wtorek, 13 kwietnia 2021

Alicja Krzanik, Anna Salamon - "Cyferkowa książka"

 Autor: Alicja Krzanik, Anna Salamon

Tytuł: Cyferkowa książka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 40

Wiek: 0-6

Ocena: 10/10

Opis:

Poznajcie Franka, jego rodziców i dwa psy. Wybierzemy się z nimi nad morze, na spacer, odwiedzimy ich w domu… A to co? W pustym pokoju pojawił się regał. Zapełnimy go razem? Miś, dwie filiżanki, trzy samochody… Przy okazji poznamy cyferki i trochę policzymy. 

Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka matematyki to świetna zabawa!

Recenzja:

Zawsze podziwiałam osoby, który potrafiły robić cuda na drutach lub szydełku. Próbowałam. Skończyło się na zakupieniu kilku szydełek i sznurka w przepięknym kolorze oraz paru nieładnych słowach po nieudanych próbach podążania za tutorialami z sieci. Nie wiem, być może dla kogoś innego to prostsze, ale moje ręce są oporne na ten rodzaj umiejętności, więc tym bardziej doceniam kunszt tej serii. Najpierw w naszym domu zagościła "Literkowa książka", teraz przyszła pora na cyferki!

Po raz kolejny spotykamy się z wdzięcznymi wierszykami, tym razem o innej tematyce, oraz wydzierganymi małymi dziełami sztuki, które są na równi ważne z tekstem, wcale nie ustępują mu także pod względem wykonania - tutaj całość jest na bardzo wysokim poziomie.

W tej publikacji dziecko poznaje cyfry, uczy się liczyć, słucha uroczych wierszyków i wykonuje różnego rodzaju krótkie zadanka. Nauka podstaw matematyki, proponowana tutaj czytelnikowi, jest zabawą i czystą przyjemnością. Jeśli uczyć się matematyki od małego, to właśnie w taki sposób!

Na uwagę zasługuje fakt, że wydziergane zostały nie tylko cyfry, ale także całe rozkładówki - co kilka stron spotykamy się właśnie z takim małym dziełem sztuki, opatrzonym w dodatku wdzięcznym tekstem. W przypadku tej książki nie mogę nic jej zarzucić ani pod względem treści, ani grafiki. A już zakończenie? Do schrupania! Nie dziwi więc maksymalna nota. Sięgnijcie, bo warto, będziecie zachwyceni!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

1 komentarz:

  1. Cyferkowa Książka będzie hitem u nas tak było z literkową synek bardzo bardzo ja lubi i często do niej wraca 😍

    OdpowiedzUsuń