czwartek, 11 marca 2021

Opracowanie zbiorowe - "Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem"

 

Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem 
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 24.02.2021
Liczba stron: 72
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:
 
Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem to idealna książeczka dla maluszka. Została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze - jeszcze bardziej wyjątkowy. 
Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. 

W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach Maszy, Niedźwiedzia oraz ich leśnych przyjaciół. Wszystkie zostały napisane na podstawie odcinków serialu i ilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji znanej wszystkim dzieciom. Tym razem Masza próbuje znaleźć potrawę, która zastąpi jej kaszę, wybiera się ze swym przyjacielem Niedźwiedziem na wielką wyprawę w góry i… uczy się naprawiać samolot, przeżywając przy tym bardzo zabawne perypetie. Każda z tych opowieści kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem. Zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!
 
Recenzja:
 
Wieczorny rytuał czytania przed snem wnosi w codzienność dzieci harmonię i spokój. Warto więc go praktykować. Seria 3 bajeczki przed snem, w której znajdziemy opowieści ze znanymi bohaterami w rolach głównych, idealnie sprawdza się w takich sytuacjach. Masza i Niedźwiedź to bohaterowie uwielbiani przez maluchy i z pewnością wielu z nich lubi przed pójściem spać posłuchać o ich przygodach. Czy książeczka ze wspomnianej serii zachwyci najmłodszych wielbicieli tej zwariowanej pary? Z pewnością, bowiem do najprzyjemniejszych chwil na zakończenie dnia zalicza się wygodne zagrzebanie się w pościeli i przygotowanie na nowe perypetie dziewczynki i Misia. W "najgorszym" przypadku rozbudzą one nasze pociechy, zamiast wprowadzić je w senny nastrój, bo są jak zwykle zakręcone i pełne humoru.


Mój synek jest fanem Maszy i Niedźwiedzia, ale ostatnio ma taki czas, że trudno mu skupić się na słuchaniu dłuższej ilości tekstu. Oczywiście początek bajek bardzo go zainteresował, a dalej musiałam skracać zdania - taki zrobił się z niego niecierpliwiec. Za to moja sześcioletnia bratanica z zainteresowaniem przysłuchiwała się całym opowieściom i pytała o możliwość pożyczenym tej książeczki. Myślę zatem, że jeśli wasze dzieci lubią słuchać jak im czytacie, z pewnością nie zawiodą się tymi historyjkami, a ci co dodatkowo lubią Maszę i jej towarzysza z całą pewnością będą zadowolone z takiego prezentu. Fantastyczną atrakcją tego wydania jest świecąca okładka. Mieliśmy dużo frajdy, testując ją. Pamiętajcie tylko, aby osiągnąć efekt świecenia należy dostatecznie długo naświetlić ją poprzez, na przykład, trzymanie dłuższy czas w świetle dziennym. To świetnie zrealizowany pomysł, którym można się zachwycać bez końca. Efekt "wow" macie więc zagwarantowany.

W książeczce znajdziemy trzy bajeczki, jak wskazuje na to tytuł. Najpierw poznamy gusta kulinarne Maszy i jesteśmy świadkami  prowadzonych przez nią poszukiwań różnych przysmaków. Nic jej oczywiście nie smakuje, a najciekawsze jest zakończenie tej przygody. Okazuje się bowiem, że nie taka kasza paskudna, jakby się wydawało... Następnie wyruszymy z bohaterami w niebezpieczną podróż w góry. Oj będzie trochę groźnie. Czy wszystko skończy się szczęśliwie? Z Maszą przecież nigdy nic nie wiadomo. Ostatnia historyjka to przygoda dziewczynki z majsterkowaniem. Czy naprawa sprzętu to jej powołanie? Jakich kłopotów znowu narobi ta mała psotnica? W tej bajeczce pojawi się także Pingwinek, więc na pewno nie okaże się ona nudna dla waszych dzieci. Wszystkie historyki są zabawne, z tym, że nieco mniej... dla Niedźwiedzia. Można z nich wyczytać pewne przesłania, zarówno skierowane do rodziców jak i dzieci, dlatego przez to ich wartość nieco wzrasta. Jak dla mnie mogłyby być one nieco głębsze, ale trzeba przyznać, że rozrywka z książka też jest dla naszych pociech niezwykle ważna. Wiadomo, że i tak maluchom raczej trzeba wytłumaczyć morał wynikający z tych bajek, ale dla nas to przecież żaden problem, prawda? Bowiem rozmowy z dziećmi o przeczytanych opowieściach zbliżają i zachęcają do wspólnej dyskusji.Książka w twardej okładce z zaokrąglonymi rogami zapewnia bezpieczeństwo nawet najmłodszych użytkownikom. Świecąca okładka pomoże dzieciom oswoić się z ciemnością i jest dla nich ciekawym eksperymentem. Pamiętajmy tylko, aby w pomieszczeniu było zupełnie ciepło, by zyskać zadowalający efekt świecenia. Tekst ma dość dużą czcionkę, więc starsze pociechy mogą spróbować swoich sił w samodzielnym czytaniu. Świetne Ilustracje, które są prawdziwymi klatkami z animowanego serialu, przyciągają uwagę  maluchów. Historyki te są opublikowane po raz pierwszy, więc na pewno zaspokoją ciekawość fanów o dalszych przygodach bohaterów. Nie bez znaczenia jest także przystępny format książki, dzięki któremu jest ona wygodna w użytkowaniu. Bajki dla dzieci z Maszą w roli głównej to doskonały pomysł na zakończenie dnia pełnego wrażeń i pobudzenia dziecięcej wyobraźni, by rano wstały pełne energii i nowych pomysłów oraz chęci do kreatywnych działań.

 
Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem to trzy krótkie i zabawne historyjki, idealne do przeczytania przed snem lub kiedy tylko tego zapragniecie. Masza jak zwykle zaskakuje i rozbawia swoimi niezwykłymi przygodami. Fani tej psotnicy będą zachwyceni, mogąc poznać jej najnowsze perypetie. I z pewnością się czegoś wartościowego od niej nauczą. Bezpieczne i przyjazne dla dzieci wydanie umożliwi swobodę podczas czytania i zaowocuje miłymi przeżyciami z książką, nawet pod kocem!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

4 komentarze:

 1. Pięknie sie prezentuje idelana na wieczorne czytanie. Twarda oprawa i zaokrąglone rogi to dodatkowe plusy dla nas. Jednak jestem ciekawa innych części z seri bo akurat synek nie interesuje sie Maszą i Niedźwiedziem

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała książeczka. 🤩🤩🤩 Ten duet jest uwielbiamy przez dzieciaki ( i nie tylko).
  Podoba mi się to, że zwraca Pani uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Zaokrąglone rogi w książeczkach dla dzieci to atut. Ilustracje są piękne.
  Ta książeczka podbije wiele małych serduszek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł ze świecącymi okładkami bardzo mi się podoba. Z pewnością dla maluchów posiadanie takiej książeczki to wielkie coś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez trzy lata Masza rządziła w naszym domu. Wszystkie odcinki znam na pamięć razem z synem i nadal świetnie się bawimy oglądając serial.

  Książka ta to prawdziwe cudo. Juz sama okładka jst niesamowita, bo świeci w ciemności. To sprawia że jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Pozwala oswajac się z ciemnościa, ale też jest ciekawym eksperymentem ale i atrakcją... Już słyszę tę pytania : Mamo a fkaczegi ta okładka świeci w ciemności? Gdzie ma włącznik prądu?

  KKolejny plus tej książki za to że są w niej urocze, dotąd niepublikowane przygody Maszy. Aż sama jest ta książka zaintrygowana i ciekawa to tam u tej Maszy się więcej wydarzyło.

  Kolejny plus za zaokrąglone rogi, które nie uszkodzaja się przy użytkowaniu, i są przede wszystkim bezpieczne dla małego czytelnika. A ilustracje wręcz bajeczne. Jestem nimi oczarowana.

  Świetna książka do czytania wieczorem i idealny prezent dla prawdziwych fanów Maszy... Zarówno tych małych jak i dużych

  Dziękuję za recenzję

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń