piątek, 5 lutego 2021

"Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami", "Bing. Koloruj i naklejaj"


 

Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami, Bing. Koloruj i naklejaj

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 24+24

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Zabawy i zadania z naklejkami zostały opracowane tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć coś dla siebie. Samodzielne rozwiązywanie bardzo prostych zadań sprawi maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję, a w wykonaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą bardziej doświadczeni fani łamigłówek. Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. 

Kolorowanka z naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. 

Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce!

Recenzja:

Bardzo lubimy z córą publikacje aktywnościowe. Mamy ich w domu naprawdę sporo, ale bynajmniej nie leżą bezużyteczne. Córka chętnie po nie sięga, zwłaszcza po te, które są związane z bohaterami, których zna z książek i bajek. A Maszy i Binga chyba specjalnie dzieciom i rodzicom przedstawiać nie trzeba :)

"Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami", jak sam tytuł sugeruje, to książka pełna różnego rodzaju zadań do wykonania. Znajdziemy tutaj między innymi sudoku, niepasujące obrazki, wykreślanki, szukanie różnic, rysowanie po śladzie, przeliczanie, kolorowanie, labirynty czy wyszukiwankę. Jak widać, przekrój zadań jest bardzo szeroki, a każde z nich jest nie tylko przyjemną formą spędzania czasu na zabawie, ale także wartościowym materiałem, który rozwija różne umiejętności dziecka. Wszystko to oczywiście robimy w towarzystwie Maszy i jej kompana Niedźwiedzia, a dodatkowo czekają tu na nas naklejki. Całkiem sporo naklejek. Dobrze dobrana treść o różnym stopniu trudności, zestaw naklejek, bardzo miłe dla oka wydanie i postacie, które dzieci lubią - dla takich publikacji jestem zdecydowanie na tak!


"Bing. Koloruj i naklejaj" to taka klasyczna książeczka, w której kolorujemy według wzoru. W środku znajdziemy także naklejki, które posłużą jako wzór do wybrania odpowiednich kolorów. Tak więc można bawić się na dwa sposoby - albo kolorujemy zgodnie z wzorem (naklejką), albo dajemy się ponieść wyobraźni. Moje dziecko chętniej stawia na razie na tę drugą opcję, więc Bing i spółka nie zawsze wyglądają tak jak w bajce, ale są za to wyjątkowi, stworzeni według pomysłu dziecka. I to też jest fajna opcja.

Bardzo lubię aktywnościówki od HarperKids - ze względu na dobór zadań, dodatki w postaci uwielbianych przez dzieci naklejek, atrakcyjną formę i solidne wydanie. Tutaj naprawdę dziecko znajdzie dużo atrakcji i będzie mogło wybierać spośród wielu aktywności. Polecam!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

1 komentarz:

  1. Każdy uwielbia łamigłówki, wykreślanki, krzyżówki czy rebusy. Nie odmawiajmy więc tej przyjemności dzieciom, niech się przepysznie bawią i rozwijają swoje zdolności i umiejętności. Cudownie, że są wydawane takie książeczki. ❤

    OdpowiedzUsuń