piątek, 6 marca 2020

Lorenzo Clerici - "Ta książka jest psem"

Autor: Lorenzo Clerici
Tytuł: Ta książka jest psem
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 28
Wiek: 0-6 lat
Ocena: 9/10

Opis:

Ta książka jest psem! Możesz ją głaskać, drapać po brzuszku, wytrzeć własną koszulką, jeśli pies się ubrudzi, a nawet rzucić jej piłeczkę. Odwróć stronę i sprawdź, jak twój szczęśliwy pies reaguje na słowa i pieszczoty. 
Lorenzo Clerici stworzył uroczą, pełną humoru książeczkę dla maluchów, która rozwija zdolności manualne, a także zachęca do angażowania podczas zabawy różnych zmysłów. Autor – co równie istotne – uczy najmłodsze dzieci psiej mowy ciała, empatii wobec potrzeb zwierząt i umiejętności przewidywania ich zachowań.

Recenzja:

Chyba nie muszę nikogo przekonywać o tym, że najlepsze książki dla tych najmłodszych czytelników to takie, gdzie poza samą przyjemnością płynącą ze słuchania tekstu czytanego, dziecko bierze też czynny udział w lekturze. Znam już co najmniej kilka tytułów czy wręcz całych serii, które właśnie dzięki takim zabiegom są uwielbiane przez maluchy. Teraz dołączam do tego grona kolejną publikację.

Skoro jest o psach, to musiało mi się spodobać. To fakt, nie przeczę, że z racji czworonożnego głównego bohatera ta książka miała u mnie plus już na starcie (info dla zwolenników kotów - taka część również jest!). Ale nawet gdyby było inaczej, to i tak rozpisywałabym się o tym, jak fajna i ciekawa jest ta książeczka. Co zatem czeka na nas w środku?

Główny bohater to prawdziwy pieszczoch - lubi drapanie po brzuszku, zabawy z rzucaniem piłki czy wesołe czochrańce. I tylko czeka, aż młody czytelnik dołączy do tych zabaw. Na każdej rozkładówce znajduje się jedno polecenie dla dziecka,a żeby zobaczyć, jak zwierzak na nie zareaguje, trzeba przewrócić stronę. Trochę go zatem porozpieszczamy, ale sprawdzimy także, jak reaguje na określone komendy. Uprzedzam - nie zawsze tak, jak się spodziewamy :)
Książka ma niewielki, poręczny format, gabarytowo dostosowany do najmłodszych użytkowników. Warto podkreślić, że wszystkie strony są kartonowe, wykonane z naprawdę grubej i solidnej tektury, co jest istotne w przypadku publikacji skierowanych do tej grupy wiekowej. Tekstu nie jest dużo i jest on zrozumiały nawet dla malucha, w zasadzie ogranicza się on do krótkich poleceń i prośby o przejście na kolejną stronę.

To książka, która przypadnie do gustu i dwulatkowi, i czterolatkowi, bo jest ciekawa, wdzięczna, momentami humorystyczna. Moja dwuipółlatka bardzo ją polubiła, choć ją akurat można zaliczyć do grona wielbicieli kotów :)

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

2 komentarze:

  1. Plusem już na starcie jest to że jest ona o psie 😉 książka gabarytowo pasuje do rączek dziecka w moim przypadku dla dwu i pół latka. Synkowi na pewno spodoba się wizualnie. Czcionka idealnie dopasowana. Jestem zachwycona tą książeczką musi się znaleźć w naszej biblioteczce

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna świetna seria skierowana do najmłodszych. Pozwala dziecku wcielić się w właściciela ukochanego czworonoga,nazwać go,rozpieszczać i obserwować jego zachowanie. Uczy dzieci nie tylko odpowiedniej opieki nad kotem lub psem ale też empatii w stosunku do zwierząt i psich/kocich zwyczajów. Jak widać książeczka idealnie dopasowana do rozwoju dziecka i jego małych rączek,pozwala mu aktywnie uczestniczyć w lekturze,które nie ogranicza się jedynie do czytania. Świetny pomysł na interaktywną serię,która podbije serca dzieci.

    OdpowiedzUsuń