poniedziałek, 5 października 2020

"Mulan. Opowieść obrazkowa"


Tytuł: Mulan. Opowieść obrazkowa
Wydawnictwo: Harper Collins 
Data wydania: 16.09.2020
Liczba stron: 64
Ocena: 8/10 

Opis:

Żyjąca w tradycyjnej chińskiej rodzinie Mulan nie do końca odnajduje się w świecie, w którym synowie zostają wojownikami, a córkom przypada rola żony. Gdy więc na Chiny najeżdżają Hunowie i starszy, schorowany ojciec Mulan, Fa Zu, dostaje wezwanie do wojska, dziewczyna nie waha się ani chwili. Pod osłoną nocy wykrada miecz, zbroję i wezwanie do wojska i przebrana za fikcyjnego Pinga, syna Fa Zu, zgłasza się do obozu dla rekrutów. Jak potoczy się historia odważnej dziewczyny? Czy ktoś odkryje jej tożsamość? 

„Mulan. Opowieść obrazkowa” to oryginalna wersja znanej baśni przeznaczona dla maluchów. W książce opowieść o losach Mulan połączona została z elementami komiksu i kolorowanki. Nietypowa forma zachęci dzieci do samodzielnego czytania i pokaże im urok klasycznych komiksów.

Recenzja: 

Mulan raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z najdzielniejszych – a na pewno najbardziej walecznych – księżniczek Disney’a, którą zna każdy! Sama jestem wielką fanką tej postaci, a sama opowieść o niej jest moją ulubioną ze wszystkich animacji wspomnianej wytwórni. Dlatego z przyjemnością postanowiłam zapoznać się z jej historią w wersji… obrazkowej! 

Mulan. Opowieść obrazkowa to niepozorna książeczka – jest malutka i cieniutka, ale za to nadrabia kolorem oraz opowieścią. Historia Mulan przedstawiona jest w sposób uproszczony i przystępny dziecku, dzięki czemu i maluchy rozpoczynające przygodę z czytaniem mogą się w tej pozycji zatracić. Co więcej, pozycja jest nie tylko pełna ilustracji, ale i częściowo jest komiksowa, dzięki czemu czyta się ją jeszcze szybciej i przyjemniej. Ja absolutnie zakochałam się w rysunkach, bowiem są wyjęte wprost z animacji Disney’a! Dokładnie tak zapamiętałam Mulan, jej towarzyszy oraz całą resztę. I – co równie istotne – znajdują się tutaj także fragmenty ilustracji do… pokolorowania! Ten pomysł jest fenomenalny, bo pozwala na interakcję z opowieścią. <3 


Lśniące strony czynią opowieść jeszcze barwniejszą, bo w świetle można odnieść wrażenie, że kolory delikatnie się mienią. Bardzo lubię taki papier, bo trudniej go pobrudzić, a małe rączki – no cóż – nie zawsze do czystych należą. Myślę więc, że jest to pozycja do oglądania i dla maluszków, które jeszcze nie czytają – oczywiście pod nadzorem rodzice, bo jednak są to miękkie strony, a szkoda byłoby książeczkę zniszczyć! 

Mulan. Opowieść obrazkowa to fantastyczny powrót do znanej bajki, przepełnionej akcją oraz licznymi wartościami, gdzie rodzina jest najważniejsza. Myślę, że każde dziecko zakocha się w tej pozycji bez pamięci, nie tylko przez wzgląd na pasjonującą historię, ale i piękną estetykę tego wydania. Króciutko mówiąc – polecam tę pozycję z całego serduszka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz