środa, 3 lutego 2021

"Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta Ubrania; Maszyny 2"

Autor: S&S Alliance
Tytuł: Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta Ubrania; Maszyny 2
Ilustracje: Miya Du
Wydawnictwo: Harper Kids
Rok wydania: 2021; 2021
Liczba stron: 12; 12
Wiek: 3-6 lat
Ocena:
9/10

Opis:

Nowa seria „Niesamowite Zwierzęta” to książeczki pełne barwnych ilustracji i ruchomych elementów. Każda strona pokazuje podobieństwa między światem zwierząt i światem ludzi. Ruchome elementy pozwalają dziecku ćwiczyć małą motorykę, a kolorowe ilustracje uczą i bawią jednocześnie.

„Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta” to pięknie ilustrowana, rozwijająca seria książeczek dla przedszkolaków. Mali czytelnicy podczas czytania wspólnie z rodzicem poznają fascynujące ciekawostki ze świata zwierząt i rozwijają wiedzę, a dzięki ruchomym elementom ćwiczą motorykę małą i świetnie się bawią!


Recenzja:

Ale mam Wam dziś super książki do pokazania! „Niesamowite zwierzęta” to seria niewielkich kartonowych książeczek z atrakcyjnymi obracanymi elementami. W każdej z nich jest po 7 ciekawostek ze świata zwierząt i zainspirowanych nimi wynalazków – ubrań, maszyn, czy budowli.

Każda strona poświęcona jest innemu zwierzęciu, a tekst podzielony jest na dwie części – ciekawostka dotycząca zwierzątka i prosty opis wynalazku łączący go z danym zwierzęciem. 
 


Na wzór czyjej głowy zaprojektowano kask? Czyja skóra pomogła w wynalezieniu skafandra przeciążeniowego, a czyja opływowych kostiumów pływackich? Jakie stworzenie było inspiracją do stworzenia wodolotu, i na czyj wzór powstały rower górski i motolotnia? I czy to możliwe, że paralotnia swoją budową przypomina ciało… meduzy?

Super ciekawe i inspirujące fakty rozbudzają wyobraźnię i twórcze myślenie, a ruchome kółeczka rozwijają sprawność małych rączek i motorykę małą.

Część tych pomysłowych patentów była mi już wcześniej znana, ale mniej więcej połowa była dla mnie zaskoczeniem, więc rodzic też znajdzie tu coś ciekawego dla siebie i na pewno nie będzie się nudzić.


Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Harper Kids.


1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawa propozycja, myślę, że można spokojnie takie książeczki wykorzystać w przedszkolu by zainteresować dzieci światem zwierząt i wynalazkami ludzi, które przypominają nie raz swoim kształtem czy wyglądem właśnie zwierzaki. A ruchome elementy na pewno byłyby rozchwytywanym efektem specjalnym 😂 Dzieci uwielbiają takie dodatki ! Super propozycja ☺

    OdpowiedzUsuń