niedziela, 5 stycznia 2020

Detektyw Pierre w labiryncie. Puzzle

Ilustratorzy: IC4DESIGN, Hiro Kamigaki
Tytuł: Detektyw Pierre w labiryncie
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2019
Liczba elementów: 200
Ocena: 10/10
Wiek: 7+

Opis:

 W tym niezwykłym sklepie można znaleźć wszystkie łakocie, o jakich marzysz! Są tu słoje wypełnione landrynkami, okrągłe lizaki, batony czekoladowe i mnóstwo zabawek. Jeśli chcesz je dokładnie obejrzeć, ułóż obrazek. Dodatkowo możesz zabawić się w detektywa i spróbować odszukać wskazane na pudełku wybrane elementy.
 Niezwykła gratka dla wszystkich fanów detektywa Pierre’a, znanego z serii książek "Detektyw Pierre w labiryncie".
Puzzle składają się z 200 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47 x 33 cm.
Recenzja:

Puzzle, puzzle i jeszcze raz puzzle. Kto je uwielbia, tak jak my? A zwłaszcza te wydane przez Naszą Księgarnię? Nawiązujące ilustracjami do znanych już książek i postaci. Chociaż nie czytaliśmy opowieści, których głównym bohaterem jest detektyw Pierre, to jednak urzekły nas te puzzle. Wystarczy spojrzeć na obrazek, by dać się wciągnąć na długie godziny i spędzić miłe chwile na dopasowywaniu jego dwustu elementów w całość. Czym zatem wyróżnia się ta układanka spośród innych dostępnych na rynku? Na pewno ilustracją naszpikowną tyloma minimalistycznymi detalami, że ich odszukiwanie daje wiele zabawy i jest po prostu pasjonujące. Wywodzi się ona z książki zatytułowanej Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis. Jesteśmy tej książki bardzo ciekawi i musimy wkrótce się z nią zapoznać.

Puzzle cenię nie tylko jako idealną formę rozrywki dla całej rodziny, ale także przez wzgląd na korzyści, jakie dają w procesie rozwoju umysłowym dziecka. Przyznam, że nawet dostaliśmy zalecenie, aby syn spędzał czas nad różnymi układankami. Nie mogłam zatem przejść obok tych puzzli obojętnie. Bardzo się z tego cieszę, gdyż okazało się, że trafiła nam się niezwykle fascynująca rozsypanka, z jaką do tej pory nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Myślę, że może się ona znudzić dopiero, gdy zapamiętamy każdy umieszczony na niej szczegół wraz z jego dokładną lokalizacją na obrazku, a może nawet wcale... Takich niesamowitych puzzli nie dostajemy zbyt często, więc z pewnością zajmą one zaszczytne miejsce w pokoju syna i często będziemy spędzać z nimi czas.Ilustracja do ułożenia składa się z dwustu elementów o średniej wielkości. Jest nacechowana ogromną liczbą detali. Z łatwością można je odszukać na obrazku i przystąpić do układania. Pomoc w postaci gotowego obrazka jest tu wręcz niezbędna, by dokończyć jego składanie. Wbrew pozorom nie jest to nużące, ale dostarcza mnóstwo przyjemności. Ja i syn z chęcią poszukiwaliśmy danego elementu, by umieścić go w odpowiednim miejscu. Oczywiście puzzle są idealne dla starszych dzieci wykazujących odrobinę cierpliwości. Tym mniej cierpliwym zabawa z nimi może zająć więcej czasu, ale będzie dla nich doskonałym treningiem koncentracji. Wydawca dedykuje je dzieciom powyżej siódmego roku życia a ja całkowicie się z tą kwestią zgadzam. Zaznaczam jednak, że nawet osoby dorosłe się nimi zachwycą i z zaangażowaniem przystąpią do ich układania. Podsumowując kilkoma słowami: naprawdę warto w nie zainwestować.

Pudełko z puzzlami ma dość duże wymiary, ale prezentuje się elegancko i zgrabnie. W środku znajdziemy 200 puzzli okrytych brązowym papierem. Jakość elementów jest zadowalająca, nie rozdwajają się one i nie łamią oraz z łatwością można je ze sobą połączyć. Po skompletowaniu wszystkich części ze sobą otrzymujemy obrazek o szerokości 43 cm i długości 33 cm. Nie jest więc on wcale taki mały i trzeba wygospodarować dość dużo powierzchnię na jego umiejscowienie. Dodatkowym atutem puzzli Detektyw Pierre w labiryncie są polecenia umieszczone na opakowaniu, które polegają na odszukaniu na ułożonym obrazku konkretnych szczegółów. Jest to przyjemne ćwiczenie spostrzegawczości i fajna zabawa. Możemy także sami wymyślić i polecić dziecku, co lub kogo powinno odnaleźć na powstałej ilustracji. Jeszcze nigdy się tak świetnie nie bawiliśmy przy żadnej układance. Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że warte są one swojej ceny, która i tak jest według mnie niezbyt wygórowana. Jeżeli zatem szukacie oryginalnych puzzli dla nieco starszych dzieci, z całą stanowczością polecam właśnie te.Detektyw Pierre w labiryncie to puzzle magiczne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zachwycą każdego chłopca i dziewczynkę. Można się świetnie przy nich bawić, ćwicząc przy tym koncentrację i spostrzegawczość. Jesteśmy nimi oczarowani. Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie wydaje puzzli zbyt często, ale jak już to zrobi, to mamy pewność, że będą one fantastyczne. Tym razem przeszli samych siebie i stworzyli naprawdę rewelacyjną układankę, która zdecydowanie jest naszą ulubioną. Postawili sobie wysoką poprzeczkę, ale jestem przekonana, że wkrótce ją przeskoczą.


Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Puzzle biorę w ciemno 😉uwielbiamy z synkiem układać te jednak są dla starszych dzieci ale na szczęście mam siostrzenice która lubi puzzle więc możemy układać razem 😉😉😉 kolejnym ich plusem jest to że opakowane są brązowym papierem a nie folią pomysł na piątkę

    OdpowiedzUsuń
  2. Nasza księgarnia to jednak marka, na której można polegać. Na tę ilość elementów musimy jeszcze trochę podrosnąć, ale mama uwielbia wszystkie puzzle, a dzieciaki wyszukiwanki,wiec nie zaszkodzi mieć je wcześniej 🤪

    OdpowiedzUsuń
  3. Im bardziej skomplikowane puzzle tym lepiej dla rozwoju naszego umysłu. Uwielbiam tę formę rozrywki,synek również i ma już swoją dość pokaźną kolekcję. Na puzzle z detektywem Pierre’m musimy jeszcze troszkę poczekać ale w niedalekiej przyszłości z pewnością po nie sięgniemy bo z tego co czytam naprawdę warto!

    OdpowiedzUsuń