poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Lisa Ann Marsoli, Nancy Parent - "Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek"


 Autor: Lisa Ann Marsoli, Nancy Parent

Tytuł: Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 128

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Gdzie się podział ogon Kłapouchego? Kto i dlaczego kradnie marchewki z ogrodu Królika? Kto jest odpowiedzialny za dziwne zdarzenia w chatce Prosiaczka? Czyżby zamieszkały tam hefalumpy i wuzle? Dołącz do Kubusia Puchatka i jego przyjaciół i przeżyj przygodę w Stumilowym Lesie!  

„Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek” to zbiór trzech ciepłych i mądrych opowieści o przygodach najsłynniejszego misia wszechczasów. Opowieści o Kubusiu Puchatku będą doskonałą okazją do wspólnego czytania i rozmów z dzieckiem, a piękne, klasyczne ilustracje sprawią, że lektura będzie prawdziwą przyjemnością. 

Recenzja:

Kubusia ze Stuwiekowego Lasu znają chyba wszyscy - i duzi, i mali. Czytali nam go nasi rodzice, dziadkowie, czytamy go też my naszym dzieciom. I zapewne nasze dzieci też będą go kiedyś czytać swoim pociechom. Istnieją po prostu postacie, które opierają się upływowi czasu, i Kubuś zdecydowanie jest jedną z nich.

"Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek" to zbiór trzech uroczych i ciekawych opowieści o mocy prawdziwej przyjaźni - o wzajemnej pomocy i wybaczaniu. Piękne i uniwersalne wartości są tutaj obudowane cudowną treścią, czyli przygodami Kubusia i jego Przyjaciół.

Dla mnie w książkach o Kubusiu najpiękniejsza jest różnorodność postaci - strachliwy Prosiaczek, łakomczuszek Kubuś o dobrym serduszku i małym rozumku, rozbrykany Tygrysek z głową w chmurach, pracowity Królik i mój ulubieniec - rozkoszny w swej pesymistycznej i poważnej naturze Kłapouchy. Każdy inny, a jednak tworzą wspólnie wspaniałą paczkę przyjaciół, którzy świetnie się uzupełniają i pomagają sobie w potrzebie. To bardzo budująca lektura, zapewne między innymi dlatego po Kubusia sięgają kolejne pokolenia.
Czcionka w tej książce jest duża, więc starsze dziecko może się podjąć samodzielnej lektury, młodsze zapewne nie skończy na jednej opowieści - my czytamy wszystkie, nie mam serca odmówić córze, choć prawda jest taka... że i mnie to czytanie sprawie przyjemność i pozwala na cofnięcie się do własnych lat dzieciństwa.

Piękne są także ilustracje, znaleziono tu dużo miejsca na obraz, a zawsze doceniam takie rzeczy w przypadku książek skierowanych do młodszych czytelników. 

Zdecydowanie polecam tę książkę, jak zresztą większość o przygodach Kubusia.

Kubusiowe książki znajdziecie tutaj.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

2 komentarze:

  1. Piękne wydanie. Fajnie, że czcionka jest duża, bo dziecku ułatwia to czytanie. Ja z moim molikiem czytamy jeszcze globalnie, więc tym bardziej jest to wydanie odpowiednie. Kubuś zawsze podbijał serca wszystkich. Myślę, że mali czytelnicy bardzo chętnie sięgną po tę publikację a duzi pod przykrywką konieczności przeczytania tym małym również.😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie się prezentuje ❤️bardzo lubię Kubusia Puchatka dlatego i synka zapoznałam z uroczym Kubusiem. Zaczęłam zbierac gdy pojawiła sie kolekcja Hachette. Nie udało nam sei zebrać całej bo Tymek miał trochę przesyt Kubusia ale po przerwie od czasu do czasu wraca. Kubuś jest świetną bajka pokoleń

    OdpowiedzUsuń