wtorek, 31 grudnia 2019

Artur Brykczyński - "Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach"Autor: Artur Brykczyński
Tytuł: Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 28
Wiek: 0-6 lat
Ocena: 10/10

Opis:

Składak Romek, Jednokółko i Motorynka zapraszają w podróż! W muzeum poznamy welocypedy i bicykle, pościgamy się z rowerami szosowymi, na rowerach miejskich odwiedzimy Holandię, a na skuterach Włochy, rowerami transportowymi przewieziemy ładunek, na hulajnogach zrobimy szalone akrobacje, wybierzemy się na górską wycieczkę, targi motocyklowe i żużel. Trzeba będzie zajechać też do serwisu… Na szczęście w rowerowej osadzie znajdziemy czas na odpoczynek i prawdziwą grę. Kaski na głowy! Drogi rowerowe czekają!
"Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach" to wspaniała książka do czytania i oglądania. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Recenzja:

O serii "Opowiem ci, mamo..." słyszałam do tej pory naprawdę dużo dobrego, jednak cztając opinie osób, które są już w jej posiadaniu,postanowiłyśmy poczekać, aż córa skończy trzy lata. Naszym pierwszym nabytkiem miała być książka o dinozaurach, jednak kiedy zobaczyłam, że wychodzi część o pojazdach jeżdżących na dwóch kołach, wiedziałam już, że dalsze czekanie nie ma sensu. Moje dziecko to wielki fan hulajnogi, który na wiosnę wskoczy zapewne na rowerek biegowy. Tak więc to pozycja bardzo pożądana w naszych domowych zbiorach.

Teraz, będąc już szczęśliwym posiadaczem jednej z książek z tej serii, mogę powiedzieć, że w opiniach, które słyszałam i w recenzjach, które czytałam, nie było ani grama przesady - ta książka jest naprawdę świetna! A jeśli pozostałe są równie dobre, to skompleujemy wszystkie. 

Czego my tu nie znajdziemy... Jest i rys historyczny, dzięki któremu młody czytelnik zobaczy, że rower to nie tylko taki sprzęt, jaki sam ma w domu lub widzi na ulicach. Wraz z autorem wybierzemy się w podróż po malowniczych zakątkach świata, a motyw podróży zawsze znajduje u mnie poparcie, bo to okazja do poznania różnych ciekawostek. Wszystko zostało tu ubrane w krókie, przyjemne dla ucha rymowanki i - co w tej książce najlepsze - zadania. Nieskomplikowane, za to wymagające skupienia i uważnego śledzenia ilustracji. Mamy tu na przykład prostą grę czy ilustacje, na których trzeba wyszukać różnice. To połączenie klasycznej wyszukiwanki z książką, z której dowiemy się wiele ciekawych rzeczy o jednośladach, bardzo do mnie przemawia.Na uwagę zdecydowanie zasługuje tutaj także wartswa wizualna oraz samo wydanie. Grube strony, bardzo efektowne pod względem estetyki ilustacje, zawierające mnóstwo szczegółów, co czyni je atrakcyjnymi także dla nieco starszych pociech - tutaj wszystko jest tak, jak być powinno w książkach dla dzieci.

Książkę jak najbardziej polecam, a sama zaczynam rozglądać się za kolejnymi tytułami z tej serii, które zasilą naszą domową biblioteczkę.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

4 komentarze:

 1. Mamy z tej serii książeczkę o autach tego samego autora. Nie wszystkie pozycje z tej serii (niektóre znamy z biblioteki lub pożyczone od krewnych i znajomych) przypadły nam do gustu, ale ta którą mamy jest naprawdę świetna i oboje moich dzieci ją uwielbia. Po tej recenzji tylko utwierdziłam się w tym, że dobrze wytypowalam kolejną książkę dla synka, którą z chęcią będzie czytała też starsza córka ☺️ oboje królowie hulajnogi 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Wizualnie bardzo mi się podoba ale też jeszcze poczekam z tą serią. Ale już dodaje ją do listy must have dla synka

  OdpowiedzUsuń
 3. Synek na pewno byłby zadowolony z tej pozycji bo uwielbia pojazdy,zwłaszcza rowery i hulajnogi a jak widać można dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy. Szata graficzna z pewnością przyciągnie uwagę dzieci. Idealna książka dla nas!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Opowiem Ci mamo..." to zdecydowanie jedna z najfajniejszych serii wydawnictwa Nasza Księgarnia! Mamy w swojej biblioteczce wszystkie pozycje, również tę i również polecamy! <3

  OdpowiedzUsuń