sobota, 26 czerwca 2021

Opracowanie zbiorowe - "Masza i Niedźwiedź. Wodne czary-mary", "Smerfy. Wodne czary-mary" i "Tomek i przyjaciele. Wodne czary-mary"


 Autor: opracowanie zbiorowe
Tytuły: Masza i Niedźwiedź. Wodne czary-mary, Smerfy. Wodne czary-mary Tomek i przyjaciele. Wodne czary-mary
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 16.06.2021
Liczba stron: 10/każda 
Ocena: 10/10
Wiek: 3-7 lat

Opis:

Masza i leśni przyjaciele przygotowują dla Niedźwiedzia urodzinowe przyjęcie. Mają już tort, prezenty, balony, a nawet magnetofon, ale… żadnej z tych rzeczy nie widać na ilustracjach!
***
Tomek ma dziś mnóstwo pracy! Musi dotrzeć do Pana Szyneczki, żeby mu pomóc. Po drodze spotka swych sympatycznych kolegów i rozmaite zwierzaki, będzie mógł podziwiać budowle i inne, bardzo interesujące obiekty, które na pierwszy rzut oka pozostają w tej książce… zupełnie niewidoczne!
***
Ważniak jest dziś bardzo zmartwiony. Co się stało? Zgubił swoją ulubioną książkę i wszędzie jej szuka! Wygląda na to, że cenny tom zniknął bez śladu. A może ty pomożesz Ważniakowi w odzyskaniu zguby? Wybierz się do wioski smerfów i sprawdź, co jeszcze się tam znajduje! 

Aby zobaczyć postacie i przedmioty ukryte w tych książeczkach, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do każdej książki flamaster, który można napełniać wodą bez końca! 

Wodne czary-mary to bezpieczna kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami. Jest odporna na najróżniejsze dziecięce eksperymenty, a poręczny format pozwoli zabrać ją ze sobą w odwiedziny do babci albo na spacer do parku. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książeczce nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek!

Recenzja:
 
Malowanie i zabawa wodą to z pewnością dwa z najulubieńszych zajęć dzieci, które szybko im się nie nudzą i mogą trwać bez końca. Co powiecie na pomysł połączenia tych dwóch czynności i zaproponowanie swoim dzieciom malowania wodą? Być może niektórzy z was zetknęli się już z malowankami wodnymi i wiedzą w czym tkwi ich fenomen. Zatem, czy książeczki z nowej serii zatytułowanej Wodne czary-mary od wydawnictwa HarperKids mogą zachwycić jeszcze czymś swoich odbiorców? Oczywiście! Przede wszystkim jakością wydania i możliwością wielokrotnego używania owych publikacji. Musicie wiedzieć, że te książki do malowania wodą są nieporównywalnie lepsze od zwykłych papierowych tego typu kolorowanek, które ekspresowo się psują i bardzo szybko trafiają do kosza. Te są bardzo wytrzymałe i naprawdę zachwycające. 


Na co dzień mam styczność z trójką dzieci - swoimi synami i córką mojego brata. Chociaż najmłodszy z nich ma trzy, a najstarszy dziesięć lat to, mimo, tej dość dużej różnicy wieku całą trójkę łączy zamiłowanie do wielu spraw, w tym także do wody i malowania nią. Cieszę się zatem, że ta nowa seria zawiera trzy tytuły wydane w tym samym czasie, gdyż mogłam zamówić po jednym dla swoich podopiecznych. Maszę i Niedźwiedzia dla malucha, Smerfy dla dziewczynki oraz Tomka i przyjaciół dla starszego syna. Po rozpakowaniu przesyłki każde z nich było autentycznie zafascynowane tymi publikacjami i zajęło się nimi na długi czas, dając mi nieco wytchnienia. Jestem wdzięczna wydawcy za wypuszczenie na rynek takich oryginalnych i aktywizujących książeczek dla dzieci, zadowalających pociechy w rożnym wieku. 

Masza i Niedźwiedź. Wodne czary-mary to nie tylko świetna książeczka do zabawy wodą, ale także ciekawa historyjka opowiadająca o urodzinach Misia. Jakie prezenty dostanie on od swoich przyjaciół? Nie wszystkie są od razu widoczne. Dopiero, gdy zamalujemy je wodą nabierają kolorów i ukazują się w pełnej krasie. Czym zaskoczą Niedźwiedzia zając, wilki oraz sama Masza? Z pewnością jej niespodzianka spodoba się solenizantowi najbardziej. To wyjątkowa publikacja, która zapewnia wiele frajdy ze znanymi postaciami z serialu animowanego i wprowadza fajną atmosferę swoim fabularnym kontekstem, bo wszyscy lubimy przyjęcia, prawda?Smerfy. Wodne czary-mary to historyjka, dzięki której wraz z Ważniakiem wyruszymy na poszukiwanie jego zagubionej książki. Razem z tym Smerfem odwiedzimy kilku jego towarzyszy i wspólnie będziemy odkrywać pojawiające się na ich drodze przedmioty. W jaki sposób? Zamalowując białe pola dołączonym flamastrem wypełnionym wodą. Opowieść ta nie jest pozbawiona typowego dla tych niebieskich stworzeń humoru. Gdzie odnajdzie się zguba Ważniaka? Sam zainteresowany okaże się mocno zdziwiony faktem, w jaki sposób się tam znalazła. Zabawa wodą w połączeniu z humorystyczną historią sprawia, że dzieci chętnie spędzają czas przy tej publikacji.
 
Ostatni tytuł z serii, a więc Tomek i przyjaciele. Wodne czary-mary opowiada o tym, w jaki sposób spędza dzień tytułowy bohater. Kogo na swojej drodze spotka i co ciekawego będzie obserwował? Podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych książek, wszystkie ilustracje będzie można dokładnie zobaczy po zamalowaniu ich wodą. Zanim jednak maszyna rozpocznie swoją podróż trzeba zrobić dokładny przegląd, by przekonać się czy jest w pełni sprawna. Podoba mi się, że w ten sposób zaczyna się ta historyjka, bowiem uświadamia to dzieciom, że bezpieczeństwo w podróży zależy także od sprawności pojazdu. Cała seria jest zatem zabawna, pouczająca i wyjątkowa.Wszystkie książki mają poręczny format i kartonowe strony. Nie da się ukryć, że najwięcej frajdy sprawia dzieciom malowanie wodą zakrytych obrazków. Do każdej publikacji dołączony jest pisak, który trzeba odkręcić i napełnić wodą. Po czym można przystąpić do zabawy. Mieliśmy nieco trudności z odkręcaniem piasków, ale w końcu daliśmy radę tego dokonać. Malowane ilustracje po pewnym czasie dopiero nabierają wyraźnych barw i prezentują się pięknie oraz kolorowo. Książeczki te są wielokrotnego użytku, gdyż po wyschnięciu obrazki ponownie znikają i można znowu je malować. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z jakości i frajdy jaką sprawiają dzieciom chwilę spędzone przy tej serii. Mamy nadzieję, że wkrótce doczekamy się kolejnych tytułów. 
 
Masza i Niedźwiedź. Wodne czary-mary, Smerfy. Wodne czary-mary Tomek i przyjaciele. Wodne czary-mary to książeczki, z którymi waszym dzieciom będzie trudno się rozstać. Malowanie wodą w połączeniu z interesującymi historyjkami okazuje się świetnie zrealizowanym pomysłem, dostarczającym dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

5 komentarzy:

 1. Wow, ależ cudo, ależ pomysł, sama jestem pod wrażeniem. Niesłychanie trafione. Nie dość że ulubione bajki, to w dodatku zabawa z wodą. I ta dziecięca i rodzica ciekawość jaki będzie obrazek. Ogromnym plusem jest to, że gdy wyschnie strona, można ją malować wodą jeszcze raz i jeszcze raz... To oznacza jest te książeczki nie są jednorazowe. Do tego pisak/ flamaster, który napełnia się wodą i ułatwia malowanie tym płynem.

  Twarde, kartonowe książeczki, zaokrąglone rogi, w pełni bezpieczne dla najmłodszych to kolejny plus. Mój syn będzie miał za chwilę 7 lat i jestem w pełni przekonana że byłby bardzo nimi zainteresowany. Poza tym tu są ulubieni bohaterowie, gdy był młodszy.

  Gratuluję autorom i pomysłodawcim świetnego pomysłu. Aż, żal że kiedyś nie było takich książek. Wydawcy starają się bardzo, by publikacje były interesujące i ciekawe nie tylko dla małego czytelnika ale i dla jego rodziców

  Bardzo dziękuję za recenzję


  . Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow to co dla nas synek bardzo lubi malować farbkami czasem zostawi pobojowisko hehe napewno zainteresowałby się taką książka. Świetna recenzja która zachęca od razu do zakupu. Dla autorów brawa ze starają się uatrakcyjniać publikacje dzięki czemu dzięki odkrywają nowości i nie nudzą się

  OdpowiedzUsuń
 3. Super. Mój mały bardzo lubi kolorowanki wodne ale no cóż wiecie jak to jest rach ciach i po malowanie. A tu takie cudo wielokrotnego użytku w dodatku z fajnym pisakiem. Przecież to jest hicior dla wszystkich dzieci. Myślę, że każde dziecko będzie zachwycone. Super solidnie i z pomysłem wydane książeczki. Pod "topór" poszły też najbardziej ukochane przez dzieci postacie z bajek, więc sukces gwarantowany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutny hit i świetna alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek! Książki są piękne, dopracowane i wykonane tak,że daja szansę na rozwój dziecięcej inwencji twórcza bez szkód dla całej struktury. Idealne na lato, gdzie bez przeszkód można je zabrać ze sobą w podróż czy na wycieczkę i do tego świetnie się bawić. Te książeczki to murowany hit i przede wszystkim świetny pomysł autorów, który gwarantuje naszym pociechom wiele udanych chwil z książką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zaskoczona i zachwycona tymi książeczkami. Dzieci uwielbiają mazaki, flamastry zabawę z wodą, poprostu lubią kreatywnie spędzać czas. Uważam, że te książeczki są doskonałym pomysłem dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń