piątek, 30 sierpnia 2019

Seria "Krok po kroku": "Dzielny pacjent", "W co się ubrać?"


Autor: Katarzyna Huzar-Czub
Tytuł: Dzielny pacjent, W co się ubrać?
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 16 + 16
Ocena: 10/10

Opis:

Idealna pozycja dla najmłodszych. Dzięki książeczce dzieci poznają różnorodne części garderoby i oswajają temat ubierania się.

W kolejnej książeczce z uwielbianej przez dzieci i rodziców serii "Krok po kroku", najmłodsi będą mogli oswoić się z wizytą u lekarza.

Co dzieje się w gabinecie? Dlaczego wykonuje się badania? Jak zachowywać się u lekarza?

Dzięki książeczce rodzicom łatwiej będzie przygotować dziecko na to, co czeka je podczas wizyty w gabinecie i wytłumaczyć, że nie ma się czego bać.

Recenzja:

Bardzo dobrze znamy serię "Krok po kroku", w zasadzie to kolekcjonujemy ją od pierwszej książeczki i jesteśmy w posiadaniu większości  z nich. Z przyjemnością witamy kolejne tytuły, ale tym razem byłam jednej z części wyjątkowo ciekawa, bo dotyczyć miała wizyt u lekarza, czyli czegoś, co dla mojej córy jest zawsze dużym przeżyciem, niekoniecznie przyjemnym.

I od tej części chciałabym zacząć w recenzji. Wraz z rodzinką, którą znamy już z poprzednich książek, udajemy się na wizytę do przychodni. Tam okazuje się, że Hania ma chore gardło, ale Staś jest zdrów jak ryba i można go zaszczepić. Osobiście nie szczepiłabym dziecka, gdyby drugie w domu było chore, ale że ta książeczka ma pełnić zupełnie inną funkcję, przymknęłam na to oko. Świetne jest to, że w publikacji ujęto nie tylko popularny motyw choroby, ale też właśnie szczepionek. Mam to szczęście, że moje dziecię nie choruje wcale, więc lekarz kojarzy jej się tylko ze szczepieniami, pewnie dlatego tak nie lubi tych wizyt. Dotychczas nie spotkałam się z tym tematem i choć tutaj zajmuje on jedynie dwie rozkładówki, to i tak cieszę się, trafiłyśmy na tę pozycję. Przesłanie? Nie ma co się bać lekarza - podoba mi się, w teorii podziela je także moja córka, w praktyce wciąż bywa różnie.We "W co się ubrać?" dziecko poznaje z kolei różne części garderoby i pogodę, w jakiej się je nosi. Bardzo przyjemna książeczka, jeśli dziecko jest na etapie nauki mówienia. U nas Zosia znała już wszystkie te określenia, ale wciąż chętnie przynosi ją do czytania ze względu na znanych i lubianych bohaterów oraz wpadający w ucho tekst.Cała seria ma niewielki, poręczny format. Książeczki są w całości kartonowe i bardzo kolorowe w środku. Zdecydowanie polecamy ją wszystkim, którzy mają w domu maluszki!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

3 komentarze:

  1. Ooo super książeczka dla mojego trzylatka🥰🥰🥰

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracje miłe dla oka. Książeczka o wizycie u lekarza przydałaby się nam bardzo, gdy szłam z synkiem na szczepienie. Zapomniał jak to jest z rozbieraniem i zrobił "niezłe przedstawienie" :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Publikacje są ładne i przyjemne dla oka. I porusza ważne tematy, prędzej czy później każde dziecko czeka wizyta u lekarza i samodzielne ubieranie się:)

    OdpowiedzUsuń