wtorek, 3 listopada 2020

Isabelle Filliozat, France Marie Perreault - "Prawa dziecka. Akceptuję, co czuję"


 Autor: Isabelle Filliozat, France Marie Perreault

Tytuł: Prawa dziecka. Akceptuję, co czuję

Wydawnictwo: Harper Kids

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 112

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 10/10

Opis:

PRAWA DZIECKA? A CO TO TAKIEGO? 

To konkretne prawa, które pozwalają chronić dzieci na całym świecie. Ich celem jest zapewnienie im bezpieczeństwa, wolności i szacunku. W tej książce dzieci znajdą gry i zadania, dzięki którym lepiej zrozumieją, jakie są ich prawa. Wśród nich prawo wyrażania siebie, prawo do czystego środowiska, prawo do rodziny, która się troszczy o dziecko, prawo do brania udziału w podejmowaniu decyzji, które dotyczą dziecka czy prawo do szkolnictwa. 

W środku znajduje się poradnik dla rodziców. 

Książka napisana przez France Marie Perreault, sofrolożkę i trenerkę świadomego rodzicielstwa, specjalizującą się w empatycznych relacjach, wychowankę Isabelle Filliozat.

Recenzja:

Prawa dziecka to temat coraz chętniej i częściej podejmowany w książkach skierowanych do młodszych czytelników. Ale to też temat, który - podobnie jak dziecięce emocje - nigdy mi się nie znudzi. Im więcej takich publikacji, tym lepiej, bo zwiększa to szanse, że każdy znajdzie coś dla siebie i że ta tematyka dotrze do szerokiego grona odbiorców.

Serię "Akceptuję, co czuję" znam, odkąd tylko pojawiła się na rynku i z niecierpliwością wypatruję wszelkich jej nowości. Uwielbiam te książki za to, że ważne treści przekazują w sposób niestandardowy, bo stawiając na aktywność czytelnika. Dziecko nie jest jedynie biernym słuchaczem, wykonuje ono mnóstwo różnorodnych zadań, a wszystkie one dotykają motywu przewodniego książki - w tym przepadku praw dziecka. Publikacja ma ponad sto stron i duży format, więc sięgając po nią, długo nie będziecie się nudzić.

Bardzo podoba mi się tak duża różnorodność zadań - będą labirynty, łączenie puzzli, przygotowanie paszportu, naklejki, pojawi się nawet nawiązanie do Janusza Korczaka. Na końcu, poza naklejkami, znajdziemy także poradnik dla rodziców, bo ta książka jest nie tylko dla dzieci, ale także dla nas - rodziców, opiekunów, nauczycieli, abyśmy nigdy nie zapomnieli, że prawa dziecka to coś, co powinno być oczywiste i naturalne, bo czasy, gdy dzieci i ryby głosu nie miały, przeminęły (a przynajmniej wierzę, że zmierza to ku lepszemu).Czy polecam? Po stokroć tak! To moja ulubiona publikacja w tematyce praw dzieci, jestem zachwycona jej formą i już przebieram nogami na myśl, że wkrótce pewnie będziemy już z córą ją uzupełniać.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Kids.


5 komentarzy:

 1. Twoja recenzja bardzo zachęca aby sięgnąć po ta pozycje. Prawa dziecka są bardzo ważne . Bardzo dobrze ze są poruszane

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawa dziecka to bardzo ważny temat. Świetne jest to że powstała taka książka która w łatwy i przyjemny sposób przekazuje dzieciom wiedzę na tak ważny temat. Labirynty puzzle i naklejki to coś co dzieci lubią najbardziej więc nie będą się nudzić. Uważam że z taką książką nawet nauczyciel może poprowadź lekcje o prawach dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawa dziecka, bardzo ważna publikacja, która pomoże najmłodszym zrozumieć ich własne prawa. Mimo iż na ich straży stoją rodzice, mimo to dzieci powinny wiedzieć o własnej wolności, bezpieczeństwie i szacunku.

  Labirynty, zadania i gry ułatwiają młodym czytelnikom w łatwy i przystępny sposób zrozumieć własne prawa. Rozmowa z rodzicem oczywiście to podstawa, ale taka pomoc jak ta publikacja jest wręcz konieczna. Dziecko mysi wiedzieć do czego ma prawo, a my dorośli powinniśmy pomoc dziecku jego prawa zrozumieć.

  Podoba mi się również dodatek, a więc poradnik dla rodziców. Ta publikacja jest nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Razem można naprawdę wiele.

  Ogromny plus za różnorodność zadań, dla mojego syna jak znalazł.

  Bardzo, bardzo podoba mi się forma tej książki. Jest bardzo przystępna i zachęca do poznania swoich praw.

  Zdecydowanie jestem na TAK.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna pozycja ! Prawa Dziecka są bardzo ważne i mimo iż są one takie oczywiste, to fajnie że są one zebrane w jednej książce. Nawet jeśli my dorośli zdajemy sobie z nich sprawę, to może dzieci nie zawsze mają taką świadomość jak my i warto sobie wszystko uporządkować.
  Naklejki, puzzle, labirynty - dzieciaki uwielbiają takie aktywności. Dzięki nim wiedza przyswajana przez dzieci jest w tempie „turbo”.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wydana ksiażka po którą z całą pewnością sięgniemy. Dotyczy niezwykle istotnych kwestii bo prawa dziecka i ucznia muszą być respektowane a dziecko musi mieć świadomość ich istnienia. Na plus zaliczam różnorodność zadań- każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie i z pewnością zainteresuje się tą publikacją. Koniecznie musi znaleźć się w naszej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń