sobota, 6 lutego 2021

S&S Alliance - "Chcę jeść! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt"; "Chcę spać! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt"

 

Autor: S&S Alliance 
Ilustracje: Bea Lema
Tytuł: Chcę jeść! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt; Chcę spać! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt
Wydawnictwo: HarperKids 
Data wydania: 27.01.2021
Liczba stron: 12
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 10/10

Opis:
 
 Co widzisz na zdjęciu? Rybę na talerzu? Rybkę w akwarium? A może coś całkiem innego? Rozłóż strony i przekonaj się sam!

Chcę jeść! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt” to niezwykle ciekawa książeczka przeznaczona dla najmłodszych dzieci, dzięki której maluchy dowiedzą się, co jedzą różne zwierzęta, poznają ich zwyczaje i sposoby zdobywania pożywienia. Angażujące zagadki pobudzają dziecięcą wyobraźnię i sprawiają, że zdobywanie wiedzy staje się przyjemnością. 

W książeczce „Chcę jeść! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt” znajdziesz: 
● angażującą formę, w której dziecko najpierw zgaduje, co przedstawia obrazek, widząc tylko jego część, a potem ma szansę sprawdzić, jakie zwierzę przedstawia rysunek; 
● interesujące ciekawostki i opisy zwierzęcych zwyczajów związanych z jedzeniem i zdobywaniem pożywienia; 
● prosty język dostosowany do możliwości dzieci; 
● przyjazne, składane ilustracje, dzięki którym dziecko ćwiczy motorykę małą.  

Seria „Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt” przeznaczona jest dla przedszkolaków. Książeczki rozwijają dziecięcą wyobraźnię i są wspaniałym sposobem na naukę o zwyczajach zwierząt poprzez zabawę. Podczas zabawy z książeczką najmłodsi zdobywają wiedzę, a przy tym ćwiczą motorykę małą. Element niespodzianki obecny przy rozkładaniu każdej strony zwiększa przyjemność z korzystania z książki i sprawia, że dzieci chętnie zapoznają się z zawartością. 
 
Recenzja:
 
Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka są naszymi ulubionymi. Zawsze z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych tytułów do niej należących, które jak zwykle mają wiele do zaoferowania maluchom odkrywającym tajemnicę otaczającego ich świata. Tym razem dostaliśmy możliwość lepszego poznania zwyczajów zwierząt. Chcę jeść! i Chcę spać! to książeczki wydane w niespotkanej przez nas dotąd i niezwykle pomysłowej formie, podsycające dziecięcą ciekawość i dostarczające interesujących informacji. Czy spełniają oczekiwania młodych czytelników? Zdecydowanie tak! Ponadto są odpowiednie zarówno dla trzylatków, jak i siedmiolatków. Wszystko to sprawia, że trudno się z nimi rozstać.


Książeczki wydane w niestandardowy sposób, odkąd sięgam pamięcią, są zachwycające dla mojego synka. W serii Zwyczaje zwierząt nie ma ruchomych elementów, ale pomysłodawcy wzbogacili je rozkładanymi stronami. To, co się na nich znajduje wzbudza zdziwienie, ponieważ najpierw widzimy coś zupełnie innego, by po rozłożeniu dowiedzieć się, co tak naprawdę przedstawia dana ilustracja. Po raz kolejny zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni publikacjami dla najmłodszych od wydawnictwa HarperKids. Ponadto temat zwierząt jest dzieciom bliski, więc mogą one dowiedzieć się o nich czegoś więcej i przy okazji miło spędzić czas.W Chcę jeść! znajdziemy sześć pytań z odpowiedziami, które w większości dotyczą zwyczajów żywieniowych różnych stworzeń. Czy wiecie w jaki sposób ryba łowi pająki lub gdzie mrówki miodowe przechowują nektar? Jeśli nie, to dowiecie się tego z tej właśnie książeczki. Z pewnością starsze dzieci będą takimi faktami bardzo zainteresowane, zaś młodsze z zapałem zajmą się rozkładaniem stron i sprawdzaniem, co się na nich kryje. To fantastyczna zabawa, gdy odkrywamy, coś czego jeszcze nie wiedzieliśmy. Te ciekawostki są niezwyczajne, a niektóre z nich przy okazji odnoszą się także do samych dzieci, przestrzegając je i dając dobre rady na temat pożywienia. Niepozorna książeczką jest niewielką skarbnicą wiedzy, która rozwija dziecięcą fascynację zagadkami natury a jak wiadomo ma ona ich nieskończenie wiele. Kilka z nich maluchy poznają dzięki właśnie nowej serii AMD zatytułowanej Zwyczaje zwierząt.

"Czy to dziewczynka z dwoma kitkami?
Nie! To śpiące konie! (...)"

Natomiast publikacja zatytułowana Chcę spać! przybliży młodym czytelnikom to, jak zachowują się dane stworzenia podczas snu. Z pewnością będą oni zdziwieni faktem, że rybki śpią z otwartymi oczami, delikatnie machając przy tym ogonem, a nietoperze - głowami do dołu. A jak wyglądają śpiące sowy, czy też żyrafy? To są niezwykłe ciekawostki, o których tu przeczytamy. Poza przybliżeniem zwyczajów zwierząt związanych ze snem, w tekście znajdziemy krótką informację na temat tego, dlaczego sen jest aż tak ważny. Możemy więc przy okazji uświadomić to naszym pociechom. Łatwo zatem zauważyć, że obie publikacje są niezwykle wartościowe, bo poza odkryciem niektórych tajemnic przyrody, mają także walory edukacyjne. Autorzy nie zapomnieli o maluchach i ich dobru, zwracając uwagę na to, co dla nich najlepsze, w przypadku Chcę spać! oczywiście o - śnie.Twarde okładki, wytrzymałe, zalaminowane i nieco grubsze strony, sprawiają, że książki posłużą dzieciom przez dłuższy czas. Kolorowe, wyraźne i ciekawe ilustracje przyciągają wzrok i zachwycają swoją różnorodnością. Układ tekstu i cała forma wydania przypadła nam do gustu. Strony rozkładają się bezproblemowo. Oprócz pytań, znajdziemy szczegółowe odpowiedzi, z których każda wyjaśnia dany zwyczaj związany z jedzeniem i spaniem zwierząt. Rozpiętość wiekowa odbiorców tych publikacji sprawi także, że nawet rodzeństwo z większą różnicą wieku może wspólnie spędzić przy nich czas, czerpiąc dla siebie z tego obopólne korzyści i wcale się przy tym nie nudząc. Co więcej - nawet dorośli mogą być zaskoczeni niektórymi informacjami zawartymi w tych książeczkach i zachwycić się nimi.


Chcę jeść! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt; Chcę spać! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt to zachwycające książeczki zawierające ciekawe fakty z życia zwierząt. Wydane w oryginalny sposób zapewniają dzieciom mnóstwo frajdy, poszerzają ich wiedzę przyrodniczą a nawet sprawiają, że lepiej poznają samych siebie. Tajemnice zwierząt stoją przed nimi otworem, wystarczy rozłożyć stronę i przeczytać tekst! Fantastyczna zabawa i pozytywne emocje z tymi książeczkami są zagwarantowane.
 
Książki zrecenzowałam dzięki wydawnictwu HarperKids.

3 komentarze:

  1. Bardzo fajna forma tych książeczek.Wielkie brawa dla Wydawnictwa za ciekawą formę. Już mi się podoba. Myślę, że zainteresują każde dziecko. Pobudzą ciekawość. Chętnie zapoznamy się z nimi. Lubimy poznawać różne ciekawostki a do tego w takim fajnym wydaniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna forma ktroa przyciągnie uwagę dziecka na dłużej. Nie znam tej seri ale już chce ją poznac. Synek bardzo lubi zwierzątka myślę że bardzo go zainteresują

    OdpowiedzUsuń
  3. Świat zwierząt jest fascynujący ! Pamiętam jak sama będąc młodsza uwielbiałam wszystko co z ich światem było związane, książeczki, filmy BBC ❤ Super, że dla maluchów są wydawane takie pozycje, które bawią i uczą. I wydanie ich zachwyca i służyć będzie dobrych pare lat. Super ! ☺

    OdpowiedzUsuń