piątek, 13 listopada 2020

Opracowanie zbiorowe - "Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek" + "Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści"


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek + Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 304 + 192

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 8/10

Opis:

Kolekcja osiemnastu królewskich opowiadań o odważnych i dobrych księżniczkach Disneya. Przeczytaj o tym, jak dzielnie pokonują trudności, kierując się zarówno rozumem, jak i sercem! Dołącz do Belli, która wymyśla wraz z przyjaciółmi wyjątkową baśń, przekonaj się, jak Śnieżka skłoniła do snu swych siedmiu małych towarzyszy i odkryj sekret Grety – nowej myszki w pałacu Kopciuszka. Biblioteka bajek o przygodach księżniczek to doskonały prezent dla całej rodziny!

Dwanaście opowiadań o przygodach Disneyowskich księżniczek: Ariel, Aurory, Pocahontas, Mulan, Śnieżki, Śpiąca Królewny, Belli, Tiany, Vaiany, Roszpunki, Meridy i Kopciuszka. Żadnej z tych historii nie znajdziesz na ekranie! Przeczytaj o tym, jak Dżasmina stara się odrestaurować pogrążony w ruinie rynek Agrabahu, a Mulan próbuje swych sił w wyścigu Smoczych Łodzi. Bella udaje się z nowo poznaną podróżniczką w fascynujący lot balonem, a mała Aurora stawia pierwsze kroki na deskach teatru i… dokonuje zaskakującej zamiany ról. 

Każde z tych krótkich opowiadań to świetny pomysł na wieczorną lekturę albo miły początek dnia!

Recenzja:

Księżniczek Disneya chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, bo jeśli nie wszystkie, to każdy kojarzy chociaż kilka. Pocahontas, Kopciuszek, Mała Syrenka, Śnieżka czy Śpiąca Królewna - to brzmi znajomo, a dla wielu z nas to powrót do czasów dzieciństwa. Teraz dzieci znają ich jeszcze więcej, bo jest i Vaiana, i Mulan, i Merida Waleczna. Historie o nich wszystkich zawarto w dwóch nowościach wydawnictwa Harper Kids.

"Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek" to publikacja w większym formacie, liczy też sobie więcej stron, bo ponad trzysta. To zbiór osiemnastu opowiadań z bajek takich jak: Piękna i Bestia, Księżniczka i Żaba, Mulan, Merida Waleczna, Pocahontas, Kopciuszek, Śpiąca Królewna Vaiana, Mała Syrenka, Zaplątani, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków i Aladyn. W kilku przypadkach na jedną bajkę przypadają dwie opowieści. Tak duża różnorodność bohaterów uatrakcyjnia lekturę, bo można czytać te ulubione lub poznawać zupełnie nowe postacie. Moja córka bajek pełnometrażowych jeszcze nie ogląda, natomiast wiele z tych postaci zna z książek i bardzo jej się podobało, że ma je zebrane w jednym miejscu. Zwłaszcza że córa wkracza powoli w etap fascynacji księżniczkami, a tutaj miała ich pod dostatkiem. Czytając, opowiadałam jej też, które z tych bajek znałam jako dziecko i które podobały mi się najbardziej, porównywałyśmy potem, czy mamy podobny gust i to też było bardzo przyjemne doświadczenie.


"Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści" to książka w mniejszym formacie, licząca niespełna dwieście stron. Zawarto w niej dwanaście opowiadań, po jednym na każdą bajkę z tych wymienionych wyżej. Ta publikacja jest bardziej poręczna, można wziąć ją w podróż czy w miejsce, gdzie trzeba poczekać w kolejce. Spokojnie zmieści się do torebki.


Porównując te dwie książki, stwierdzam, że bardziej podobała mi się pierwsza, zapewne ze względu na całokształt wydania, tj. większą czcionkę, większe ilustracje i więcej historii do przeczytania, niemniej każda z nich ma swoje zalety. Polecam dla wszystkich fanów księżniczek Disneya.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.


5 komentarzy:

 1. Chyba właśnie znalazłam świąteczny prezent dla chrześnicy. Historie księżniczek Disneya na pewno okażą się niezwykle ciekawe i zaspokoją gusta dzieci. Fajnie,że nie są to powielane opowieści, które większość dzieci zna już z filmowych adaptacji, lecz odrębne historie, które na nowo rozbudzą fascynację dzieci tymi bajkami. Myślę,że ta książka idealnie nadaje się na świąteczny lub mikołajkowy prezent dla każdej małej księżniczki i nie tylko bo znam wielu chłopców, którzy także chętnie poznają dalsze losy bohaterek Disneya.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydanie, idealne na prezent dla małej księżniczki.
  Jednak ta książka nie jest dla nas o to nie ze względu że mam syna, i nas książki nie mają płci. Mój syn i js(jestem tak samo ogromną fanką książek dla dzieci) nie przepadaliśmy nigdy za bajkami Disneya. Mieliśmy nawet kolekcje takuch bajek ale ani dziecku ani mi nie podobały się.

  Bardzo dziękujemy za piękna recenzję. Taka książka byłaby świetnym prezentem dla moich dwóch chrześniaczek.

  Ciekawie przedstawione księżniczki , a raczej zamiana ról w bajkach, która sprawia że osoby które znają te bajki będą zaskoczeni. Też nam bardziej podoba większy format, z większą czcionka, że względu na wygodę.
  Poza tym piękne są ilustracje

  Dziękuję za recenzję

  Basia P

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam jak byłam mała i zachwycałam się bajkami Disney'a moimi ulubionymi bohaterkami były Pocahontas,Mała Syrenka i Kopciuszek. Choć każda bajka była inna i wyjątkowa. Mam córeczkę której czytałam kilka bajek Disney'a jednak wcześniej nie trafiam na tak piękne wydania.Myślę że każda mała dziewczynka chciałaby poznać piękne i dobre księżniczki a te książki są piękne, bajkowe i kolorowe. Uważam że warto po nie sięgnąć. Bardzo przyjemna recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tą książkę muszę polecic siostrze dla siostrzenicy Wiktorii mysel że będzie zachwycona opowieściami o księżniczkach ❤️ d o tego sama będzie mogła je poczytać

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale świetny pomysł, by zebrać opowieści o księżniczkach w jedną książkę. Przyznam szczerze, że gdyby ktoś mnie zapytał ile tych Disney’owy księżniczek jest i prosił o wymienienie ich imion, to miałabym duży problem, gdyż jako dziecko nie oglądałam takich bajek. Dzięki tej pozycji w końcu moja wiedza w tym temacie zostanie usystematyzowana.
  Ponieważ moje dzieci nie oglądają jeszcze bajek pełnometrażowych, to również nie znają tych księżniczek. Aczkolwiek mam takie poczucie że to się może niebawem zmienić (wpływ przedszkola).
  Dziękuję za tą recenzję - w razie problemu z rozróżnieniem księżniczek, będę wiedziała po jaką książkę sięgnąć, by odpowiedzieć na nurtujące pytania moich pociech, bez konieczności włączania bajki.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń