wtorek, 2 lutego 2021

Marta Stochmiałek - "Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj"

 

Autor: Marta Stochmiałek 
Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj 
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 13.01.2021
Liczba stron: 24
Wiek: 3-7 lat 
Ocena: 9/10

Opis:

Prosta kolorowanka z prostokątnymi naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji.

Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce!

Recenzja:

Kolorowanki cieszą się uznaniem dzieci już od bardzo dawna. Jest to forma zabawy przekazywana z pokolenia na pokolenie, która wraz z upływem czasu nie traci na popularności. W dzieciństwie bardzo lubiłam malowanki i nie mogłam się doczekać, kiedy mama wróci z miasta i przywiezie mi jakiś nowy zeszyt do kolorowania. W książeczce Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj znajdziemy nie tylko ilustracje do pokolorowania ze znanymi i lubionymi przez dzieci postaciami, ale także naklejki. Czy takie połączenie jest gwarancją zadowolenia dzieci? Oczywiście trzeba im jeszcze dać kredki, a z pewnością będą uradowane mogąc przeobrazić czarno-biały rysunek w piękny i kolorowy. Duże strony oraz ciekawe ilustracje zachwycają swoją różnorodnością i sprawiają, że nie nadążymy temperować kredek. Chcesz sprawić swojemu dziecku wielką radość niewielkim kosztem? Wystarczy zwykła kolorowanka, którą na pewno się zachwyci. Z wielkim prawdopodobieństwem zajmie się nią na długi czas.
 
W naszym domu bardzo lubimy Maszę i Niedźwiedzia. Chociaż mój niespełna trzyletni syn jeszcze nie potrafi dobrze i ładnie kolorować to w książce zainteresowały go już same rysunki przedstawiające jego ulubione bajkowe postaci oraz oczywiście naklejki. Za "profesjonalne" kolorowanie zabrała się moja sześcioletnia bratanica, którą ten zbiór malowanek bardzo zaciekawił. Oczywiście autorka publikacji za pomocą nalepek sugeruje w jaki sposób, a więc na jakie kolory pomalować dany rysunek, jednak dziecko nie musi do tego się dostosować i może swobodnie posługiwać się barwami swoich kredek. Niektóre dzieci natomiast lubią kolorować według wzoru, więc dla nich ta kolorowanka będzie odpowiednia. Jednakże takie właśnie kolorowanie też ma swoje zalety (o tym napisałam trochę dalej) oraz swój cel, więc dobrze by było, aby chociaż kilka kolorowanek dziecko pomalowało w ten właśnie sposób.


Samo kolorowanie również wpływa w korzystny sposób na rozwój naszych dzieci. Poprawia, między innymi, ich zdolności motoryczne. Podczas malowania maluch dąży do wykonania czynności według zadanych reguł albo też daje upust swojej kreatywności, tym samym ćwicząc i rozwijając wyobraźnię. Niby kolorowanka to nic takiego, a wiąże się z nią wiele istotnych czynników, mających pozytywnie znaczenie i wspierających zdobywanie nowych umiejętności przez najmłodszych.

"Choć Niedźwiedź ma czasem dosyć niespodziewanych przygód, to za nic w świecie nie oddałby swoich przyjaciół!"
 
Publikacja zatytułowana Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj jest zbiorem bardzo ciekawych i niezwykłych ilustracji do pokolorowania. W środku znajdziemy wkładkę z naklejkami. Zadaniem dziecka jest odnalezienie naklejki pasującej do danej ilustracji, przyklejenie jej w wyznaczonym do tego miejscu i pokolorowanie rysunku. Naklejek jest dużo więcej niż malowanek, co z pewnością ucieszy waszą pociechę. Każdy rysunek natomiast jest opatrzony co najmniej dwuzdaniowym, a więc króciutkim tekstem, zwięźle opisującym, kto lub co się na nim znajduje. Czy pamiętacie skąd u Niedźwiedzia pojawił się Pingwin lub jak ma na imię świnka z tej bajki? Jeśli nie to, wystarczy znaleźć i przeczytać te informacje w tej książeczce. Oczywiście dowiemy się z niej nie tylko tego. Ilustracje zaś są naprawdę pomysłowe i niektóre bardzo zabawne. Malowanie ich to czysta przyjemność. Warto dodać, że to nie jedyna kolorowanka z tej serii, wśród nich znajdują się także kolorowanki, na przykład z Bingiem, czy Tomkiem i przyjacielami.


Kolorowanka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie A4. Rysunki są zatem dość duże i łatwo je pomalować. Książeczka jest cienka i lekka, więc można ją zabrać w dowolne miejsce. Różnorodność rysunków zachwyca, a sposób ich wykonania (bez nagromadzenia drobniutkich szczegół) ułatwia kolorowanie. Naklejki są dobrą ściągawką i inspiracją dla niezdecydowanych artystów. Trzeba także wiedzieć, o czym wspomniałam na początku, że kolorowanie według wzoru też ma swoje zalety, gdyż ćwiczy spostrzegawczość, a u młodszych dzieci prawidłowe rozpoznawanie kolorów.


Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj to skarbnica kolorowanek z ulubionymi przez dzieci postaciami z popularnej bajki. Dołączone do niej naklejki zapewniają mnóstwo frajdy. Pozwól wyruszyć swojemu maluchowi w krainę psotnej dziewczynki i wspaniałego Misia. Niech pokoloruje ich świat, dobrze się przy tym bawiąc.

Kolorowankę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

4 komentarze:

 1. Kolorowanie bardzo lubimy z kolorowankami się nie budzimy.Bardzo ładnie jest wydana ta kolorowanka ,dodatkowym atutem są oczywiście naklejki które dzieci bardzo lubią.Dzieci mogą ćwiczyć spostrzegawczość, ćwiczyć rączkę. Kiedy jeździłam z córką do szpitala to zawsze obowiązkowe zbieraliśmy kolorowanki ponieważ dzięki nim córce się nie nudziło. Takie kolorowanki ucieszą każdego fana Maszy i Niedźwiedzia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tą pozycję raczej odpuścimy synek jakoś nie szczególnie przepada za Maszą i Niedźwiedziem. A z malowaniem to u nas zależy malować ozdabiać lubi ale laurki a malowanki jakoś średnio

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolorowanki + naklejki + Masza = sukces murowany.
  Dzieciaki uwielbiają malować i naklejać a do tego przesympatyczna postać Maszy, która podbiła wiele serc. Fajnie, że malowanki są duże i niezbyt skomplikowane. Od takich najlepiej zacząć zabawę. Myślę, że wiele "małych rączek" będzie szczęśliwych z tej kolorowanki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Heh, kto z nas nie uwielbiał kolorowanek ! Do dziś je lubię 😁 Kolorowanie uspokaja i odstresowuje. Myślę, że nie tylko maluchy mogłyby skorzystać z takiej kolorowanki 😂😂 A Maszę i Niedźwiedzia od niedawna zaczęłam śledzić(tak wiem, mam 28 lat, ale nie wstydzę się tego, że lubię bajki 😉) więc jeszcze zbyt dużo nie wiem o postaciach z tejże bajeczki, ale tak jak piszesz ta kolorowanka pomogłaby dowiedzieć się o tym i owym ze świata Maszy i Misia. Ja Misia uwielbiam ! Jest taki pocieszny ❤😍

  OdpowiedzUsuń