środa, 23 grudnia 2020

Stella Gurney - "Bing. Pada deszcz. Książka z otwieranymi okienkami"


 Autor: Stella Gurney

Tytuł: Bing. Pada deszcz. Książka z otwieranymi okienkami

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 12

Wiek: 2+ 

Ocena: 9/10

Opis:

Gdy za oknem pada deszcz, Bing i Flop urządzają zabawę w poszukiwanie ukrytych w domu skarbów. Sympatyczną opowieść o przygodach ulubionego króliczka kilkulatków, który nudził się w czasie deszczu, uzupełniają znajdujące się na stronach książeczki otwierane okienka. W każdym z nich czeka niespodzianka – na przykład klocek do zabawy lub chrupiąca marchewka – więc maluch razem z Bingiem odkrywa kolejne przedmioty. Historia opowiedziana w książce przeplata się z pytaniami, które dodatkowo naprowadzają dziecko na właściwy trop. To świetna zabawa, a jednocześnie okazja do wyćwiczenia koordynacji ręka-oko i… zaproszenie do odkrywania świata dookoła!

Recenzja:

Niby mówi się, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, ale kto ma w domu kilkulatka, ten wie, że dziecko za długo nie ponudzi się w żadnych warunkach, bo w końcu zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia. Podobnie jest z Bingiem w tej uroczej książeczce z okienkami.

Pomysł na książkę jest następujący - Bing nudzi się w czasie deszczu, ale jego przyjaciel Flop wpada na wspaniały pomysł, by pobawili się wspólnie w poszukiwanie skarbów. Flop wybiera kilka przedmiotów, a następnie chowa je w różnych częściach domu. Zadaniem króliczka jest odnalezienie ich wszystkich. Ale może on tego dokonać jedynie z pomocą młodych czytelników, którzy pomogą mu otwierać okienka w poszczególnych pomieszczeniach, sprawdzając, czy to właśnie tam ukrył się dany przedmiot.  Zabawy przy tym jest sporo, bo dzieci najpierw otwierają wszystkie okienka, ale później starają się już zapamiętać, pod którymi klapkami znajdą poszukiwanie rzeczy. A na końcu na Binga czeka niespodzianka - prawdziwa tęcza za oknem, gdy deszcz przestaje padać.


Bardzo lubię książeczki z okienkami, bo poza samym faktem, że są dla maluchów (zresztą dla starszych dzieci też) atrakcyjne, to jeszcze podczas lektury pracują paluszki, które ćwiczą precyzję ruchów.

Warto dodać, że publikacja ma przyjazny maluchom format, zaokrąglone rogi oraz bardzo atrakcyjne ilustracje z postaciami z popularnej kreskówki. Biorąc pod uwagę takie połączenie - to musiało się udać. I wyszło świetnie! Zdecydowanie warta polecenia.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz