środa, 22 maja 2019

Lauren Ace, Jenny Loulie - "Dziewczyny"

 
Autor: Lauren Ace
Ilustracje: Jenny Loulie
Tytuł: Dziewczyny
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2019
Ocena: 10/10

Opis:

Cztery dziewczyny poznały się pod jabłonią, gdzie zasadziły nasiona przyjaźni, która przetrwa całe życie… Podążaj za ich historią. Wraz z upływem mijających lat, dziewczynki staną się kobietami.

Recenzja: 

W czasach, kiedy zaliczałam się jeszcze do młodszej młodzieży (bo za młodzież w sumie wciąż gdzieś tam w głębi duszy się uważam) miałyśmy z koleżankami odjazd na serię książek „Stowarzyszenie Wędrujących Jeansów” – powieść o czterech nastolatkach, których przyjaźń cementują magiczne spodnie pasujące na każdą z nich. I to właśnie z tą serią skojarzyła mi się książeczka „Dziewczyny”. Tylko w wersji dla jeszcze-nie-do-końca-młodzieży. 

Ta książka obrazkowa to historia czterech przyjaciółek różniących się pod każdym względem – od wyglądu, przez charaktery, zainteresowania aż po życiowe wybory. Poznały się pod pewną jabłonką i to ona stała się symbolem ich przyjaźni, która wraz z upływem czasu zamiast słabnąć, tylko się umacnia. Chociaż każda z nich wędruje inną drogą, zawsze znajdują czas, by się wspierać w wyzwaniach, pocieszać w chwilach smutku i wspólnie świętować sukcesy. 
 


To nie tylko opowieść o przyjaźni, ale również o różnorodności i dążeniu do celu. O tym, że dziewczyny mogą osiągnąć, co tylko zechcą i być kim chcą. Że odmienność może łączyć, zamiast dzielić. A prawdziwa przyjaźń może przetrwać niejedną burzę.

Bardzo ładne ilustracje wypełniają całe strony książki, tekst jest tu tylko dopełnieniem, choć pełni znaczącą rolę w zrozumieniu fabuły. 

Delikatna i słodka, a jednocześnie przebojowa pozycja pełna girl power. Gorąco polecamy!
 
Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga.

4 komentarze:

 1. Ciekawa książeczka dla dziewczynek :) Ciekawa jestem czy dla chłopców też jest coś w tym stylu?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta Aleksińska23 maja 2019 17:00

  Co prawda moja córka ma dopiero rok ale ta książka trafia już na jej książkową listę życzeń. Mam nadzieję że też odnajdzie taka przyjaźń w życiu, wystarczy jedna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa lektura dla dziewczynek,zwracająca uwagę na ważne tematy.Wartościowa lektura dla małych kobietek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym znów być maluchem. Tyle pięknych propozycji do czytania..

  OdpowiedzUsuń