wtorek, 24 listopada 2020

Ewa Poklewska-Koziełło - "Magiczne święta. Puzzle"

Autor: Ewa Poklewska-Koziełło

Tytuł: Magiczne święta. Puzzle

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 30

Wiek: 3+

Ocena: 10/10

Opis:

Dźwięk dzwoneczków niesie się po całym lesie. Ktoś jedzie saniami prowadzonymi przez renifera w czerwonej czapce. To Święty Mikołaj! Towarzyszą mu dwa skrzaty. Mają ręce pełne roboty, bo muszą dziś odwiedzić wszystkie dzieci. Każdy, duży czy mały, dostanie świąteczny podarunek. Nawet rodzina małych myszek wyszła z norek, aby świętować w tę magiczną noc.

Świąteczna ilustracja Ewy Poklewskiej-Koziełło została podzielona na 30 dużych elementów. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach 57,5 × 38,7 cm.

Recenzja:

Moje dziecię długo było bardzo "puzzlowe", już jako maluch zamiast sięgać po kilkuelementowe układanki, sięgało po te, gdzie części było kilkanaście, a później kilkadziesiąt. Nie mogłam się temu nadziwić, ale wspierałam tę pasję, skoro układanie puzzli sprawiało córze przyjemność. Później wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Córka prawie zupełnie przestała sięgać po puzzle, czasem robiąc wyjątek dla Pucia czy układanek z ilustracjami Emilii Dziubak. Kiedy dotarły do nas puzzle "Magiczne święta", wróciła też miłość do tego rodzaju zabawy i moje dziecię na powrót stało się puzzlowym maniakiem, na jak długo - nie wiem, ale od kilku dni szał na puzzle trwa w najlepsze!

"Magiczne święta" wyróżniają się na tle innych puzzli... tak naprawdę wszystkim. Kształtem, wielkością, nieoczywistym pomysłem. Tak naprawdę, może poza świąteczną tematyką, ta nieoczywistość występuje tutaj na każdym kroku. Każdy puzzel ma inny kształt i rozmiar, a w dodatku łączy się z pozostałymi "na innych zasadach" - czasem z dwóch stron, czasem z kilku. Na pewno dużą zaletą jest oryginalny kształt obrazka po ułożeniu oraz jego spory rozmiar.

Puzzle są przeznaczone, według informacji zamieszczonej na pudełku, dla dzieci trzyletnich i starszych. Wpisujemy się w ten przedział - moja trzylatka układa większość samodzielnie, czasem prosząc o wskazanie jakiegoś elementu.


Cieszyłam się, że tuż przed mikołajkami trafią do nas puzzle o takiej tematyce, ale szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że będą one aż tak efektowne. Bo owszem - obrazek na pudełku kusi, ale w rzeczywistości one prezentują się o wiele lepiej! Do tego jakość wykonania również jest satysfakcjonująca - gruba tektura, nic się nie odkleja.

Zdecydowanie polecam na grudniowe wieczory, tak naprawdę nie tylko dziecko znajdzie przyjemność w ich układaniu, sama z przyjemnością je układałam!

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

6 komentarzy:

 1. Ilustracja śliczna. Mój trzylatek jest puzzlowy i takie świąteczne puzzle byłyby miłą a niespodzianką dla niego bo jeszcze takich nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam szczerze - jestem oczarowana tymi puzzlami ! Gdy zobaczyłam recenzję puzzli - ucieszyłam się, gdyż rodzinnie bardzo lubimy taką formę spędzania czasu. Natomiast gdy przeczytałam recenzję i zobaczyłam zdjęcia, to powiedziałam „Wow ! Super ! Kapitalne !”
  W tych puzzlach podoba się mi wszystko ! Przede wszystkim nieszablonowe podejście do tematu - każdy puzzel ma inny kształt. Druga sprawa, to że obrazek nie jest zawarty w prostokącie. Kolejno - wielkość elementów, duży wymiar po ułożeniu, ilustracja, tematyka.
  Mamy już inne puzzle Wydawnictwa Nasza Księgarnia i wiem, że puzzle są trwałe.
  Dziękuję bardzo za tą recenzję. Te puzzle na pewno trafią do nas w ramach świątecznego prezentu.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteśmy bardzo zaskoczeni. Kochamy wszystko co świąteczne, książki nawet kolekcjonujemy, ale o puzzlach pierwsze słyszę o już, bez czytania recenzji byłam na tak.
  Nadal syn uwielbia puzzle, więc te świąteczne to będzie i nas hit,tym bardziej że te puzzle są inne.... Bardzo podoba nam się kształt i wielkość, ale przede wszystkim pomysł. Dla nas to strzał w 10. Każdy puzzle inny kształt, inne łączenia, a całość spora i ma nieregularne kształty. Bardzo nietypowe, ale to czyni je niezwykle interesującymi. My jesteśmy tymi puzzkamik zachwyceni, zauroczenie. I ten przepiękny świąteczny obrazek. Wow, same plusy widzę w tych puzzlach.

  Gratuluję autorowi pomysłu. Te puzzle wychodzą poza ramy tradycyjnych puzzli i czynią je atrakcyjnymi nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Sama czuje die już zaproszona do układania ich.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochamy świąteczne książki, puzzle ,kubki ,gadżety ,skarpetki wszystko co związane ze świętami przenosi nas w niesamowity klimat Świąt. Jestem pod ogromnym wrażeniem tych puzzli są piękne ,kolorowe .Przepiękne są te puzzle bardzo efektowne i bardzo ciekawe.Jestem przekonana że to najlepszy pomysł na prezent. Gdyby nie ta recenzja nawet bym niewiedziala że takie puzzle są dostępne na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne, kolorowe i w świątecznym klimacie- idealny prezent mikołajkowy dla najmłodszych, dzięki któremu powoli wczują się w klimat Świąt. Puzzle o niestandardowych kształtach zdecydowanie uatrakcyjniają układanie elementów i jestem pewna,że spodobają się dzieciom. Super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe te puzzle. Szkoda, że dopiero teraz przeczytałam o nich. Może jeszcze uda mi się je kupić - będą fajnym prezentem za rok :)

  OdpowiedzUsuń