, albo nawet w niej uczestniczę, ale przynajmniej nie mam znudzonych dzieciaków, które cały czas krzyczą i brykają. Przy "Wielkiej Szkole Aktorskiej" są one zbyt pochłonięte, więc przynajmniej nie muszę próbować organizować ich czasu w inny sposób.


POLECAM!


TĘ ZABAWKĘ KUPICIE >>> TUTAJ <<<
Zestaw ten zrecenzowałam dla Was dzięki uprzejmości sklepu alemaluch.pl

3 komentarze:

  1. Wyglada na bardzo fajna gre dla calej rodziny nie tylko dla dzieci a tajie zabawy z dziecmi daja duzo radości

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się ciekawa gra dla całej rodziny. Może być przy tym dużo śmiechu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda całkiem sympatycznie, a poziom trudności zadań i pytań z tego co widzę dosyć mocno zróżnicowany :) Dobra propozycja na ćwiczenie refleksu, umiejętności liczenia, zapamiętywania. Tak w ogóle cała seria I'am a genius jest raczej godna polecenia.

    OdpowiedzUsuń