środa, 28 sierpnia 2019

Anna Olej-Kobus - "Polska naj"


Autor: Anna Olej-Kobus
Tytuł: Polska naj
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 160
Ocena: 10/10
Wiek: b/o

Opis:

To niezwykły przewodnik dla dzieci. Zawiera opis miejsc w naszym kraju, które warto zobaczyć na własne oczy. I są to zarówno obiekty przyrodnicze: największe pustynie, najstarsze drzewa, jak i dzieła ludzkich rąk: kopalnie, podziemne miasta, niesamowite budowle i pomniki.
Dzieci odwiedzą najciekawsze muzea w Polsce (między innymi żab, rowerów, zapałek, strachów polnych, figur stalowych), nowoczesne centra naukowe, a także poznają miejsca, w których można się wspaniale bawić.


Recenzja:

Wakacje zbliżają się ku końcowi, nie znaczy to jednak wcale, że przestajemy szukać ciekawych miejsc na dłuższą lub krótszą wycieczkę z dziećmi wycieczkę w bliższej lub dalszej okolicy. A przy pomocy „Polski naj” trafimy do miejsc, o jakich nawet nam się nie śniło!

Bo czy wiecie, gdzie w Polsce można trafić na ślad Wikingów? A piratów? Albo psi zaprzęg? Gdzie możemy upiec pierniczki, a gdzie obejrzeć pomnik ziemniaka? Albo spotkać najprawdziwszego transformera? Ten niepozorny przewodnik wyśle nas również do muzeum żab, miniaturowych książek, brudu i… diabłów! Niekoniecznie w tej kolejności ;) 

Atrakcje zostały tu podzielone nie względem miejsc, a tematów. Znajdziemy więc między innymi wyjątkowe destynacje podlegające siłom żywiołów, wyjątkowe budynki, spojrzenie w przeszłość, czy niezwykłe… drzewa. Tak, drzewa dostały swój własny rozdział! A ja dotychczas odwiedziłam tylko Dęba Bartka! Są tu miejsca jak z bajki, parki zabaw, wyjątkowo apetyczne zakamarki i królestwa zwierzaków.

Lekko, ale intrygująco napisany, bogato ilustrowany zdjęciami zbiór inspiracji na rodzinny weekend. Ze względu na niewielką grubość i ciężar, spokojnie zmieści się do plecaka, czy torebki. A możliwość personalizacji w formie łamigłówek i zadań pojawiających się co kilka stron choć na chwilę zajmie małego odkrywcę podczas dłużącej się podróży. 

Zaskakująca, odkrywcza i z humorem. Warto mieć ją na półce – w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam ochota na małą przygodę. Na wakacje i nie tylko!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dwukropek.

1 komentarz:

  1. Super książka poznawcza o Polsce, czasem nie wiadomo jaką atrakcję dziecku zapewnić w wolny weekend. A to się przyda, same ciekawe miejsca.

    OdpowiedzUsuń