piątek, 12 marca 2021

Opracowanie zbiorowe - "Smerfy. 3 bajeczki przed snem"

 

Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Smerfy. 3 bajeczki przed snem

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 72

Wiek: 3+

Ocena: 8/10

Opis:

Smerfy. 3 bajeczki przed snem to idealna książeczka dla maluszka. Została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze - jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w śwetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. 

W książce znalazły się urocze opowieści o przygodach smerfów – Wierzbowe elfy, Smerf Trojański i Czarujkula. Bohaterowie opowieści biorą udział w dalekiej wyprawie, podczas której poznają nowych przyjaciół, muszą stanąć twarzą w twarz z Gargamelem, który nie cofnie się przed najbardziej podstępnymi pomysłami, aby je schwytać, i… pracują jak szalone pod urokiem pewnej sprytnej czarownicy. Każda z tych opowieści kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem, a zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

Recenzja:

Kiedy byłam dzieckiem, bardzo lubiłam oglądać Smerfy. Teraz opowieści o tych niebieskich stworkach lubi moja córa, choć ona częściej widzi je w książkach lub komiksach aniżeli na ekranie. Dlatego też, gdy pojawia się na rynku wydawniczym jakaś nowość ze Smerfami w roli głównej, ochoczo po nią sięgamy, by się przekonać, czy to coś dla nas. Tym razem trafiła do nas nowość od HarperKids.

Smerfy. 3 bajeczki przed snem to zbiór trzech historii, w których na tytułowych bohaterów czekają różne przygody. W jednej z nich Smerfy poznają Wierzbowe Elfy, którym pomogą w starciu z brodawczakami, mało przyjemnymi stworami. W kolejnej pojawi się wróżka, która tak naprawdę okaże się czarownicą. Podaruje ona Smerfom czarodziejską kulę, która bardzo namiesza w ich życiu. Trzecia opowieść podoba mi się najbardziej, bo nawiązuje do Konia Trojańskiego, przy czym to Gargamel konstruuje Smerfa Trojańskiego, aby dostać się do wioski Smerfów. Co z tego wyniknie, dowiecie się z książki, ale będzie wesoło.Ilustracje są duże, kolorowe, wesołe. Tekstu z kolei nie jest dużo, więc myślę, że na jednej historyjce na dobranoc może się nie skończyć, raczej doczytacie do końca :)

Dodatkową atrakcją jest okładka, która delikatnie świeci w ciemności. Taki dodatek na pewno ucieszy nie tylko maluchy, ale też starsze dzieci. Sięgnijcie, zwłaszcza że w serii znajdziemy też inne tytuły ze znanymi i lubianymi bohaterami!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz