niedziela, 1 marca 2020

Roblox. Magazyn 1/2020


Tytuł: Roblox. Magazyn 1/2020
Wydawnictwo: EGMONT
Data premiery: 19.02.2020
Liczba stron: 52
Ocena: 7/10

Opis:

Dwumiesięcznik jest kompendium wiedzy o wirtualnym świecie Roblox. Fani w każdym wieku znajdą tu praktyczne porady, eksperckie przewodniki, rankingi gier i mnóstwo świetnej zabawy.

Recenzja: 

Roblox to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier wśród dzieci i młodzieży – rzekłabym nawet, że popularnością dorównuje Minecraftowi. Moi siostrzenicy zaleją na punkcie obu wspomnianych gier, więc gdy tylko zobaczyłam zapowiedź nieoficjalnego magazynu Roblox, od razu postanowiłam się z nim zapoznać. Muszę przyznać, że faktycznie oferuje on mnóstwo porad, wskazówek i zabawy, ale i… ma pewne niedociągnięcia. 

Do treści nie mam zastrzeżeń. Jest tutaj naprawdę mnóstwo ciekawostek, wszystko opisane jest przystępnym językiem, a i nie brakuje humoru. Dzieciaki się zaczytywały, ale ja – no cóż – nie do końca rozumiałam, o czym czytam, bo gry nie znam, ale opinia chłopców jest tutaj zdecydowanie najważniejsza (wszak to do nich skierowany jest dwumiesięcznik). Co więcej, w magazynie znajduje się wiele zadań – m.in. rysowanie buildermana, duży labirynt do rozwiązania, zagadki. Magazyn naprawdę sprawia mnóstwo frajdy, a i jest cudownie kolorowy. W tej kwestii byliśmy zadowoleni, ale jest coś, co nam się nie spodobało i nieco zawiodło młodych.


Zawód przyniosły nam plakaty i nie chodzi o ich wygląd, bo są cudne, ale – niestety – ktoś nie do końca pomyślał o ich rozmieszczeniu. Jeden znajduje się w środkowej części, ale po jego drugiej stronie znajduje się ankieta konkursowa. Tutaj mały czytelnik musi wybierać pomiędzy plakatem, a wzięciem udziału w konkursie (jest charakterystyczny znaczek nożyczek i przerywanych linii, który sugeruje wycięcie jej), bo nawet w przypadku zrobienia zdjęcia, plakat można uszkodzić. Wystarczy, że dziecko mocniej przyciśnie długopis i będzie to widoczne na plakacie. Drugi plakat znajduje się na tylnej części okładki i tutaj też mamy lekki zgryz – wycinając go zniszczymy nieco magazyn i pomniejszymy go o nieco treści (tutaj akurat zadanko). Maluchy kolekcjonują magazyny, więc taki wandalizm nie wchodzi u nich w grę. Szkoda, że wykorzystanie zapowiadanych rewelacyjnych plakatów wiążę się z takim wyborem. 


Podsumowując - Roblox. Magazyn 1/2020 to dwumiesięcznik warty uwagi i jestem pewna, że każdy miłośnik gry się w nim zakocha. Mnóstwo tu informacji i zadań, strony są kolorowe, barwnych bohaterów nie brakuje. Żałuję tylko, że nie przemyślano do końca kwestii plakatów. Polecamy!

2 komentarze:

  1. Wydaje się ciekawy ale twoje zastrzeżenia zawiodły by i mnie samą pamiętam że lubiłam plakaty ale wybierać między zniszczeniem magazynu czy konkursu a plakatem niszczy troszkę frajdę. Magazyny dla dzieci to bardzo fajna alternatywa dla nich sama kupowałam sisotrzenicy magazyn o Biedronce i Czarnym kocie uwielbiała

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobają mi się magazyny dla dzieci dotyczące ich ulubionych bajek czy gier. Ten również wydaje się ciekawy,zwłaszcza dla chłopców,bo nie tylko zawiera wiele cennych wskazówek i ciekawostek ale też oferuje plakaty,co wiem z doświadczenia-dzieci i młodzież wprost uwielbiają.Dlatego faktycznie dziwi fakt,że ankieta konkursowa została umieszczona w tak rzadko spotykanym miejscu. Jestem ciekawa czy tylko w tym wydaniu czy także w poprzednich... Jak widać wydawanie dobrego magazynu dla dzieci to niełatwa sprawa bo oprócz treści dotyczących gier musi też gwarantować trochę intelektualnej rozrywki,nieco łamigłówek i możliwości artystycznego wykazania się dzieci, tak aby przykuć ich uwagę na dłuższą chwilę.

    OdpowiedzUsuń