wtorek, 27 kwietnia 2021

Sam McBratney - "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest lato", "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień"


 Autor: Sam McBratney

Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest lato, Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 18 +

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Mały Brązowy Zajączek uwielbia bawić się jesienią, kiedy wieje wiatr. A zwłaszcza wtedy, gdy wiatr płata figle. Twórcy kultowej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych, zabawnych książeczek nawiązujących do czterech pór roku. Przeczytaj je razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem.

Mały Brązowy Zajączek uwielbia bawić się latem, kiedy świat jest pełen kolorów. Jak myślisz, jak kolor lubi najbardziej? Twórcy kultowej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych, zabawnych książeczek nawiązujących do czterech pór roku. Przeczytaj je razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem.

Recenzja:

Seria "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" jest jedną z najpiękniejszych, jeśli chodzi o pokazanie miłości na linii rodzic-dziecko. Naszą ulubioną wciąż pozostaje część "podstawowa", niemniej te z porami roku także są piękne. Nie tak dawno pokazywałam części dotyczące zimy i wiosny, teraz na rynku pojawiły się dwie kolejne - lato i jesień.

Z jednej strony tytuły mogą sugerować, że będziemy uczyć się o porach roku - i tak po części jest, bo możemy w tych książeczkach zaobserwować zmiany w przyrodzie, jakie dokonują się wiosną, latem, jesienią i zimą, ale dla mnie przede wszystkim są to książeczki o tym, jak dbać o relację z dzieckiem.

Czy Duży Brązowy Zając robi wyjątkowo dużo, wymyśla nie wiadomo co? Nie, on po prostu poświęca Małemu Brązowemu Zającowi czas i uwagę, podąża za jego ciekawością świata i pomysłami. Tak jak w tych dwóch częściach, gdy najpierw "bawią się" kolorami, a następnie Duży Brązowy Zając podejmuje zaproponowaną zabawę w potwora w kartonowym pudle i udaje przerażenie. Tak niewiele, a jednak wzbudza to tyle ciepłych uczuć w Małym Brązowym Zającu. Naprawdę uważam, że powinniśmy brać przykład z bohaterów tych książek i pamiętać, że najpiękniejsze, co możemy dać naszym dzieciom, to czas i uwaga.


Dodatkowo w letniej części będzie można z maluchem poćwiczyć rozpoznawanie i nazywanie kolorów. A może nawet wybierzecie się na spacer i pobawicie tak, jak zające z tej książki?

Części o porach roku mają mniejszy format niż część podstawowa, niemniej są tak samo jak ona pięknie wydane. Wspaniałe ilustracje, czytelna czcionka, twarda okładka - idealne do poczytania w domu i na prezent. Polecam bardzo, bardzo!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

3 komentarze:

  1. Tych nowych jeszcze nie znamy ale "wersja podstawowa" jest cudowna, więc myślę, że i te są równie piękne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" są piękne, wyjątkowe, pozostawiające swój ślad w sercu. To piękne opowieści o bezwarunkowej miłości. Szata graficzna jest prześliczna. Bardzo podoba mi się w tych książeczkach pokazanie kolorów przyrody, zmienność a także relacje uczucia i emocje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne wydania tej serii książeczek. Cudownie pokazana miłość rodzica do dziecka. Synek bardzo lubił tę bajkę w telewizji. A książeczki są o nirbo lepsze

    OdpowiedzUsuń