środa, 28 kwietnia 2021

Sandro Natalini - "Jesteśmy rodziną"

 


Autor: Sandro Natalini
Tytuł: Jesteśmy rodziną
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 32
Wiek: 0-6
Ocena: 10/10

Opis:

Jest tu miejsce dla wszystkich – małych i dużych, czarnych i białych, a także łaciatych i pręgowanych. Szczęśliwe rodziny mogą wyglądać bardzo różnie. Na przykład tak jak rodzina nietoperzy, która wszystko robi do góry nogami!

Ta ciepła i mądra książka uczy dziecko akceptacji dla odmienności i pokazuje, że najlepszy dom rodzinny to ten, w którym jesteśmy kochani.

Recenzja:

Ta książka jest jednym z najlepszych przykładów, jak przy użyciu minimalnej liczby słów przekazać monumentalną treść. Bo i w tym picturebooku na każdej stronie znajduje się zaledwie po kilka wyrazów, gdzie zdania ciągną się przez dwie, a czasem nawet przez trzy strony. A zabawne i supersympatyczne ilustracje wypełniające szczelnie całe strony pomagają dziecku zwizualizować sobie przedstawianą sytuację. I choć książka prezentuje rodziny mniej lub bardziej zantropomorfizowanych zwierząt, bez najmniejszego problemu przekładamy ją na nasz – ludzki – grunt. Tak to już bywa z uniwersalnymi wartościami – nigdy nie jest zbyt wcześnie, by przekazywać je dzieciom i nie raz trzeba przypomnieć o nich dorosłym.


„Tym, co łączy rodzinę, nie są więzy krwi. To szacunek i miłość, z którymi towarzyszymy najbliższym w ich życiowych wyborach”.


„Jesteśmy rodziną” traktuje o rodzinach wszelakich – licznych i dwuosobowych, bardziej lub mniej kolorowych, żyjących blisko lub daleko od siebie. Mających różne upodobania względem spędzania wolnego czasu czy stylu życia. Bo w rodzinie jest miejsce dla każdego. Miejsce pełne miłości, bezpieczeństwa i zrozumienia.


 Pełna akceptacji dla odmienności, otwartości na drugiego człowieka, miłości i wsparcia. Cudowna. I super ważna, nie tylko dla maluszków.


Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia. 


4 komentarze:

 1. Cudowna 😍
  Ja już się w niej zakochałam.😍 Bardzo ważne przesłanie, piękne ilustracje. Perełka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że powstają tak wartościowe książki. Rodzina to bliskość, troska poczucie bezpieczeństwa. Ważne jest to, że pokazane w tej książce jest to że każda rodzina jest inna, istotna jest akceptacja i tolerancja. Jestem przekonana że to idealna lektura dla małego czytelnika i nie tylko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tą recenzją mnie kupiłaś. I ten frg na początku już bym sięgnęła po ta książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachwycająca! Pięknie wykonana i niezwykle mądra książka, która pomimo niewielkiej ilości tekstu z łatwością przekazuje główne treści. Absolutnie jest to publikacja z jaką chciałabym zapoznać moje dziecko,więc pośpiesznie zapisuję na listę.

  OdpowiedzUsuń