niedziela, 6 października 2019

Cube Kid – Pamiętnik 8-bitowego kota (tom 1 i 2)

Autor: Cube Kid 
Seria: Pamiętnik 8-bitowego kota 
Tytuły: Fioletowy portal (tom 1), Przepowiednia (tom 2) 
Wydawnictwo: Jaguar 
Data wydania: 18 września 2019 
Liczba stron: 288 + 272 

Opis: 

(Tom 1) Niesforny kotek, który uwielbia się włóczyć po lesie, przez tajemniczy portal trafia do mrocznego wymiaru noszącego złowrogą nazwę Nether… Okazuje się, że w świecie rządzonym przez odwieczne algorytmy nie ma przypadków. Kotek Billy (którego już poznaliśmy przelotnie pod imieniem Eebs w Ścieżce diamentu, czwartej części Pamiętnika Runta) ma do spełnienia nadzwyczajną misję, a w tym celu otrzymuje niezwykłe moce. Czy przyjaźń z ghastem to dobry pomysł, kiedy się jest małym kotkiem? Chociaż może nie tak zupełnie małym… I co ważniejsze: czy niebieski futrzak zdoła ocalić trzy światy oraz swoich kocich kumpli? 

(Tom 2) Billy już wie, że stanowi ważną część Przepowiedni i ma niebagatelną role do odegrania w misji ocalenia (co najmniej) trzech światów przed knowaniami Tego Bez Oczu. Teraz najważniejsze, żeby udało mu się nawiązać współpracę z Runtem, lecz póki co nasz kotek poznaje udzielone mu przez Nether moce, pozostaje w Wioskomieście i stara się odnaleźć swoje miejsce pośród wojowniczek i wojowników Zagubionego Legionu… A jak wiadomo, życie w Wioskomieście nie jest spacerem po płatkach róż! 

Recenzja: 

Książeczki Cube Kida o świecie Minecrafta uważam za mistrzostwo świata. Zawsze bawimy się przy nich świetnie – ja i mój kilkuletni siostrzeniec, który tę grę uwielbia. Jest nie tylko zabawnie napisana, ale i fenomenalnie wydana, bowiem jej szata graficzna wręcz porywa do świata Minecrafta. Bardzo się ucieszyłam, że wydawnictwo Jaguar wyda również serię o 8-bitowym kocie, którego mamy szansę poznać i w poprzednim cyklu. Jak wypadła? Przeczytajcie recenzję, a się dowiecie! :) 

Billy to bardzo niesforny kotek i przez własną głupotę wpada do portalu i przenosi się do Nether. Nie jest to zbyt przyjemne miejsce, ale bohater zdobywa moce oraz nietypowego przyjaciela – ghasta. Wszystko to bardzo odmienia jego życie i spotyka go mnóstwo przygód, choć nie wszystkie są wesołe. Niemniej kotek nie traci pogody ducha i dzielnie zmierza do wykonania misji, po drodze napotykając nowych towarzyszy. Szybko się też okazuje, że Nasz Billy to Eebs, którego poznaliśmy już w poprzedniej serii o Minecrafcie (w Ścieżce diamentu). 

Bardzo ucieszyłam się, że cykl o kocie nawiązuje do poprzednich książek Cube Kida, jednakże nieznajomość poprzednich tomów nie będzie przeszkodą do zapoznania się z przygodami Billy’ego. Doskonale bawiłam się podróżując z tym bohaterem, często się śmiałam, choć i nie zabrakło momentów grozy. Nie mogłam również oderwać wzroku od – jak już wspominałam – fantastycznej szaty graficznej, która wspaniale ukazuje świat Minecrafta. W treści ukryło się również kilka ciekawych wskazówek odnośnie samej gry, co bez wątpienia ucieszy graczy. Po prostu brakuje mi słów, aby napisać, jak bardzo dobra jest ta seria! <3 


Zarówno pierwszy, jak i drugi tom Pamiętnika 8-bitowego kota zaskakuje zabawnymi dialogami, wieloma przygodami, barwnymi bohaterami oraz cudownymi grafikami. To seria wprost stworzona dla graczy – jestem przekonana, że każdy młody człowiek zakocha się w tych pozycjach. Znalazło się tutaj miejsce i dla kilku wartościowych lekcji – m.in. na temat oceniania z góry oraz przyjaźni. Polecam z całego serducha i ogromnie nie mogę doczekać się kolejnych tomów! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz