wtorek, 18 maja 2021

Vincent Mathy - "Moje pierwsze memo. Kolory"

 


Autor: Vincent Mathy

Tytuł: Moje pierwsze memo. Kolory

Wydawnictwo: Adamada

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 10

Wiek: 0+ 

Ocena: 10/10

Opis:

Zabawa i nauka kolorów w jednym!

• Ilustracje z nazwami przedmiotów

• Zabawne zadania z kolorami: memo, odszukiwanie, chowanie i zgadywanki

• Plansze z przesuwanymi okienkami

Recenzja:

Pamiętam pierwszą część tej serii - o zwierzętach. Długo była u nas jedną z ulubionych książek. Córa sięgała po nią, odkrywała okienka, starała się zapamiętywać położenie poszczególnych zwierząt pod przesuwanymi okienkami, później znała je już na pamięć. Tym razem wydawnictwo Adamada postawiło na temat równie ważny i lubiany przez maluchy - kolory!

Nauka kolorów przybiera różną postać - pokazujemy, nazywamy, pytamy o to, co z bliskiego otoczenia jest w danym kolorze, czytamy książeczki o takiej tematyce i pewnie każdy ma jeszcze kilka ulubionych zabaw, w których maluszek może nabywać i doskonalić umiejętność rozpoznawania i nazywania różnych barw. Bardzo polecam tę publikację, bo mamy tu do czynienia nie tylko z kolorami, ale także doskonaleniem różnych innych umiejętności - z rozwijaniem motoryki małej, gdy dziecko przesuwa okienka, z ćwiczeniem pamięci, gdy stara się zapamiętać, co ukryte jest pod okienkami, z rozwojem mowy, gdy nazywa poszczególne elementy. Bardzo, naprawdę bardzo lubię i doceniam takie połączenia, zwłaszcza że nauka zupełnie nie przypomina tutaj nauki w klasycznym rozumieniu, to po prostu dobra zabawa!

Na pewno warto wspomnieć o samym wykonaniu. Ilustracje może nie rzucają na kolana, niemniej są czytelne i dziecku łatwo odgadnąć, co przedstawiają. Cała reszta jednak robi już nieprzeciętne wrażenie - arcypancerny karton, z którego wykonano tę publikację, przetrwa niejedno, nawet w starciu z ciekawymi jego wytrzymałości małymi rączkami.


Bardzo polecam tę książkę, jak i drugą z serii - tę o zwierzętach. Tematyka bardzo ważna i atrakcyjna dla maluszka, pomysł na jej ujęcie wspaniały, wpływający na rozwój maluszka na różnych płaszczyznach, ruchome elementy, wykonanie solidne i trwałe - to książki, które dzieci pokochają! Rodzice zresztą także!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Adamada.

2 komentarze:

  1. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej pozycji to Memo bardzo mi się podoba. Można miło spędzić czas z dzieckiem bawiąc się z tą książką oraz uczyć dziecko kolorów.Pozycja godna uwagi. Dziękuję

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow super pozycja skuszę się na nią dla siostrzeńca

    OdpowiedzUsuń