środa, 2 października 2019

Katy Hutson - "Wyścig po Złotego Żołędzia"


Autor:
Katy Hutson
Tytuł:
Wyścig po Złotego Żołedzia
Rok wydania:
2019
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Ocena: 10/10
PATRONAT BAJKOWIRU

Opis:

Nowe szalone przygody Królika, który miał za dużo marchewek i jego przyjaciół.
Wiewiórka uwielbia zwyciężać. I przez osiem ostatnich lat sama zdobywała pierwsze miejsce w Wyścigu po Złotego Żołędzia. Ale teraz zmienił się regulamin – to zawody drużynowe. Wiewiórka jest bardzo niezadowolona: przecież to ona jest najszybsza w całym lesie, a inni tylko opóźnią i przeszkodzą jej w zwycięstwie…
Czy Wiewiórka nauczy się być i działać w zespole? Czy zrozumie, że wygrać samemu to nie wszystko? I czy Królik, Żółw i Bóbr znowu pomogą?
Ta kolejna urocza, zabawna i cudownie ilustrowana książka Katy Hudson pokazuje, że nie zawsze trzeba zwyciężyć i być najlepszym. O wiele ważniejsza jest przyjaźń, umiejętność przebaczania i bawienia się w grupie.


Recenzja:

Czy bycie pierwszym i najlepszym jest zawsze najważniejsze? Wiewiórka jest o tym przekonana! W końcu nie przez przypadek jest najszybszą wiewiórką w lesie! Coroczny wyścig po Złotego Żołędzia – najważniejszy wyścig w lesie – wydaje się być czystą formalnością, w końcu nasza bohaterka wygrała go już osiem razy z rzędu. Może dlatego zmieniono jego zasady. Tym razem to konkurs drużynowy! Ale czy żółw, królik i bóbr stanowią wymarzone towarzystwo do wyścigu wierzchołkami drzew? Na pewno nie zamierzają się poddawać! Ale będą potrzebowali pomocy…
To już trzeci picturebook o przygodach tych sympatycznych bohaterów. Tym razem historia podejmuje, tak ważny dla przedszkolaków, problem współzawodnictwa, bycia częścią drużyny (a co za tym idzie i odpowiedzialności zbiorowej) i – co chyba najtrudniejsze – przegrywania. 

Ale w końcu radość na pyszczkach przyjaciół jest ważniejsza od najbardziej złotej i błyszczącej nagrody. A do uniesienia trofeum czasami niezbędna jest pomoc przyjaznej łapki. 

Estetyczne wydanie, historia opowiedziana ślicznymi ilustracjami, mądre przesłanie i bardzo jesienny klimat złocistych żołędzi na czubkach drzew o czerwieniejących liściach. Przyjaźń jest dobra na każdą porę roku, a ponurą jesienią doceniamy przyjaciół szczególnie!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Amber.
Bajkowir ma przyjemność patronować tej pozycji.

2 komentarze:

  1. Najważniejsza jest dobra zabawa i to że się nie poddaje, w końcu nikt nie jest zawsze i we wszystkim najlepszy i to warto uświadomić dziecku. Bardzo mądra ta książka, podoba mi się :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna i z piękną kolorystyką, zabawna książka. Każdemu dziecku się spodoba!

    OdpowiedzUsuń