niedziela, 18 kwietnia 2021

"Minecraft Dungeons. Księga naklejek"

Autor: Craig Jelley
Ilustrator: Ryan Marsh
Tytuł: Minecraft Dungeons. Księga naklejek
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 24 marca 2021
Liczba stron: 32
Ocena: 9/10

Opis:

Kolejna fantastyczna propozycja dla fanów jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów! Dzięki tej niezwykłej książce pełnej zadań i łamigłówek wszelkiego rodzaju przeniesiesz się do świata gry Minecraft: Dungeons. Tu czeka na ciebie masa atrakcji i niebezpiecznych przygód: walka z mobami, wyzwania związanez ochroną niewinnych osadników, a może nawet starcie z samym Arcyzłosadnikiem!

Rozwiązuj sudoku, układaj wyrazy z rozsypanych liter, szukaj dróg w labiryntach, przyklejaj naklejki i baw się dobrze w świecie Minecrafta!

Recenzja:

Oj, jak to mawia mój chrześniak – naklejek z Minecrafta nigdy za wiele! Młody uwielbia kreatywne książeczki z naklejkami od HarperKids (a wcześniej od EGMONTu), dlatego bez wahania postanowiłam zapoznać się z pozycją Minecraft Dungeons. Księga naklejek, najnowszym tytułem tego typu. I – powiem Wam szczerze – że z każdą takim zeszytem zadań jestem coraz milej zaskoczona (i nie tylko ja – jak zapewne się domyślacie).


Zawarte 32 strony w opisie dotyczą stricte części zadaniowej – naklejki zajmują drugie tyle miejsca. Znajdują się tutaj nalepki mniejsze i większe, przeznaczone zarówno do wykonywania zadań, jak i wykorzystania na własną rękę. Mamy tutaj elementy ekwipunku, lokacje, moby i inne stwory oraz bohaterów, którzy dzielnie muszą walczyć na niektórych planszach zadaniowych. A misji dla miłośnika Minecrafta jest tutaj wiele – czeka na niego między innymi szukanie różnic, wypełnianie kart potworów, odcyfrowywanie anagramów, sudoku oraz wiele innych wyzwań. Znalazło się miejsce także na bardziej twórcze zadania – jak przyklejanie choćby bohaterów do walki z mobami na większych planszach. Brzmi fantastycznie, prawda?

Zadania są zróżnicowane pod względem trudności, a i wiele można się w nich dowiedzieć. Jak wspomniałam wcześniej, w tej książeczce są i zadania kreatywne, jak i bardziej logiczne – a wszystkie w jakiś sposób rozwijające. Wygląda też na to, że nadmiar naklejek jest dość duży, dzięki czemu maluch, nawet gdy skończy zadania w tym zbiorku, dalej może się świetnie bawić, bo pozostanie mu mnóstwo barwnych nalepek z ulubionej gry. Czad!


Króciutko podsumowując, Minecraft Dungeons. Księga naklejek to must have dla każdego młodego miłośnika Minecrafta. Jestem przekonana, że każdy mały poszukiwacz przygód zakocha się w łamigłówkach oraz naklejkach tu zawartych. Polecamy! :)

1 komentarz:

  1. Chyba najwyższy czas aby moje dziecko rozpoczęło przygodę ze światem Minecrafta. Myślę,że ta gazetka z naklejkami idealnie się do tego nadaje.

    OdpowiedzUsuń